1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

PZL-130 Orlik

Diskurzus a(z) 'Kiképző repülőgépek' témában - Phoenix által indítva @ 2014. március 11..

1. Phoenix

Phoenix Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

PZL-130 Orlik

2. ambasa

ambasa Member

Ha már nyitottatok egy ilyen topikot akkor egy személyes élmény vele kapcsolatban. 1992 tavaszán, nyarán a lengyelek ide küldtek egy Turbo Orlikot bemutató repülésre. A gép a hétfői repülésre vagy szombaton, vagy vasárnap érkezett Tökölre, és mint nyűgöző én fogadtam. A pilóta leszállt, begurult a hangár elé, szépen leállított, majd kiszállt a kabinból, előhalászott egy két darabból álló összecsavarható, pásztorbot szerű, kézi vonatatóvillát. Azt beakasztotta az orrfutóba, és egymaga behúzta a gépet a hangárba. Aztán levette az overálját és elment a szállodába. Hétfőn meg tartott egy jó kis bemutató repülést a magyar katonai vezetőknek.

TG

3. pela3

pela3 Well-Known Member

Hát ez még mindig csúnya :D

4. weasel007

weasel007 Well-Known Member

http://kepfeltoltes.hu/140312/PZL-130_Orlik_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

5. raeper

raeper New Member

Mivel lengyel csak szép lehet! Üdv egy Polák

6. emel

emel Well-Known Member

Hát tudod, ízlések és pofonok.... - nekem pl. tetszik. De nem ez, ami számít, hanem az, hogy alkalmas-e arra, amire tervezték? Láttam már élőben repülni, impozáns volt, no meg ismerve a lengyeleket, biztos vagyok abban is, hogy jól használható gépet gyártottak!
    ML

7. Kuruc71

Kuruc71 New Member

Mennyire osszevetheto multi funcionalitasban ( gyakorlo konyu tamado ) a Super Tucano val ?

8. pela3

pela3 Well-Known Member

Hát tudod, ízlések és pofonok.... - nekem pl. tetszik. De nem ez, ami számít, hanem az, hogy alkalmas-e arra, amire tervezték? Láttam már élőben repülni, impozáns volt, no meg ismerve a lengyeleket, biztos vagyok abban is, hogy jól használható gépet gyártottak!
    ML
    </blockquote>

Ízlések és pofonok... jogos.
    Nekem még élőben nem volt szerencsém hozzá és igen az a fontos,hogy mennyire jó. :)

Kicsit olyan érzésem van,hogy lerajzolták a szárnyakat, aztán a pilóta köré a kabint,majd ezt legyártották.

Nekem nagyon pici gépnek tűnik.

9. blogen

blogen Well-Known Member

Nem igazán. A lengyel gép egy felfegyverezhető kiképzőgép, aminek a motorja nem arra van méretezve, hogy a fegyverzettel együtt legyen a gépnek kiváló teljesítménye, hanem csak műrepülésre, amíg a Super Tucano egy teljes értékű harci gép.

10. raeper

raeper New Member

Ha valakit jobban érdekel, hogy hogyan néz ki ez a gép belülről akkor: http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=12900 ugyanis ez a lényege ennek a konstrukciónak. Továbbá ez a változat nem fegyverezhető fel, annak a típusjelzése - fejlesztés alatt - ACS lesz (6 fegyverzetfellfüggesztéssel és fél tonna fegyverzettel). És ami a legfontosabb a gép avionikája, glass cockpit-nak alapja, a rendszer integráció lengyel!

11. shornet24

shornet24 Active Member

A Super Tucano inkább a PC-21 kategóriája mintsem az eggyel gyengébb PC-9 ,t-6 illetve a "kettő" kategóriával gyengébb PC-7, PZl-130-nál! ezt csak így nagy vonalakban! :)

12. misinator

misinator Well-Known Member

Nekem tetszik.
    De akinek 20 éven keresztül Nagypolszkija volt...
    Polak - węgier dwa bratanki i do szabli i do szklanki"
    "Lengyel - magyar két jóbarát, együtt harcol és issza borát!

13. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Nah azért a Jak-52 vagy mifene repülőmúzeum helyett pilótákat képezni-szelektálni valljuk be jöhetne.:) Csapást mérni meg ott (lenne ha lenne.:XD) a Gripppen (errefelé nem bozótharcosok vannak hanem reguláris haderők). Mit akartok? Kora követelményeinek megfelel közel van a gyártása + nagyon baráti ország szerkeszti.

14. weasel007

weasel007 Well-Known Member

Ezen oldal megosztása