1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Programajánló

Diskurzus a(z) 'Repülőnapok, haditechnikával kapcsolatos rendezvén' témában - Terminator által indítva @ 2014. január 12..

1. szegcsab

szegcsab Well-Known Member

A Lesanyi Haditecnikai múzeum topicba is írhattam volna, de mivel kifejezetten ajánlani akarom nektek a JÖVŐ évre, ezért ide raktam.
    Nos. Idén is megrendezték a harckocsinapot Lesanyban, Szeptember 1.-én.
    A település közel van Prágához, ezért javaslom beleszervezni az utazásba.
    A rövid, de nagyon velősnek mondható programot kitűnően ki lehet egészíteni a járművek és csajok mustrálásával, sörkóstolgatással, meg persze a múzeum egészének ingyenes megtekintésével.
    Az időjárás idén kitűnőnek volt nevezhető, a program kezdetére az eső elállt és legalább nem volt meleg. Délután négyik kellemes volt, utána megint esett, de kit érdekelt a múzeum csarnokaiban...
    Egy beígért Mi-24-es bemutató elmaradt, ill. hiányoztak a szintén megígért második világháborús repgép replikák is, valószínűleg az alacsony felhőalap miatt.
    A neten valószínűleg jobb képek vannak fent, de ízelítőül hadd mutassak "néhányat" a sajátjainkból :

[​IMG] [​IMG]

Pocok75, fishbed, Tcat and 1 other person like this.
  2. szegcsab

3. szegcsab

4. szegcsab

5. szegcsab

Hát nagyjából ennyi. Ki ne hagyjátok !

nyugger and fishbed like this.
  6. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Ezek egy része ott volt Ostravában is.

7. szegcsab

Ostravaban minden évben voltam eddig, csak most nem. Az, a természetéből fakadóan a jelennel foglalkozik. Ez meg inkább a múlttal, úgy, mint a Trencséni tanknap. Ami még szuper, az Pardubice május végén... Az is jó kis múltidéző, sok korabeli repülőgéppel és földi ütközettel.

8. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Melyik nap volt ez a rendezvény? Ostravában a jenki hagyományőrzők voltak, 2 db T-34. Az barna-zöld kisebb harckocsit csak akkor láttam, amikor már utánfutón vitték ki.

9. szegcsab

Szeptember 1. Szombat. Ostrava meg szeptember 20 körül van mindíg. Gondolom most is akkortájt volt.
    Eddig Ostravában soha nem volt korabeli technika. Mindíg modern eszközök voltak, földön, levegőben egyaránt. Jobb lenne, ha így maradna, mert a végén egyformák lesznek...

10. szegcsab

Mivel fejembe vettem, hogy egy kis kedvcsinálót csinálok az otthon üldögélőknek (nem a legjobbkor, hisz közeleg a TÉL...:rolleyes:), ezért folytatom a fárasztásotokat. Az említett Pardubicei airshow mellékvágányából mutatok néhány képet (Alca, Gripen, Mi-24 stb. is volt, de azokkal tele a padlás) ... :

[​IMG] [​IMG]

fishbed and nyugger like this.
  11. szegcsab

12. Terminator

Terminator Well-Known Member

13. Terminator

Ez a 2012-es pardubicei repülőnap volt?

14. szegcsab

Igen, ez még az. Ahogy nézem, az idén nem nagyon volt földi bemutató, vagy legalábbis csekélyke...

15. szegcsab

Nem biztos, hogy a legjobb helyre raktam, de nem igazán a repülőnapos részével akartam mézesmadzagot huzigálni, Még egy ajánlóm van (egyelőre), aztán befejeztem.

16. szegcsab

Nah' szóval... Bő 250 km-re fekszik (Bp.-től) a megboldogult Csák Máté urunk tartományi központja, Trencsén városa és fenséges vára. Itt, pontosabban mellette rendeznek évente egy fergeteges tanknapot, ami idén június 30-ra esett.
    Tank days Laugarício 2018
    Hogy ne a fényképezésről szóljon az egész, nem vittem, csak telefont, amit persze villámgyorsan megbántam...

Ezért elnézést a képek minőségéért, amit nem is az első sorból csináltam...

[​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

fishbed likes this.
  17. szegcsab

18. Terminator

Itt én is ott voltam :)

19. Terminator

Jöhet, ha van még, ne hagyd abba!

20. szegcsab

Hát ízelítőül ennyi. Akit érdekel az ilyesmi és még nem volt ilyenen, az tervezgetheti a jövő évét, mert megéri. Nem túl nagy költségvetésű, minden évben megrendezésre kerülő programok ezek és fel tudnak tölteni legalább annyira, mintha a tengerpartra utazna az ember...
    Megtettem, amit megtehettem, a többi nem az én dolgom. Lassan nyergeljetek, lóra hát, magyar vitézek ! :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

fishbed likes this.

Ezen oldal megosztása