1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Projekt 21631 Bujan-M

Diskurzus a(z) 'Járõrhajók és korvettek' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 5..

1. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Szerintem azokat most is onnan veszik.

zsolti likes this.
  2. Mackensen

Oroszországnak van jelenleg saját gyártású haditengerészeti gázturbinája? Van egy olyan érzésem, hogy az orosz haditengerészet egyre inkább rá fog szorúlni a kínai motorokra/gázturbinákra.

3. zsolti

zsolti Well-Known Member

Szerintem is, ez a legkézenfekvőbb. Illetve én azt sem tartom kizártnak, hogy néhány olyan ország is segíti őket áttételesen minimum jó pénzért, akire úgy általában első körben nem gondolnánk. Izrael, Dél-Korea, Szingapúr, Tajvan, Japán.

4. zsolti

zsolti Well-Known Member

Egyértelmű. Nincs is értelme nekik ebbe nagy erőforrást beletenni szerintem. Be kell látni - és úgy tűnik végre ők is belátják - nekik a világóceánokon nem igen van keresnivalójuk, mivel az az ország önmaga akkora mint egy tisztességes óceán.

szegcsab and gacsat like this.
  5. nyugger

nyugger Well-Known Member

2019-ben fogja megkapni a flotta az első szériagyártású M90FR és M70FRU-R gázturbinákat, amik már elvileg gyártásban is vannak a Szaturnnál

szegcsab, Python, fishbed and 2 others like this.
  6. zsolti

zsolti Well-Known Member

Fasza, de tényleg nem erre kéne szerintem a szűkös forrásaikat elkölteni feltétlenül. Itt lenne az ideje hogy lejjebb adjanak a nagy önérzetből ők is, és amit nem éri meg kifejleszteni, azt megvegyék készen pl. ez esetben pont a kínaiktól.

7. nyugger

nyugger Well-Known Member

Ezek már korábban kifejlesztett és bevált típusok csak éppen a Zorja-Masprojekt gyártotta őket Nyikolajevben, ahonnan aztán az ukrán balhé kitörése után már nem szállítottak Oroszországnak. A meglévő illetve gyártásban lévő projekt 11356/22350 osztályok illetve a Zubrok meg nem maradhatnak meghajtás nélkül.

8. boki

boki Well-Known Member

Van. Kolomnyában gyártanak gázturbinákat is és dízeles hajtómüveket is hajók számára. Viszont fregattokba az ukrán nyikolajevben gyártották a még szovjet tervezésu gázturbinákat, amik távább lettek fejlesztve. Jelenleg gyártás alatt az első szériás gázturbinák a NPO Szaturn ribinszki gyárában. 2019-re készülnek el (ha nem lesz késés), ahogy nyugger írta.

A német MTU helyett vették a kínai dízelt, mert olyan típusú hajóba nem gyártanak az oroszok.

Python, fishbed, fip7 and 1 other person like this.
  9. Mackensen

Ok, tehát akkor jelenleg van a fregattjukba és esetleg a későbbi rombolóba gázturbina, vagy sem?

10. boki

boki Well-Known Member

Fregattokhoz megoldották a hajtómü problémát. Viszont nagyobb hajókhoz mint pl a rombolók nincs semmilyük, ezért is hangoztatták az atommeghajtású Lídert. A szankciók miatt nyugatról nem vehetnek hajtómüvet- itt van egy rés amit talán kínaival pótolhatnak.

gacsat and nyugger like this.
  11. boki

boki Well-Known Member

Visnij Volocsjek érkezik Szevasztopolba, Június 2-3 lesz az ünnepéles átadása.

12. Python

Python Well-Known Member

13. gacsat

gacsat Well-Known Member

Most olvastam, hogy az űriparuk (is) szarba van az elektronikával (is). A nyugatiak nem adnak el nekik, a kínai meg szar. És bizony az Almaz Antej is a radarokkal és egyéb légvédelmi cuccokkal.

14. Mackensen

A kínai szerintem nem szar, csak nem a "hivatalos" forrásból vásárolnak. Van egy olyan érzésem, hogy mindenféle fedőcégeken keresztűl Shenzenből vásárolják az elektronikai alkatrészeket civil beszállítóktól, amit aztán a saját hadiiparuk rak össze kész termékké. Az meg ugyebár nem arra készül, hogy repülőgépekben, meg űrhajókban használják.

15. zsolti

zsolti Well-Known Member

Hivatalos formában is megvehetnek Kínától bármit, mostanra kvázi szövetséges lett a két ország.

16. Mackensen

Ez részemről csak találgatás volt.

17. gacsat

gacsat Well-Known Member

Hát, az orosz szakértő írta az "Épp most hal meg az orosz űripar" c. cikkben. A szankciók nagyon is elevenbe vágnak.

18. gacsat

gacsat Well-Known Member

A világ legnagyobb csip exportőre és fejlesztője az Egyesült Államok. A kínaiak is tőlük vásárolnak.

19. Mackensen

Moblitelefonokbavalókat igen, de katonai célra gyártottakat talán utóljára a nyolcvanas években adhattak el nakik. Gyárt Kínai is csippeket, mindenféle válrozatban, de a húzóágazatot képező mobil eszközökbe elég keveset.
    Ebbe pl saját gyártású procik vannak.
    https://index.hu/tech/2017/06/19/ujra_kinai_a_vilag_legbrutalisabb_szuperszamitogepe/

20. gacsat

gacsat Well-Known Member

"Borisov: import substitution of Ukrainian engines for aviation and fleet is completed"
    https://vpk.name/news/216280_boriso...igatelei_dlya_aviacii_i_flota_zaversheno.html

Ezen oldal megosztása