1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Patria AMV, KTO Rosomak, SKOV Svarun

Diskurzus a(z) 'Páncélozott harc- és szállítójárművek' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. krisss

krisss Well-Known Member

Mert ez a típuscsalád topikja?

Ocses, dudi and Chima3ra like this.
  2. Realista

Realista Member

Ez a Topik neve! Patria AMV, KTO Rosomak, SKOV Svarun
    Nem Lynx,nem APC,nem IFV se nem más...
    Ehhez szóltam hozzá.

3. krisss

krisss Well-Known Member

A típus neve Patria amv (levédetett brand) a szerepkör pedig kialakítastól függően az APC-től a páncélozott vezetési pontig akármi lehet. De ugyan ezt tudja legtöbb moderm tervezésű harcjármű is ami modularis kialakítást kapott.

Chima3ra and Wilson like this.
  4. Realista

Realista Member

Ezt írtad ! : " Ezzel az a baj, hogy a Lynxek mellé nem rakhatod, mert más, alacsonyabb a mobilitása, a logisztikája, a jó megoldás az, ha a LYNX alapjármű mellett a spec feladatok mindegyikét a szintén moduláris Lynxxel oldod meg.
    Alacsonyabb védettségű alapjármű mellé meg azért nem rakod, mert nem indokolja semmi, hogy egy egységen belül csak a spec."
    Akkor most te a fel ütött témát hogyan akarod tovább vinni? Nem én forszíroztam ezt a verziót,csak hozzászoltam. Akkor ha egyáltalán te látsz valami szerepkört a Patria vagy Rosomak-nak,akkor mi lenne az? Mert valamiért csak feldobtál a témát a szerkesztők! Nem vitatkozok,csak kérdezem...!

5. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Drága tudásfelesleggel élő barátom!
    Osztd meg velünk a nézeteidet arról, hogy a fejedből most kipattant NEMO tornyos Patria AMV- t milyen ellenség ellen használnád legszívesebben, és kik kezelnék, valamint milyen alegységek kötelékében!
    Isszuk szavaidat!

anonim999 and Chima3ra like this.
  6. Tegin

Tegin Well-Known Member

Ez konkrétan annak a hozzászólásomnak az első bekezdése, amiből idéztél...

7. Chima3ra

Chima3ra Active Member

8. Chima3ra

Chima3ra Active Member

Kérlek akkor írd már le hogy a te felfogásod szerint mit is jelent az AMV! Illetve,hogy mi is az IFV illetve APC szerepkör végül pedig a Nemo önjáró aknavetőt mekkora darabszámban és mire használnád. Köszönöm!;)

pöcshuszár likes this.
  9. Realista

Realista Member

Na,ámen! Akkor minden rendben. Én meg annyit írtam itt a témában amibe belekötöttek hogy Nemo tornyot is rakjunk pár darabra.. Mi a gond,szerintem semmi. Csak sokak elkeveredtek itt a témában alaposan.

10. Realista

Realista Member

az APC magyar megfelelője a páncélozott csapat szállító, vagy elterjedtebb nevén PSZH, azaz páncélozott szállító harcjármű, illetve az IFV magyar megfelelője a gyalogsági harcjármű GYHJ.
    Az AMV-t már korábban itt tisztáztam. A Nemo egy nagyon sokoldalú torony rendszer. Nem csak aknavetőként szolgálhat. Darabszámban meg soha nem nyitottam vitát. Ennyi.. Én szigorúan a tényekhez ragaszkodom.

11. Chima3ra

Chima3ra Active Member

Nem,nem tisztáztad,és itt megint nem írsz semmi konkrétumot. Az AMV a jármű neve,amit pedig jelent,az igaz a Lynx-re,Boxer-re és sok egyéb járműre is. Szóval várom a válaszodat továbbra is...

12. krisss

krisss Well-Known Member

A nemo konkrétan egy önjáró 120 mm-es aknavető modul ami több féle járműre os szerelhető (hajóra szerelték eddig) úgy lett kialakítva, hogy szükség esetén képes közvetett tűzkiváltásra is, de alapvetően ez egy aknavető. Páncélozatlan cépontok ellen korlátozottan alkalmas, viszont páncélozott célpontokat nem tud leküzdeni. Nagy hátránya hogy kegyetlen drága.

Ocses, pöcshuszár and Chima3ra like this.
  13. Realista

Realista Member

Hogy mit tud leküzdeni az csak lőszerkérdése. A fejlesztő sem hülye. Egész biztos hogy egy egész arzenált árul hozzá.

14. krisss

krisss Well-Known Member

Egy aknavető gránátnak megvannak a korlátai az alscsony sebességéből adódóan. A kumulatív verziók is a járművek tetején keresztül szoktak beköszönni mivel ez általában lefelé esik. Ezért van különbség a közvetlen és a közvetett tűztámogatás közt. Hk ágyúval is tudsz közvetettet lőni csak nem az igazi egy olyan eszközhöz képest amit direktben erre találtak ki.

Ocses and Chima3ra like this.
  15. Realista

Realista Member

Sok az átfedés. De az AMV alapvetően nem egy olyan konfiguráció amely deszant szállítására van kihegyezve. Arra az IFV és az APC a legalkalmasabb.

16. krisss

krisss Well-Known Member

Uhh, ember.... A járműcsalád neve Patria Armored modular vehicle ennek vannak ifv, apc, sebesültszállító etc. Verziói, de attól még az összes patria amv.

Ocses, alfa74, Chima3ra and 1 other person like this.
  17. imike

imike Well-Known Member

Ami azt illeti én is szeretem a NEMO tornyot, a Finnek még a Watercat M12-es (landing craft) hajóikra is tettek (mondjuk pár Watercat M12-t is el tudnék képzelni akár a Dunán, akár a Tiszán).

Szóval szerintem is jó lenne ha minden századnak lenne egy-egy NEMO tornyos járműve, ez eléggé megnövelné a századok csapásmérő erejét.

Realista likes this.
  18. krisss

krisss Well-Known Member

Inkább egy üteg zászlóaljtüzérségnek.

Ocses, alfa74, Chima3ra and 2 others like this.
  19. Chima3ra

Chima3ra Active Member

Ezt nem akarja megérteni... Az AMV-t egyértelműen egy kategóriának fogja fel,mint az APC vagy az IFV...o_O

20. Realista

Realista Member

NEM!!!
    A neve Patria!
    És van IFV,APC,és AMV verzió... Maradjunk ennyiben!

Ezen oldal megosztása