Radarhullám-elnyelő anyagok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Phoenix

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
552
1 252
93
Egy topic az alacsony észlelhetőségű technilogiáknak
 

amanitin

Member
2011. május 18.
54
1
6
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Veszélyben a lopakodók?
Ez egy nagyon fifikás ötlet, de az nem baj, hogy a távközlést szokás először szétbombázni?
Utána mit csinálnak ezekkel a kütyükkel? Biztos elcserélik cigire Újvidéken.
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 148
357
83
Azért lenne mit kilőni http://stakeholders.ofcom.org.uk/broadcasting/guidance/tech-guidance/transmaps/ 

 

Egyébként is az észlelésükről beszél és nem a lelövésükről .
 
M

molnibalage

Guest
Ez egy nagyon fifikás ötlet, de az nem baj, hogy a távközlést szokás először szétbombázni?

Hát, azért egyes országokban ezek igen sűrűn vannak. Apró gond, hogy ezek a jekikkel szövetséges országok...

Mivel ezek statikus célok, lehet ritkítani őket stand off fegyverkkel elég rendesen kérdés, hogy megéri -e. A másik lehetségse út, hogy mivel ezek civil rendeszerek függenek a civil áramellásától. --> A járulékos kár borzalmas, hogy ezeknek ne legyen elektromos betápja egész körzeteket kiüthetnek a hálózatból. Nem feltétlen kell erőműveket szétkapni, de azért nagy trafóállomások pótlása sem kétperces és kétfilléres feladat.

A másik ötletem prózaibb. SOJ gépek mennyire vernek ennek oda? A civil hálózatok nem éppen zavarvédelmükről híresek. Egy SOJ gép nem nyomja el adott esetben ennek a jeleit..? Onnantól fogva meg kalap-kabát..
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 148
357
83
A másik lehetségse út, hogy mivel ezek civil rendeszerek függenek a civil áramellásától. Van saját áramellátás ( generátor, napelem vagy szélerőmű) , hiszen a berendezések , úgymint az arámot szolgáltató hálózatot szokták szervizelni és mégis tudjuk nézni a tevét*.

*- Csak úgy a margóra, hogyha az angoloknál egy napig nem lenne tv adás , másnap már lázadás törne ki !
sf-wink.gif


 

  SOJ gépek mennyire vernek ennek oda?   Gondolom zavarás esetén teljesen felesleges lopakodókat használni .
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 478
14 750
113
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Veszélyben a lopakodók?
Akkor most a Digi meg T meg a UPC lesznek a legnagyobb légvédelmi cégek? :) :) :)
Már látom a híreket: a TV2 Tények c. adásában tegnap hibásan állítottuk, hogy 4 Raptor érkezik északról, a valóság az, hogy 6 F35 jött délről. Kedves nézőinktől elnézést kérünk. Maradjanak velünk, rövid reklám után J20-asok jönnek Keletről....
 
M

molnibalage

Guest
Van saját áramellátás ( generátor, napelem vagy szélerőmű) , hiszen a berendezések , úgymint az arámot szolgáltató hálózatot szokták szervizelni és mégis tudjuk nézni a tevét*.

A nagy szerverfarmoknak van saját tartalék dízel generátor, de az kb. 24 órás tartaléküzemre, ha elég. Maguknak az állomásoknak tuddtommal semmiféle hosszabb backupja nincs.
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 148
357
83
<a title="Profile" rel="nofollow">molnibalage ! </a>

<a title="Profile" rel="nofollow"> A legtöbb ilyen átjátszó mobiltornyokon van elhelyezve . Angliában minden fontosabb mobil toronynak kell , hogy legyen saját áramellátása . (Persze nem hónapokig kell fenntartani ez ellátást.) . Az USA-ban is a Katrina után bedobtak ezt a normát az amarikai mobilszolgáltatóknak.</a>

 

http://www.bbc.co.uk/guidelines/dq/pdf/tv/TechnicalDeliveryStandardsBBCv3.pdf
 
M

molnibalage

Guest
A digitális TV az közeli rokon a mobilhoz képest? Nem ismerem ezt a technológiát.
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
A radar mukodesebol kiindulva en nem tudom osszerakni hogy mikent lehetne ezen eszkozoket  akar csak hagyomanyos repulogepek meresere hasznalni.

 

Ha lehetne akkor mar a hagyomanyos repgepek ellen is remek eszkoz lenne egy majdnem teljesen kiepitett rendszerrel, de eddig meg senki nem hasznalta ezekre ezt a fajta technologiat.

 

Ha pedig nem hasznaltak meg hagyomanyos gepekre akkor mikent lehetne sikeres a lopakodoknal ?

 

Nem ertem !!!
 
M

molnibalage

Guest
Milyen frekitartományban működnek ezek az emlegetett rendszerek? A mobil az nem 2-4 GHz-es? Mert a geometriai stealth pont ott működik jól...
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 148
357
83
"A digitális TV az közeli rokon a mobilhoz képest? Nem ismerem ezt a technológiát."  

Ez relatív , hogy éppen melyik generációs technológiát hasonlítják össze. A lényegi különbség , hogy a cikkben is említett digitális adás egy passzív adatátvitel. Vagyis csak az adott TV torony által sugárzott kimenő jelek vannak átjátszva toronyról - toronyra a TV-d pedig ezeket a jeleket dekódolja.  A mobil technológiánál szintén van ilyen, viszont az egy aktív , vagyis oda-vissza jelátvitelt biztosít.

Ahogy értettem a cikkből, ezeket a kisugárzott passzív jeleket akarják befogni egy vevő készülékkel. Vagyis a visszaverődő jeleket, vagy a jel töredezettségéből és veszteségből is lehet következtetni egy tárgy jelenlétére , adott esetben a távolságára is. ( Például egy városi környezetben , sokszor erősebb jelet kapsz , ha a szomszéd falára van irányítva az antenna , mintha a torony felé nézne.

 

http://proceedings.esri.com/library/userconf/proc98/proceed/to550/pap525/p525.htm
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
"Ahogy értettem a cikkből, ezeket a kisugárzott passzív jeleket akarják befogni egy vevő készülékkel. Vagyis a visszaverődő jeleket, vagy a jel töredezettségéből és veszteségből is lehet következtetni egy tárgy jelenlétére , adott esetben a távolságára is. ( Például egy városi környezetben , sokszor erősebb jelet kapsz , ha a szomszéd falára van irányítva az antenna , mintha a torony felé nézne."

 

A gond az hogy az adok omni adok az az minden iranyba adnak es a vevok is ilyenek lehetnek. Az az van "ezer" kulonbozo iranyu es erossegu visszavert jeled. Az egyik egy hazsorrol, a masik vizfeluletrol a harmadik az ionoszferarol  stb stb verodik vissza es nem tudod melyik jel honnan jott vagy egyaltalan milyen iranybol.
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 148
357
83
A gond az hogy az adok omni adok az az minden iranyba adnak es a vevok is ilyenek lehetnek. Az az van "ezer" kulonbozo iranyu es erossegu visszavert jeled. Az egyik egy hazsorrol, a masik vizfeluletrol a harmadik az ionoszferarol  stb stb verodik vissza es nem tudod melyik jel honnan jott vagy egyaltalan milyen iranybol.

 

Miért ne tudnád ? Hisz ez egy digitális jel egy adott frekvencián.

 

Ezek a tornyok pár kilométernyi távolságra vannak egymástól , ugyanazt a jelet sugározzák. A visszaverődések is csak a lefedettség sugarában fognak megvalósulni .
 

Minusz

New Member
2010. május 4.
2
0
1
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Veszélyben a lopakodók?
"Egy EMP támadás esetén mi lesz?
#az adótornyokkal :D"

Fémhulladék? :D
Nem vagyok járatos a témában, de magának a toronynak meg a váznak semmi baja nem esik, viszont az elektronika meg kuka :D
Én inkább arra lennék kíváncsi hogy a föld alá viszonylag mélyre, pl a metrókba telepített távközlési, hálózati, IT eszközöket mennyire érintené egy ilyen.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 663
27 831
113
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Veszélyben a lopakodók?
Elvileg ilyen elektromágneses impulzusok ellen használják a Faraday-kalitkát, de szerintem az adótornyokba nemigen építenek be ilyet.
Elvileg szerintem ha kellő mélyen vannak az eszközök akkor túlélhetik.