1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Patria AMV, KTO Rosomak, SKOV Svarun

Diskurzus a(z) 'Páncélozott harc- és szállítójárművek' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. rudi

rudi Well-Known Member

Lehet hogy már volt a hír valahol a fórumon (én nem találtam...) hogy a Szlovákok is Pátriát vesznek?
    http://defence-blog.com/army/patria-delivers-a-new-version-of-amvxp-to-slovakia.html
    http://www.janes.com/article/75715/slovakia-to-procure-patria-amvs-without-tender
    Részletek:
    A Szlovák és Finn kormány - versenytárgyalás mellőzésével - megegyezett hogy a Szlovákok első körben 81 Patria IFV-t vásárolnak.
    A hírből nekem úgy tűnik hogy a Szlovákok a járművek összeszerelésében is részt vesznek valamilyen szinten. A Finnek alvázakat fognak szállítani és - úgy tűnik - fegyverzetet a Szlovákoknál integrálják.
    A Szlovák kormány már döntött hogy 2029-ig 1,2 milliárd EUR-t fordítanak további 404 db katonai jármű beszerzésére.

2. danielblack

danielblack Guest

485 db Patria összesen? Nekünk akkor kellene úgy 800 db vegyes fegyverzettel, kialakítással.

3. arcas

arcas Well-Known Member

4. tonyo

tonyo Well-Known Member

Nekünk a Patria továbbra is állom kategória marad:( Nem hinném hogy közel 4-5 milliós db árat kipengetnének érte a 8x8 at. Mert ahogy matekoztam a 8x8 as nagyjából ennyire jönne ki ott.

5. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

6. wolfram

wolfram Well-Known Member

Hát, lehet venni olcsó(bba)n valami szart is, de az sokkal többe fog kerülni akkor, ha/amikor úgy alakul, hogy használni kell majd élesben.

marton and tonyo like this.
  7. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Az áhított rendszerek többsége sem járt még konvencionális harcban. (Persze ez nem jelenti azt, hogy csak az lehet jó amit már "bejárattak".) Attól,hogy valami olcsóbb esetleg régebbi, még nem biztos, hogy jelentős előnyt biztosít. (Pl. megveheted a Patria-t, ha az ellenfélnek tömegével vannak T-55-ösei, esélyesen vágóhídra mész).

8. wolfram

T-55-ös ellen az ATGM-mel felszerelt IFV, vagy másik tank, vagy helikopter-légierő való. Kb. mintha számonkérnéd a golyóálló mellényen, hogy atomtámadásellennemvéd...
    A Patria (Rosomak) meg már bizonyított, akna/IED és RPG-7 ellen is. :)

9. rudi

rudi Well-Known Member

Ezt a videót megosztom - csak mert tetszik.
    Patria 40 mm-es teleszkópos CTA lőszert használó gépágyúval és Lockheed Martin gyártású toronnyal.

a lőszerek hozzá
    Az tuti hogy akinek az IFV-jén ilyen torony és gépágyú lesz azé lesz az egyik legnagyobb bot harctéren...

10. tonyo

tonyo Well-Known Member

Pátria 6x6 os:

11. rudi

rudi Well-Known Member

wolfram, fip7, danielblack and 4 others like this.
  12. gacsat

gacsat Well-Known Member

Majd elhisszük, ha bizonyítottak.

13. danielblack

danielblack Guest

Tehát a magyar igény az úgy 1000 milliárdos tétel lesz elnagyolva.

14. wolfram

rejsz felügyelő and fip7 like this.
  15. luperator

luperator Well-Known Member

Részletek a Patria 6x6 lappföldi tesztjéről. A 24 tonnás jármű több változatban is kialakítható, alapból STANAG 2 szintű védelemmel rendelkezik, amit STANAG lvl 4-ig lehet erősíteni.

wolfram likes this.
  16. Ratamahata

Ratamahata Well-Known Member

Én nem fostam le a bokám tőle. A Boxer egy generációval modernebb ennél... nem tudom milyen áron mennek, de úgy tűnik konszern csomagot veszünk mindenből gyanítom ez jó alkualap volt hogy mindent egy helyről veszünk. Meg amúgy is, ha nehézfegyver akkor Made in Germany :)

tonyo likes this.
  17. arcas

arcas Well-Known Member

No,...nagggggyon jó cik, sok-sok rlszlettel, de nem tudom most lefordítani:
    https://www.armadninoviny.cz/slovenske-bojove-vozidlo-vydra-kontroverzni-cena-a-koncepce.html
    A lényeg:
    • A jármű nem felel meg a védelmi szabványoknak, csak felpáncélozva
    • Viszont összesen 3 tonna rezervája van erre, vagy a fejlesztésekre
    • Viszont így már nem úszóképes
    • Az alap páncéltest is a legalapabb
    • Csak lézerbesugárzás jelző lesz rajta, radar nem (izraeli cucc)
    • A fő fegyver hazai gyártás és szerintük kus űrméretű, elavult
    • Nem tud programozható löszert kezelni
    • Régebbi 4km hatótávú Spike lesz rajta (nem az új)
    • Egyedi alkatrészek sokasága lesz benne, szerviz-logisztika problémája
    • Lengyel Rosomak duplájába kerül a saját számítások szerint is...
    ...és még sok más a toronyról stb stb .
    Szakmai szempontból nem egy nagy cucc a projekt, belső -gyári- emberre is hivatkoznak...

arbalest, svajcibeka and Crusader like this.
  18. gacsat

gacsat Well-Known Member

A földreszállt űrhajósokért meg az 50 éves hatkerekű ZILek mennek, amikről azt hittem, hogy évtizedekkel ezelőtt kihaltak.[​IMG]

luperator likes this.
  19. ms07

ms07 Well-Known Member

wolfram likes this.

Ezen oldal megosztása