1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Quick Kill

Diskurzus a(z) 'Légvédelmi fegyverek, rendszerek' témában - hiryu által indítva @ 2013. február 1..

1. hiryu

hiryu New Member

hmm....
    Cikk RPG-t ír. Nekem itt a a jó öreg RPG-7 és variáció ugrottak be, amivel igencsak ár-értékarányos, még mindig, Gőzerővel dolgoztak /dolgoznak/ is ellene használható dolgokon, a homokzsákoktól az aktív elhárítórendszerekig...
    Itt ez az új rendszer:

Mi a helyzet a modernebb, bőven hangsebesség felett érkező cuccokkal?

Ha jól emléxem az a tapasztalat, ezeket a rakétákat majdnem 90%-ban kevesebb mint 100 yardról lőtték ki a célponrokra. Láttam X+1 felvételt a lőtéri próbalövészetekről, de ezek valahogy nem a városi környezetet szimulálták... Félmásodperc a reakcióidő, fapados RPG-nél..
    Mi a helyzet a modernebb, bőven hangsebesség felett érkező cuccokkal?

Kisérő gyalogság? Mennyire egészséges saját lövészpáncélos mellett tartózkodni, ha ez a rendszer működésbe lép?

2. duckdodgers

duckdodgers Active Member

Na igen ezek a cuccok szépek és jók sík terepen...Városi környezetben viszont még egy mezei RPG is véget vet a dalnak...

" Kisérő gyalogság? Mennyire egészséges saját lövészpáncélos mellett tartózkodni, ha ez a rendszer működésbe lép?"
    Szerintem nem igazán vészes , bár nyilván nem kellemes. Nem hiszem hogy nagyobb lenne a lökéshullám mint egy RPG indítás esetén. Biztos nem rosszabb mint amikor felugat egy jó 30-as gépágyú :)))

3. Nightstalker

Nightstalker Member

A kerdes (asszem) nem a hanghatas. Setalsz a PSzH mellett, amire ratolnak egy RPGt. A PSzH aktiv vedelme kiszurja, indit egy ellenraketat. Te meg ott figyelsz egy repeszfelhoben. Nem hiszem, hogy az a legnagyobb problemad, hogy elfelejtettel fuldugokat rakni. :)

4. independence

independence Active Member

Nightstalker

"Te meg ott figyelsz egy repeszfelhoben. "

Akkor is repeszfelhőben állsz , ha az RPG betalál (mert nincs aktív védelem)...

És még a PSZH is sérül...

5. Nightstalker

Nightstalker Member

RPG 7 talalat 4:50-nel:
    http://www.youtube.com/watch?v=JqJIuvaPJfw
    Vesd ossze a fenti video 0:45-jevel.
    Egyik kozeleben se allnek szivesen, de valahogy az "onvedelmi rendszer cuki raketaja a fejem folott gyorsan mozgo kis femszilankokra robban" es az "RPG az osszenergiajat leadja a pancelnak, nekem meg jobbara csak a lokeshullam jut" verziobol gyalogoskent a masodikat valasztanam. Nyilvan harckocsizokent meg az elsot. :)
    Nem vitazni akarok, siman el tudom fogadni, ha szerinted a gyalogos szempontjabol tokmindegy a ket forgatokonyv.

6. independence

independence Active Member

Nekem is mind1 , csak egy másik nézőpont volt... :)

Remélem egyiket se kell kipróbáljuk soha.

7. duckdodgers

Szerintem ezek az ellenrakéták azért nagyobb távolságon elcsípik a közeledő rakétát (ideális esetben) egyébként a videon is épp ez látszik az én olvasatomban. A repeszfelhő irányított a közeledő rakéta felé. Megjegyzem hogy közelről azért egy robbanás sem éppen nagy élmény sőt... Amúgy meg a becsapódó RPG mögött is hullanak a fémszilánkok szépen (0.5-5cm méretben) hogy a 30 centis stabilizátorról ne is beszéljünk... :)))

8. duckdodgers

"Nem vitazni akarok, siman el tudom fogadni, ha szerinted a gyalogos szempontjabol tokmindegy a ket forgatokonyv."
    Ahogy én tudom a reaktív páncélzattal ellátott harckocsik környékére sem engednek gyalogságot, csak a szokottnál is nagyobb távolságra. Ne a szovjet haditudósításokra alapozz mert annak keményen megfizették az árát. Eleve harcjármű közvetlen közelében nem jó tartózkodni, mert hamar eltaposnak, ha meg a löveget sütik el...
    Gondolom ki lesz dolgozva ehhez a rendszerhez is a megfelelő harceljárás.

9. Phoenix

Phoenix Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

A Raytheon sikeres éleslövészetet hajtott végre a Quick Kill elnevezésű ellentevékenység-rendszerrel, melyeket a US Army járművei számára fejlesztettek ki.

http://htka.hu/2013/02/01/aktiv-vedelem-helikoptereknek/

10. dudi

dudi Well-Known Member

A kérdése az lenne,hogy egyszerre hány egy irányból érkező cél ellen képes dolgozni?Az oké,hogy ali egyesével indítja a rakétáit a harckocsik ellen de olyanok akik annál komolyabb képzést kaptak,hogy ez az eleje,ne állj mögé és itt húzd meg ha lőni akarsz azok kettesével fognak lőni.

11. hiryu

hiryu New Member

bár jelzem,nincs új a nap alatt...

http://www.youtube.com/watch?v=yyXY7sfajS8

12. duckdodgers

Az oroszok és az izraeliek is elég régen dolgoznak ilyen rendszereken, ami újdonság ebben (szerintem) az a VLS.  Tehát akár az összes ellenrakéta használható egy irányba és nem csak egy kazetta tartalma.  Majd kiderül hogy mennyire hatásos élesben.  egyébként megnéztem az Arena-ra az oroszok 25 méteres biztonsági távolságot adnak meg. Azon belülre nem nagyon mennék sima reaktív páncélzat esetén sem...

13. duckdodgers

http://fofanov.armor.kiev.ua/

Itt nagyjából ismertetik az orosz védelmi rendszereket. (meg sok mást is persze)

14. luperator

luperator Active Member

Az Iron Dome-ról is azt volt a véleményem, hogy inkább Skyshield- szerű cucc kellett volna vagy lézer. Ez nem előrelépés, hogy rakétát lődözünk, míg emellett évtizedek óta folynak a lézerekkel végzett kísérletek. Persze én sem tudom, hogy egy ilyen rendszer mekkora energiát igényel, de ha egy Avenger UCAV elbírja (legalább is a video szerint) akkor a harckocsik esetében is létrehozhatnának egy hasonló eszközt.

Annyiban biztos pozitív, hogy az ezt vezérlő szoftver vagy érzékelők reakcióidejét "élesben" lehet tesztelni, de a "nagy találmány" nekem inkább pénzszórás. A gyalogságot illetően meg egyet értek, bár jelen állás szerint akkor most sem tartózkodhatnak a harckocsik közelében.

15. dudi

dudi Well-Known Member

<a title="duckdodgers profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/duckdodgers/">duckdodgers</a>

A tűzvezető rendszertől függ nagymértékben,hogy hány cél ellen képes dolgozni.

16. hiryu

hiryu New Member

használd lézert sivatagban, homokvihar estén...

17. luperator

luperator Active Member

Netán kipróbálták már? :D Egy combosabb homokvihar szerintem ennek az aktív rendszernek is betenne, mivel gondolom infravörös felderítést használ.

18. hiryu

hiryu New Member

Na..elszállt a fele...Izrael épp azért tette a lézeres elhárítórendszert, mert nem volt 100%-ig megbízható, ,csak olyan célpontra működik amire rálát, ráadásul az időjárás komolyan befolyásolja a teljesítményt.

a gyalogos nem tartózkodhat páncélos mellett elvet pedig az élet felülírta. Falludzsa után nem véletlenül  kerültek vissza a régebbi tipusokról is ismert  "tábori dobozos telefonok" hogy a gyalogság közvetlenül vezényelhesse a tüzet városi harcban...

19. dudi

dudi Well-Known Member

<a title="luperator profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/luperator/">luperator</a>

Aktív radaros :)

20. hiryu

hiryu New Member

A rakéta hőképe vistzonylag kicsi++ harctéren akad hőforrás épp elég...ezért ezek ha memőriám nem csal mm-es hullámsávban dolgozó radarokat használnak. nem igazán új dolog, már a 80-as évek elejéről rémlik az orosz DROZD és ARENA rendszer.

Ezen oldal megosztása