W-3 Sokol (PZL Swidnik, Lengyelország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 651
113
igen pl a Cseh, Algériai, Fülöp-szigeteki valamint Myanmari légierő ezen kívül a Chilei erdőkerülőszolgálat és egy német tartományi rendőrség (nem hadsereg!)
A csehek és a filippínók panaszkodnak, Myanmarról inkább nem nyilatkoznék , Algéria szintén nem egy olyan ország amitől tanácsot kellene kérni... Nekem kb ugyanaz a meglátásom mint az AW-139nél, azaz függesztett fegyverzet mellett elég mókás a deszantolás és nem csak a géppuska miatt.
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
De ha találna is valaki a politika nem romantika nem számít a múlt. Pláne nem rég halott emberek rég elmúlt tettei. A politikába a jelen számit és a közeli jövő. Aki a múltba néz vagy túl messze előre a jövőbe politikai téren megbukik (általába nem is jut odáig az ilyen ember hogy politizáljon met rájön hogy nem neki való)
De azért várom az önzetlen lengyel segítségek sorolását (ha már akkora barátok és a legnagyobb szarba is segítenek) (A Trianonistáknak üzenem hogy Lengyelország is kapott Nagy Magyar országból és egyáltalán nem ellenkezett és azóta se tett semmit (pedig csak pár falu meg kisváros) nekik jelentéktelen.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 019
113
@szittya88
<i>"Nem tudom mi ez a Lengyel mánia már megint (a Lengyel Magyar két jó barát duma csak egy marketing duma volt a komunizmusba.) Mondjon már nekem valaki valamit az utobbi 100 évbe amikor a Lengyelek bármi nemű segítséget is nyújtottak vólna nekünk (sőt enedékeny leszek legyen az utobbi 500 év)"</i>
http://hu.wikipedia.org/wiki/Lengyel%E2%80%93magyar_kapcsolatok
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Akkor pótold légyszíves mert nekem ezek szerint hiányos a történelem ismeretem.
Ahhoz a képhez meg nem kell szemüveg. (Minden ajtót kinyithatsz félig) Megnézed a típust jobban és rájössz hogy teljesen nyitott ajtónál a fél ablakot kitakarja (ha nem találsz képet teljesen nyitott ájtóról amit nem hiszek mert nekem beadott párat) akkor elég ha csak a sínt megnézed amin fut az ajtó.
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
715
113
"A politikába a jelen számit és a közeli jövő. Aki a múltba néz vagy túl messze előre a jövőbe politikai téren megbukik (általába nem is jut odáig az ilyen ember hogy politizáljon met rájön hogy nem neki való)" /szittya....
Kedves szittya. Akkor nézzük csak a jelent: Az EU parlamentben folyamatosan kiállnak mellettünk a Lengyelek,, ne adj könnyítést, 500 évet, meg ilyeneket, keress rá a lengyel nép 1956-ban tanusított magatartására. Ne a kormányéra, mert ott is komcsik voltak, a népére. Az egész ország sorban állt vért adni (tudom, az csak vér, az nem számít), tonnában mérve többszörös segélyt küldtek mint az agyon imádott és várt nyugati országok összesen. Hirtelen ennyi.
 

piratvitorla

Member
2013. március 4.
292
1
18
Az én szememnek elég félresikerült egy szerkezetnek tűnik remélem eszünkbe se jut ilyeneket beszerezni ha már a használói se elégedettek vele.

Nem a lengyelek szúrták el hanem akik nem a harci verziót vették meg spórolásból vagy hozzá nem értésből vagy más miatt. Ezt a filippinó is elimerte...

Voltam a Sokol gyárban régen, elég komolynak tűnt. A sok ezres Mi-2-es gyártás se véletlen...
azok a gondok, amiket mondtak, már a Mi-2-es felfegyverzett változatánál se így voltak... (pl géppuska az ABLAKBAN)
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Én itt csak személyes kapcsolatokat látok politikai érdekházasságokat (díszes köntösbe bújtatva)
Az hogy résztvettek a lengyelek a török kiüzésében 2 várost elfoglaltak a több százból szerintem nem akkora dolog (a szent liga a töröktöl való szabadulást célozta nem magyaország felszabadítását de még ott se vették ki annyira a szerepüket a lengyelek(akkor az osztrák is jó barát mert ő többet a török kiüzésében mint a lengyel ) A lengyel légiók voltak 48-ba de osztrák légiók is akkor az osztrák mégse vólt ellenünk meg az orosz se mert orosz önkéntesek is vóltak... Azok mind magán emberek döntései és nem kormányok királyok döntései (mondjuk akkor poroszország vólt a lengyel terület de lengyel többségbe).
Az meg hogy oda menekültek az osztrák vagy a török elől a nemesek egyértelmű mert a némethez nem mehettek az oroszhoz szintén minden máshova meg csak az osztrákon keresztűl.
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
A Taljánok is tök jó cimbik mert hány közös királyunk vólt az Italo hercegségekkel. Emellett olasz minden közepes vagy annál nagyobb csatánkba vólt... Vagy a szerb vagy ott van szlovákia az még a teljes magyar királyság is vólt egy időben az mégse akkora cimbi... Politika mindig az épp aktuális érdekekről szólnak (ha nem lenne érdeke a lengyelnek nekünk szállítani háborús helyzetbe nem szállítana épp úgy ahogy az összes többi ország...
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 019
113
@Szittya88
A horvátok ugyebár a Magyar Királyság része volt... Ez a kapcsolat valóban rendben is működött, egészen addig, amíg 19. sz.-i magyar politika ugye el nem cseszte azt is, mint minden más néppel való viszonyunkat a Habsburg birodalmon belül.
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Vagy akad itt valaki aki ha Lengyelország és németország vagy fehéroroszország háborúzna és titokba ingyen fegyvert szállítana a lengyeleknek amikor senki se teszi... Ugyan már... Hát mi se álmodjunk ilyeneket a Lengyelekről. (A horvátoknak mi is érdekből és pénzért szállítottuk a fegyvereket NATO-beleegyezéssel nem azért mert 1000 évig egy királyság részei vóltunk vagy mert olyan szoros a kultüra vagy mert minden 10 ember maon horvát vezetéknevű) Érdekek pénz és hatalom. Az meg hogy a népel ezt milyen cukormázzal tálalva eteted meg csak a kreativításon múlik.
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 148
357
83
Akkor pótold légyszíves mert nekem ezek szerint hiányos a történelem ismeretem.
Ahhoz a képhez meg nem kell szemüveg. (Minden ajtót kinyithatsz félig) Megnézed a típust jobban és rájössz hogy teljesen nyitott ajtónál a fél ablakot kitakarja (ha nem találsz képet teljesen nyitott ájtóról amit nem hiszek mert nekem beadott párat) akkor elég ha csak a sínt megnézed amin fut az ajtó.

Ezzel racsesztel, mert repultem mar a Sokolon ,sott, sok Szolnokon szolgalo is latott mar Sokolt. Az az ajto neked nem takar ki semmit abbol az ablakbol , ahol a geppuska van . Szoval csak fossad ide a hulyesegeidet . Sajnalom , hogy valaki kepes enyire ragaszkodni egy nyilvanvalo baromsaghoz . Potolt onerobol kisfiam, nem vagyok sem a tanarod , sem az apad!
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 019
113
A Taljánok is tök jó cimbik mert hány közös királyunk vólt az Italo hercegségekkel. Emellett olasz minden közepes vagy annál nagyobb csatánkba vólt... Vagy a szerb vagy ott van szlovákia az még a teljes magyar királyság is vólt egy időben az mégse akkora cimbi... Politika mindig az épp aktuális érdekekről szólnak (ha nem lenne érdeke a lengyelnek nekünk szállítani háborús helyzetbe nem szállítana épp úgy ahogy az összes többi ország...
Az olaszokkal egyébként sosem voltunk rosszban... Most sem vagyunk, annak ellenére, hogy az I.vh.-ban egymást gyaktuk, a Hidegháború idején megy egymásra néztek a rakéták... Egy apró gond volt mindig is... Mi Kelet-Európában vagyunk. Továbbá most már az is, hogy egy kis ország vagyunk, nem osztunk-szorzunk még annyit se, mint amikor nagyobbak voltunk.
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
bartinieffektus
Nem akarok személyeskedni
És bocsánatot kérek
mély tisztelettel meg is hajlok egy ilyen hatalmas befolyásos ember elött mint ön uram akit a lengyel vagy cseh légierő reptetget pzl swidnik w3 sokol helikopterrel képpuskával és nyitott ajtóval.
Potolni meg nekd van mit szerintem MÉGPEDIG REALITÁST.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 050
10 644
113
Itt egy példa a lengyelekhez.
http://www.deres.tv/20130716/osi-himnuszunk-eneklesevel-tuntettek-lengyel-hazafiak-magyarorszag-mellett
<b>
Emellett megjegyzem, hogy nem feltétlenül ebben a topikban kellene ezt a farokméregetést csinálni.</b>
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Borisz (sajnos az is politikai dolog volt kemény politikai érdekekkel a háttérben és a Eu parlament jobboldal állt a háttérben csak úgy mint a többi 10 ország városbában ahol szintén tüntettek) Ezzel nekem személy szerint semmi bajom sincs mert ez a politika és az érdekek ezt diktálták. (Csak ne hidjük azt hogy egy ország érdek nélkül szívbéli szeretetből barátságból segítene a másiknak egy háború esetén.) Azért az már tényleg naiv elképzelés... Sajnos (de hát ilyen a világ és a másik pország vezetőinek is a saját országa a fontos és a népe biztonsága ami jó és azt a biztonságot nem kockáztatja ingyen mindenféle haszon nélkül csak mert baráti ami helyes hisz emberek millioi élete/boldogulása/biztonsága a tét.
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 148
357
83
bartinieffektus
Nem akarok személyeskedni
És bocsánatot kérek
mély tisztelettel meg is hajlok egy ilyen hatalmas befolyásos ember elött mint ön uram akit a lengyel vagy cseh légierő reptetget pzl swidnik w3 sokol helikopterrel képpuskával és nyitott ajtóval.
Potolni meg nekd van mit szerintem MÉGPEDIG REALITÁST.

Itt jelenleg az egyetlen realitas az , hogy a Filippinok egy nagy baromsagot mondtak , erre elkezdek itt egy paran hulyenek nezni mindenkit. A nagy realitas pedig az , hogy van geppuska es az ajto sem takarja ki a geppuskat . Mert nem komplett idiotak terveztek . A tobbit nem kommentalom. Aki meg az eletben nem latta es nem is tudja mirol beszel es meg ennek ellenere kardoskodik a hulyesege mellett , az mar sajnalatos. Raadasul osszetevesztetted egy masik forummal, mert ez nem a magyar beszerzesrol szolt !
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
715
113
Akkor lehet, hogy hülyeségből alakult ki az, hogy Lengyel-Magyar két jó barát... biztos csak véletlen, hogy nem, Román-Magyar két jó barát... mindegy. Én hoztam elég komoly érveket az utolsó 50 évből (illetve csak kettőt, de olyan kettőt, amit egyetlen más ország sem csinált meg értünk), nem ötszázból, ahogy felajánlottad,, Megha tényleg csak az lenne, hogy egy bizonyos csoport kitalálja,, hogy Ők a barátaink, amelyre a kiszemeltek igennel válaszolnak,,, mekkora baj az, hogy nem csak gyűlölködés veszi körül az embert, hanem barátkozni akar valakivel,,, és itt beszélhetek a népről is, nem csak a politikáról!!