Patria AMV 8x8 / KTO Rosomak / SKOV Svarun

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 431
46 325
113

Ezen a Rosomak-S tipuson (a kep tuti rossz) konkretan hol vannak a Spike LRek?
Sehol! :)
Ez tulajdonképpen egy külső fegyver nélküli bázisjármű, csak a belseje van a Spike LR stabil hordozására átalakítva (max. 8 db). De ez csak 2 hordozható 3 lábú indítót jelent 2-2 kezelővel.
163.jpg

Ez a szegény ember ATGM hordozója! o_O:D

Pedig ugye AMV 6x6-ban tudtak ilyet csinálni:
6x6_tank_destroyer_Rosomak_Spike_NLOS_missile_MSPO_2017_defense_exhibition_Kielce_Poland_925_001.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses
K

kamm

Guest
Azt hiszem, megfejtettem - pont ott indul a linkelt video:


Azaz ugy tunik de, ez nem feltetetlenul csak a base illetve erre siman ratesznek par ilyen rejtozo inditot - amit egyebkent megertenek, mert igy nem lehetne mar elore kiszurni tavolrol, mi es mennyi van rajta...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 431
46 325
113
akkor ez nem is páncélvadász, hanem egy páncélvadász osztagot szállító jármű?
Igen, de ez nem különleges dolog. Máshol is van ilyen. Asszem a holland ATGM-es Fennek MRAT sincs túlcsicsázva.
D3945475.jpg

Normálisan a tetejére van málházva 3 rakéta, meg 2 van a kabinban.
Belül azért a Rosomak-S-ben is ki van alakítva a biztonságos málházáshoz a megfelelő "konténer". 8 db Spike LR + két tripodos indító, meg még 4 ember (felszereléssel) azért eléggé megtöltheti a 8x8-at is..
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 431
46 325
113
Azt hiszem, megfejtettem - pont ott indul a linkelt video:


Azaz ugy tunik de, ez nem feltetetlenul csak a base illetve erre siman ratesznek par ilyen rejtozo inditot - amit egyebkent megertenek, mert igy nem lehetne mar elore kiszurni tavolrol, mi es mennyi van rajta...
Igen van ilyen is. Pl. a Jelcin honlapján orosz ATGM-es megoldást ajánlanak.
De itt le is írják, hogy 2 tripodot használnak. Ilyet:
f_f9dd645_1496066346.jpg

A négy fő megoszlik 2x2 fős csoportra. 1-1 tripoddal.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 431
46 325
113
Ezt most nem ertem: hol lesz ez a bemutatott Rosomak-S tipuson...? o_O
Várjál. Rosomak-S az az alap Rosomak, azaz a Patria AMV 8x8. A képen is az szerepel.
Az új licence gyártása majd csak később kezdődik. Annak lesz a neve a Rosomak XP. Ahogy látom a lengyelek maguk is próbálkoztak egy, korábban ugyan ezen a néven futó "Rosomak XP"-vel, amit el akartak adni a szlovákoknak, de az tulajdonképpen - szerintem - csak egy saját továbbfejlesztés. Nagy kerekekkel, picit mintha szélesebb testtel. Először hajlottak is rá a szlovákok, aztán végül az eredeti finn XP lesz belőle, ha végre elkészül a szlovák torony integráció, és nem vonják el a pénzt a beszerzéstől. Az eredeti finn Patria XP orr design-ja "vigyori". :)
247.jpg

(Ez a Rosomak SA lengyel oldalról származik.)
Ahogy írtam is korábban a Rosomak-S egy sima APC, ami belül kapott némi speciális tárolót a Spike rakétáknak és a 2 tripodnak. Különben semmi extra. Még egy géppuska sincs rajt.

Szerintem ez az ATGM-el felszerelt támogató raj szállítójárműve.
Az ATGM elyett lehetne akár RR, géppuska, nehéz géppuska, automata gránátvető, lángszóró, 60/81 mm aknavető is a gépben.
Ez nyilvánvaló, de ettől talán még egy 12,5-es RCW torony még elfért volna rajta, a járműparancsnok hathatós kezelésében.
 
  • Tetszik
Reactions: papi

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Ez nyilvánvaló, de ettől talán még egy 12,5-es RCW torony még elfért volna rajta, a járműparancsnok hathatós kezelésében.

Akkor megint csak nekem nem jött át mire gondolsz.

Én biztos rakatnék egy állványt a hátsó nagy nyílások elé, hogy a gépből kibújva is lehessen használni az atgm-et.

9858021123_3f8d41633d_b.jpg

 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár
K

kamm

Guest
Hmm, Saab+Patria, ez tetszik:
"Patria has delivered a unit of AMV 8×8 System Platform vehicle to Saab to be used as a test and development platform for the latest generation of vehicle electronics and video systems.
"Patria has signed a contract with Saab regarding the delivery of one AMV 8x8 System Platform vehicle. This will be used as a test and development platform for the latest generation of Saab vehicle electronics and video systems. The vehicle will also be used for demonstration and marketing purposes," the company said in a statement Monday.
Patria is owned by the State of Finland (50.1%) and Norwegian Kongsberg Defence & Aerospace AS (49.9%).
The contract includes vehicle, training, and maintenance services. Saab will equip the vehicle with its latest video and vehicle electronic solutions connected to C4I systems and other innovations."

https://www.defenseworld.net/news/2...t_Gen_Electronics__Video_Systems#.XuHRSqzPxqs

patria_ve_1591625185.jpg
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
Hmm, Saab+Patria, ez tetszik:
"Patria has delivered a unit of AMV 8×8 System Platform vehicle to Saab to be used as a test and development platform for the latest generation of vehicle electronics and video systems.
"Patria has signed a contract with Saab regarding the delivery of one AMV 8x8 System Platform vehicle. This will be used as a test and development platform for the latest generation of Saab vehicle electronics and video systems. The vehicle will also be used for demonstration and marketing purposes," the company said in a statement Monday.
Patria is owned by the State of Finland (50.1%) and Norwegian Kongsberg Defence & Aerospace AS (49.9%).
The contract includes vehicle, training, and maintenance services. Saab will equip the vehicle with its latest video and vehicle electronic solutions connected to C4I systems and other innovations."

https://www.defenseworld.net/news/2...t_Gen_Electronics__Video_Systems#.XuHRSqzPxqs

patria_ve_1591625185.jpg
Nem is tudtam, hogy a Norvégok ilyen szinten 49.99% benne vannak a Patriaban. Minden szinten úgy fut, hogy finn, közben finn-norvég.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 431
46 325
113
Nem is tudtam, hogy a Norvégok ilyen szinten 49.99% benne vannak a Patriaban. Minden szinten úgy fut, hogy finn, közben finn-norvég.
És hogy a képet bonyolítsuk, a Nammo meg egy korábban létrehozott lőszergyártó vállalat, amiben 50-50 százaléka van a Norvég Államnak, és a Patriának.
És azóta a Patria megvette az észt Milrem 60%-át. ;)
Kedves gyerekek, akkor most számoljuk ki, hogy mekkora részben tulajdonos norvég befektető a Milremben? :D
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
És hogy a képet bonyolítsuk, a Nammo meg egy korábban létrehozott lőszergyártó vállalat, amiben 50-50 százaléka van a Norvég Államnak, és a Patriának.
És azóta a Patria megvette az észt Milrem 60%-át. ;)
Kedves gyerekek, akkor most számoljuk ki, hogy mekkora részben tulajdonos norvég befektető a Milremben? :D
29.99% :cool: