Rába-fejlesztésű PSZH ? (2012)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Karesz

Member
2012. május 25.
37
0
6
Sokat beszéltünk a " jövőbeli  RÁBA-IVECO kapcsolatról" . Szerintetek egy járműről lehet itt csak szó  ( Freccia IFV )  ?    ( B1 Centauro ??? , C1 Ariete ,??? )
 

Karesz

Member
2012. május 25.
37
0
6
A  RÁBA-IVECO hozzászólást óriási idézőjeleben kell elképzelni , csak egy gondolatmenet de sok mindent megoldana   .
 

buci

New Member
2012. szeptember 19.
18
0
1

Szuper cikk! Gratula érte. Kérdés, a mi kis hazánk mikor áll neki beszerezni vagy gyártani valami hasonlót? Valahol olvastam,hogy elképzelhető az Olasz VBM <b>Freccia linceszét a Rába meg venné ..
Viszont a közép Európában a legnagyobb BTR állományunk nekünk van.
</b>

Ha megkezdenék a gyártást,akkor a felújított (!) BTR- eket meg elpasszolnák? Az így megint csak nagy üzlet lenne.....
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 848
113
Még is ki az a hülye aki BTR-t venne?Egy halom ócskavas az egész úgy ahogy van.

A páncélvédelmet nagyon gyengusz ehhez a tömeghez.Van még hova fejlődniük...
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
Talán ha egy moduláris elektronikai zavaró rendszert sikerülne alkotnunk a lehető legolcsóbban,  amit a BTR-be/re lehetne építeni, akkor elpasszolható lenne főleg olyan országoknak, ahol számolnak egy nyugati látogatással. Ez sajnos biztos, hogy csak az én fejemben létezik :(
 

Qualit

Member
2010. május 20.
50
6
6
Az olasz Freccia licencenek örülnék nagyon. Nemcsak a BTR-eket lehetne végre kukázni de a T-72-t is egy Centauro megoldással. Ráadásul, ha megkapnánk ugyanazt a 125mm-es tornyot amit az oroszok tavaly teszteltek szintén a Centauro-n akkor még a felhalmozott lőszerkészletet se kellene kidobni.



Q
 

zerge

New Member
2012. január 21.
18
1
1
Vizsgálván a Témaköröket, megakadt a szemem ezen a Rába PSZH "nevezetűn". Én olvasgattam a témában, de semmi kézzelfogható információt nem találtam. Ezek szerint a szerkesztők sokkal jobban tájékozottak nálam :) Mivel gondolom nem a D-944-esről fog szólni, valami információt közzé tudnátok/tudnának tenni? Valami IVECO-RÁBA koprodukcióról lehet morzsákat találni, egyesek szerint a VBM Freccia gyártása települ Győrbe.

OFF: Rég volt már, mikor közzétettem a gondolataimat az oldalon,az új verzió még szokatlan, de nekem tetszik.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
@zerge

Mi is csak annyit tudunk (legalábbis én biztosan), amennyit Te :) De gondoltuk teret biztosítunk akár csak a találgatásoknak is a témában, ezért előre létrehoztuk neki a topikot.
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 060
1 640
113
Mondhatni a tervek elkészültek, csak le kell porolni, felhasználni azokat az újításokat, amik azóta megjelentek és készülhet is az első darab?
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
@Luperator

Szerintem inkább érdemes elölről kezdeni a tervezést (persze nyilván a korábbi tervekkel szerzett tapasztalatok felhasználásával).

A Mackensen által linkelt gép erősen BTR-leszármazott, pl. farmotoros, ezt az elrendezést ma már nem nagyon használják.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 189
13 479
113
Hát, ha igaz a Feraccias hír, akkor valami ilyesmire lehet számítani:

 

http://www.military-today.com/apc/vbm_freccia.htm

 
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 104
1 975
113
Mackensen linkjei szépen összefoglalják ami eddig történt.

A jövőt illetően szerintem városi legenda ez a győri harcjármű fejlesztés, gyártás. Az biztos, hogy a honvédelmi vezetés tapogatózott a RÁBA cégnél és szívesen is látnának egy gyártósort, de itt is az a helyzet, mint más katonai fejlesztésnél, nincs pénz. Azt tudomásul kell venni, hogy a honvédelmi költségvetés kb. 20 milliárdos fejlesztési fejezete csak a Gripen lízingre elég (többek közt ezért is kellett bármi áron módosítani a szerződést a svédekkel).

A RÁBA nem fog belevágni saját szakállára egy fejlesztésbe, nem is lenne hozzá forrása. A licensz gyártás lenne a megoldás szerintem, de az sem megy befektetés nélkül.

Én legalábbis így látom.

 
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 060
1 640
113
Mackensen

Milyen Freccia-s hír?

Nem tudom, ki hogy van vele, de egy hasonlóan felszerelt IFV mellé (aminek a lehetséges változatait is használjuk) a harckocsik szerepét egy gumikerekes páncélvadász venné át, már amennyiben hatékonyan tud operálni másik harckocsival szemben. A karbantartása gyanítom olcsóbb lenne a lánctalp hiánya miatt, ám a lényeg, hogy legyen valami és ne tűnjön el majd a T-72-vel együtt.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 189
13 479
113
Már nem emlékszem pontosan, hol és milyen konteksztusban vetődött fel. De valami olyasmiről volt szó, hogy a RÁBA esetleg megvenné/érdeklődött/mittomén a Feraccia licencét.
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 060
1 640
113
http://htka.hu/kerekasztal/tema/helikotperbeszerzes/#post-39636

Gugli csak a HTKA-t dobja ki erre a keresésre találatnak, Tankman írta elméletben valahol.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
9
38
Licencek..... , azért megnézném mit tudnák mi kihozni ( HTKA közösség )  persze mérnöki segítséggel , szerintem lehet nagyot szólna :D  :D  Pár apróbb licencet persze megvennénk :D
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
9
38
Az baj az állam nem mer rizikót vállalni , a régi terveket elővennék a fejlesztetett kb a kommentekből meg kb még 10 dolgott hozzáraknánk amit másik járművekről " másolsz " és tudod hogy melyik előnyős rakod rá és Woala itt az új tech :)))

 
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Na akkor berakom ide a Freccia-Centauro, és az olasz-magyar üzletről szóló elmélkedéseket:

http://htka.hu/kerekasztal/tema/helikotperbeszerzes/page/13/#post-44394

http://htka.hu/kerekasztal/tema/helikotperbeszerzes/page/14/#post-44431

http://htka.hu/kerekasztal/tema/helikotperbeszerzes/page/14/#post-44439

és egészen 44503-ig az oldalon.

Pela, flip és én is fejtegettük/tárgyaltuk ezt a témát (elnézést ha valakit kihagytam). Akkor ezek szerint tankman-tól jöhetett az infó, amivel nincs semmi bajom és nem vonom kérdőre csak ugye ha ő is hallotta valakitől/valakiktől, akkor sajnos nagyon nemáll biztos lábakon a dolog. Lehet, hogy HM érdeklődött az olaszoktól és a rábától ez ügyben, és lehet, hogy meg is lehetne csinálni ezt az egész licenc/gyártás dolgot de! tudjuk jól (vagy érezzük), hogy ennek a Freccia beszerzésnek (nemhogy még a Centauronak) semmi valós alapja nincs, 99%, hogy nem is lesz belőle semmi. Én nem értek egyet azzal, hogy nincs pénz, mert van pénz, csak ahogy az egyik helikopterbeszerzéses hozzászólásomban is írtam minimum 3 helyen folyik el az egész! politikusok, HM felsőbb vezetésének egy része, és a seregen csüngő paraziták. Ne mondom, hogy itt mi most komplett 200-as mennyiségű pszh-kat tudnánk venni, a helikoptereken felül (és még a Centauro-kat nem is számoltam bele), de biztos meglehetne oldani, hogy legyen végre egy normális csapatszállítónk, ne csak a papírvékony nyuszibuszaink legyenek használatban a Pandora felfedezéséig.

De én még akkor is félnék, hogyha a kormány és a HM bejelentené, hogy rendszeresítik a Frecciát. És, hogy miért? Azért mert vagy nem elegendő mennyiséget rendelnének, hanem vagy 20-at (kitelne tőlük szerintem), vagy például megrendelnék pótpáncélzat nélkül 5,56-os kaliberes főfegyverzettel a toronyban :D. Vagy kerekek nélkül :) Mert egy ilyen egyszerű beszerzésnél se tudnánk normálisan dönteni:(.

Mik voltak itt régen? Én úgy tudom, hogy felkínáltak nekünk annIveco LMV-ket, Apache-okat, teherautókat, Leo2-esket, és semelyiket se fogadtuk el! Miért? Mert mindig az a szöveg jött, hogy nincs píz. Persze cáfoljatok rá ha tévedek a felkínálásokkal kapcsolatban. Mondjuk talán a leókat jobb is, hogy nem fogadtuk el a drága alkatrészek miatt, de pl az LMV-k elfogadásával élhetünk volna. Szóval HA beszerzünk olasz járműveket (vagy bármilyen más gyártó típusát), és HA azok megfelelő mennyiségben, minőségben, felszereltségben lesznek rendszerben hazánkban, akkor fogom és megeszem a kalapomat, vagyis a sapkámat. :D