1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Pilóta nélküli MiG-21-es Szíriából

Diskurzus a(z) 'Hírek a katonai repülés világából' témában - Phoenix által indítva @ 2013. január 5..

1. Phoenix

Phoenix Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

2012. június 21-én egy szíriai pilóta dezertált gépével Jordániába. A gép vizsgálata során kiderült, hogy nem egy “mezei” 21-es, hanem átalakították.

[See the full post at: Pilóta nélküli MiG-21-es Szíriából]

2. Janaj

Janaj New Member

Ez most mit jelent? Képes lett volna pilóta nélkül lerepülni egy útvonalat? Vagy ha nem akkor mi ebben a nagy dur? Vegyi cuccot még pontosan sem kell dobni.

3. oroszos

oroszos New Member

Szerintem képes rá! De honnan van meg a technikájuk?

4. duckdodgers

duckdodgers Active Member

Ez a sztori engem leginkább arra a hiteles forrásként kezelt bagdadi taxisofőr esetére emlékeztet Aki az iraki rezsim tömegpusztító fegyvereiről mesélt...  De őszintén, vegyi/biológiai fegyver bevetéséhez nem látom értelmét, egy halom pénzt ölni egy ilyen fejlesztésbe.

5. aerophyl

aerophyl New Member

Miért nincs fotó a gépről és az átalakításokról? (az illusztráción egyiptomi 21-es látható)

Nekem is úgy tűnik, hogy szépen apránként felvezetik a beavatkozás "indokait".

6. gacsat

gacsat Well-Known Member

Csak a szokásos hazudozás a mexálás előkészítésére. Pechükre olajat találtak náluk.

7. gacsat

gacsat Well-Known Member

Nincs ezeknek MiG27esük?

8. luperator

luperator Active Member

Érdekes hír, bár az autonóm csapásmérő képességet és a halálos vegyi fegyverek használatát nem tudom összekapcsolni. A "halálos" kifejezés nekem kicsit fél 7-es Híradó szagú. Másrészt a technológiai háttér kétlem, hogy meg lenne hozzá. De ha ebben bárki is kételkedne, majd odavetik, hogy azért kellett ezt megcsinálniuk, mert egy pilóta sem akart ilyen bevetéseket repülni.

9. gacsat

gacsat Well-Known Member

Az autonom nem azt jelenti, hogy nem kell bele pilóta, hanem azt, hogy nem kell hozzá más felszerelés.

10. borisz

borisz Well-Known Member

Van nem halálos vegyifegyver, a könnygáz.

Egyébként a kép megdönthetetlen bizonyíték, hiszen néhány részét narancssárgára festették a gépnek, sőt aljas módon egyiptomi felségjellel látták el, mit nem értetek ezen?
    Mondaná akármelyik proli.

11. F1End

F1End New Member

Lehet, hogy saját házon belüli kísérleti gép volt. Végülis több, mint 100 (valamelyik forrás szerint 200) MiG-21 -ük van még raktáron/állományban. Ha másra nem, arra mindenképp felhasználhatóak lennének, hogy egy ideig lekössék Izrael vagy akár Törökország légvédelmét, hiszen (a direkt erre gyártott UAV -któl eltérően) gyakorlatilag megkülönböztethetetlenek a valódi harci gépektől.

Azt mondjuk továbbra sem tudjuk, hogy milyen mértékben sikerült kivitelezni ezt a tervet.

Mindenesetre, ha valaki össze tudna hozni egy valóban működőképes UCAV szoftvert, akkor azt a MiG-21 -esekre elég célszerű lenne integrálni. Még százával (ezrével?) állnak hadrendben különböző változatai, a románok felújítási költsége alapján pedig valószínűleg ez sem lenne túl drága. Bár a hatótávolsága kicsi, de minden más szempontból jobb a repülési teljesítménye, mint a többi nagy UAV -nek.

Nem egy X-45, de egy ilyen árából 1-2 tucat 21 -es szerintem simán kijöhetne.

12. shornet24

shornet24 Active Member

Kínába is ha minden igaz a régi J-5, J-7 flotta egy része át van alakítva ami arra szolgál hogy túlterhelje a Tajvani légvédelmet igény esetén kamikazét játsszon! Nem rossz elgondolás!

Ez a vegyi fegyveres szarság az meg a szokásos izraeli kamu! Mint ahogy elő van adva, hogy a pakisztáni zsoldosok a jófiú szabadságharcosok Szíriában, akik életüket félredobva küzdenek az elnyomás ellen!  :D:D:D:D

13. doca

doca New Member

Ez a drón mese tényleg kamu. Bármilyen harceszközt visszakérhet a tulajdonos kormányzat, max nem kapja vissza.

Fontos kiemelni, hogy ki kezdte ezt a balhét. Egyszer csak háztetőkről le AWM-eztek cirka 100 katonai rendőrt hipsz-hopsz a békés tüntetők.

Szíria volt a leggyengébb láncszem a "gonosz tengelyéből", ezért most ott húzódik a front és nem Iránban vagy Észak-Koreában, esetleg Szudánban. Viszont Szíria nem Líbia. Oroszok fontos partnere és már látható, hogy sokkal többet tettek a kormány megmaradásáért, mint akárkiért eddig(Kína ugyancsak). Nem elfelejteni a kb. hónapja történt 2 orosz "szénszállító" török partok melletti elsüllyedését. Az orosz tengeri gyakorlatok annak is szólnak.

14. oroszos

oroszos New Member

Mondjuk azt elképzelhetem, hogy mondjuk 2000 m-es magasságba felküldik a gépet és onnan csak egyenesbe tartva berepül Törökországba. Ezzel pedig zavart kelt.

15. Terminator

Terminator Well-Known Member

http://theaviationist.com/2013/01/05/mig-23-photo/#.UOh966ymo7Q

De szeretnék repülő MiG-23-ast látni és fotózni.

16. Janaj

Janaj New Member

Nem értem. Egy 21-re vegyifegyvert rakni talán még nekünk sem lenne technikai probléma.

UAV-nek hogy alakítod át? Hogy komunikál a "bázissal"? Ahoz műhold kellene.

17. gacsat

gacsat Well-Known Member

Engem meg a MiG-23as műszaki állapota érdekelne. Különösen az elektronika. Csodálkoznék,   hogyha a radar működne egyáltalán.

18. dudi

dudi Well-Known Member

Szerintem csak kapott egy szoftvert amivel le tud repülni egy útvonalat magától,nem kell itt semmi extrára gondolni(szerintem leszállni sem tud)

Ezen oldal megosztása