1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Pilóta nélküli légi jármûvek (UAV/UCAV) elleni védekezés

Diskurzus a(z) 'Pilóta nélküli légi jármûvek (UAV/UCAV)' témában - Terminator által indítva @ 2016. június 27..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Hú, ezt most nem tudom követni.

2. rudi

rudi Well-Known Member

gacsat, fishbed and zsolti like this.
  3. drqv

drqv Well-Known Member

Ha jól emlékszem az ukránoknál is volt néhány felrobbant fegyverraktár, amit allítólag drónok követtek el.

4. zsolti

zsolti Well-Known Member

Igen, ezt láttam én is még frissen, ezt beszopták. Hozzáteszem azért ehhez kellett némi lazaság, illetve érdekes a videón ahogy meg van vágva, az eredeti vágatlan első fele mikor leejti a kis töltetét, az jól láthatóan nem robbantotta be azonnal a nagy halom lőszert, később meg vágva látod hogy ég, robban minden. Nem azt mondtam soha hogy haszontalanok ezek a kis eszközök, meg van ezeknek a helye, csak ne lássunk bele többet mint ami. Mert itt néhányan olyat vizionáltak bele, hogy ezek aztán forradalmasítani fogják a hadviselést, sem kézifegyver, sem gépágyú nem fogja tudni őket költséghatékonyan leküzdeni, etc. Én meg elmondtam hogy szerintem hasznos eszközök, de csodát ezek sem fognak tenni, ami akkora hogy méretben tud kellő hatótávolsággal és őrjáratozási idővel szállítani legalább hellfire szintű rakétát, azt bőven meg fogja érni lelőni már egy TOR szintű rakétával is, ami meg kicsi felderítő, akár amit Cifu is betett "racer" vagy phantom kategória, azzal meg max marad az hogy a körzetetben kukucskálsz, mert sem messzire, sem sokáig nem fogja bírni az aksid hogy repülj, illetve ALAP optikát bír csak el, meg max egy kézigránátot. Ezek cserében extra érzékenyek a szélre, időjárásra, fákra, épületekre, és az veszi át felettük az irányítást kis túlzással, aki akarja és közelebb áll/erősebb jellel sugározza be az eszközt. Hát dióhéjban ennyi a véleményem erről a drón vonalról.

Jó és hasznos, de semmi különös.

5. Roni

Roni Well-Known Member

Ez is lehet drónok ellen van ?
    BPM-97 with "Lesochek" electronic warfare system in Syria

6. boki

boki Well-Known Member

Ezt a fegyvert is kipróbálták Szíriában.

fishbed likes this.
  7. arcas

arcas Well-Known Member

Ezeket én is kipróbálnám :D amúgy mi a mák az a kezében?

fip7 likes this.
  8. boki

boki Well-Known Member

STUPOR drónek elleni fegyver.

arcas likes this.
  9. Roni

Roni Well-Known Member

10. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

11. Roni

Roni Well-Known Member

12. Roni

Roni Well-Known Member

Ez valmi drón ellenes cucc akar lenni?

13. rejsz felügyelő

rejsz felügyelő Well-Known Member

14. Roni

Roni Well-Known Member

15. rejsz felügyelő

16. beta

beta Well-Known Member

17. rejsz felügyelő

Az egész kit ennyi red dottal és lőszerekkel, mindennel együtt. Így szerintem nem drága más cuccokhoz hasonlítva.

18. Celebra

Celebra Well-Known Member

19. rejsz felügyelő

Jelenleg ez az egyik "hard kill" megoldás drónok ellen, leszámítva a gépágyút de az nem hordozható. Van ilyen lövedék sörétes puskákhoz is.
    Egyébként elsősorban rendőri alakulatoknak szánják.

20. Roni

Roni Well-Known Member

Ezen oldal megosztása