Rába-fejlesztésű PSZH ? (2012)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
gaborv said
Elektronikát úgyis külföldről vesszük csomagban, ennek az árát megtippelni se merem. 
A Varsói Szerződés idején volt itt gyártva hadi elektronika. Tudjuk hogy ennek ma már nyoma sincs, de azt szerintem el lehet fogadni, hogy hajlam és potenciál az van ilyesmire, talán szakemberek is maradtak. Ezért, mivel nem annyira a valóság hanem inkább a koncepciók talaján állunk, az elektronikát külföldre kiadni szerintem nem egy bölcs dolog.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 589
7 546
113
doberamann said
Per pill a magyar ipar önállóan 1 db 10x10x5 mm-es acéllemezt sem képes előállítani, ne álmodozzatok...
Azért írsz ám hülyeségeket. Pl: a Rába világszínvonalú futóműveket gyárt...
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
9
38
Ne haragudj csak hogy a Magyar ipar 10x10x5 mm-es acéllemez  nem tud. 
Bevágnám neked az új ikarus-t az alvázat ami 100% magyar a belsejét a torilibusznak Skoda gyártja. 
10x10x5 lemezből van elég benne szerintem 
sf-laugh.gif
 
sf-laugh.gif

http://szegedma.hu/hir/szeged/2013/05/elkeszult-a-szegedre-szant-elso-ikarus-skoda-trolibusz-kocsiszekrenye.html?fb_action_ids=505752836150923&fb_action_types=og.likes&fb_source=other_multiline&action_object_map=%7B%22505752836150923%22%3A465675263509688%7D&action_type_map=%7B%22505752836150923%22%3A%22og.likes%22%7D&action_ref_map=%5B%5D

 

Szerintem a Magyar ipar pont hogy változások előtt van. Ott az új rába 
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 019
113
doberamann said
Najó tudunk acélt gyártani, de azért még sok hiányzik a PSZH-nkhoz...
"Jól van, de eltekintve a csatornától, gyógyászattól, oktatástól, bortól, közrendtől, öntözéstől, utaktól , vízvezetékhálózattól... mit tettek a rómaiak értünk?" :)
 

therob

Active Member
2012. december 26.
923
248
43
Persze meg titokban készül a halálcsillag a Hold mögött. Inkább gyártanánk licenszben a Patria AMV-t, legalább egy jó minőségű eszközt kapna a honvédség. A Rába csinálja csak a teherautókat, mert sose váltjuk le az Uralokat ha ilyen lassan haladnak. Vagy szálljanak be legközelebb egy közös fejlesztésbe abból többet tanulhatnának.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
9
38
De kivel fejlesztgessünk közösen ? :) Svédekkel vannak közös fejlesztéseink azt slusz passz tök ász..
Finnekkel egyébként nem vagyunk rosszban, inkább jóba , tehát Patria AMV nem is annyira leheteletlen elképzelés., de szerintem max licenc vehetünk tőlük. 
 

therob

Active Member
2012. december 26.
923
248
43
PSZH-t nem éri meg most elkezdeni fejleszteni nekünk van annyi a piacon, hogy még sok is. Csak választani kéne. Az elmúlt évben mindenhol megjelentek új fejlesztések ameddig azok helyett nem kell valami addig felesleges idő és pénz pazarlás lenne részünkről. Én arra gondoltam, hogy majd a következő alkalommal kéne egy olyan fejlesztésbe betársulni ami közel áll a mi igényeinkhez.

Valóban ha már elvileg jóban vagyunk a finnekkel velük üzletelhetnénk ha lesz rá szándék vagy pénz.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
Ha már PSZH-fejlesztés: therob-nak részben igaza van, telítve van a piac, egy teljesen új PSZH kifejlesztése majd kis számban történő rendszeresítése meg egyáltalán nem éri meg. A nulláról nekünk nincs értelme ilyen járművet fejleszteni, mivel nincs hozzá tapasztalat, ipar és szakember se nagyon.

Szerintem a legideálisabb út az a részben licenszgyártott gép lenne. Kinéznénk egy APC-t és a gyártójával meg kéne egyezni, hogy egyrészt licenszgyártás, másrészt "magyar igényekhez való" igazítás. Ugye ez a három szó nagyon sok mindent takarhat, de esetünkben azt kéne, hogy a hazai szakembergárda összedugja a fejét az anyacéggel és megnézi, hogy hol lehetne magyar fejlesztéseket berakni a projektbe. Utána a tervek átdolgozása és indulhat is a gyártás, ahol a hazai fejlesztések mellett minimum a főbb elemek gyártását itthon kéne megoldani (pl. egy "kasztnit" tudjunk azért legyártani). Ez szerintem mindkét félnek előnyös lenne, mivel egyrészt felhúzná némileg a hazai ipart és tapasztalatot hozna a haditech szektorba, másrészt a gyártónak tovább bővülne az "extrák" listája, mivel ezután a hazai fejlesztések is tulajdonképpen kulcsrakészek lennének az ő termékéhez, illetve nyilvánvalóan, hogy ha kialakul egy ilyen együttműködés, akkor az nem csak PSZH-ról fog szólni, hanem más területen közös fejlesztésekről, kölcsönös együttműködésről, stb., mivel csak így van értelme. Persze ez nem csak Rába-projekt lenne, annak megint nincs értelme, ide a teljes hadiipari palettánkat be kéne vonni.

Amit viszont itthon szerintem felesleges fejleszteni az a fegyverzet és a meghajtás. Komplett rendszereket a többi területen sem tudnánk gyártani, de egy-két részéhez azért hozzá tudnánk szólni.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
<a class="spLink spProfilePopupLink vtip" title="Profile" rel="nofollow">GrGLy</a>

 

Úgy véltem én is, hogy valami Rába-cuccra gondolt, de nem voltam biztos benne, mert ezen a néven nem találtam semmit...

 

"Bár kérdés mennyire kéne ragaszkodni a merev hídhoz PSZH esetén."

 

Szerintem úgy nagyjából semennyire, sőt, a lehető legnagyobb hülyeség lenne.
 
D

danielblack

Guest
Ha pszh-t akarunk gyártani akkor fellehet használni a Rába tapasztalatait, de egy az egyben átemelni egy Rába alvázat elég helytelen lenne. Mindent optimalizálni kellene. Mások a célok, mások a követelmények....
 

pela2

New Member
2013. augusztus 10.
20
0
1
Sziasztok, visszatértem :D Noshát a repülőnapon tudtam informálódni a RÁBA embereitől, sajnos rossz híreket hoztam. Jelenleg a RÁBÁnak csak a honvédség logisztikai állományára van piaca, a VZF ha jól vettem ki a szavaiból, akkor saját szakállas fejlesztés. Feltettem a PSZH-s kérdést,amire egyértelmű választ kaptam,hogy nem terveznek a közeljövőben ilyennel foglalkozni,mivel nem lenne rá piac,más vagy nincs rá igény... Személyes kérdésként: A RÁBA még tűzoltóautók gyártására sem lát alternatívát.. tehát nem állunk valami fényesen.. sajnos uraim, ez van. :(
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
@pela2

Kitől kérdeztél? Én teljesen más infókat szedtem ki belőlük (lesz cikk is belőle majd).
 

pela2

New Member
2013. augusztus 10.
20
0
1
@GrGLy

Nem tudom sem a nevét, sem a munkakörét. De vélhetően valamilyen marketinges területen foglalkozott,mivel épp 2 külföldinek mutatta be a VZF-et angol és német nyelven,ráadásul ott ajánlgatott 1 shortmovie-t,a VZF-ről. Tehát gondolom valamiféle információval rendelkezik ezekről a dolgokról. Mindenesetre várom én is a cikked, viszont ha te arról tudsz,hogy zajlik valamilyen pszh fejlesztése,akkor neked legyen igazad,mi több legyen egy ütős fejlesztés.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
@pela2

Akkor én szerintem mással beszéltem, mert "csak" beszéltem vele, igaz, jó fél órán keresztül.

Egyébként PSZH-fejlesztés kapcsán szerintem csalódást fogok okozni, mivel hogy ilyen jelenleg nem folyik náluk.