1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Repülőesemények (balesetek, szerencsétlenségek)

Diskurzus a(z) 'Egyéb katonai repüléssel, légi harcászattal kapcso' témában - Phoenix által indítva @ 2013. március 12..

1. angelsoul

angelsoul Well-Known Member

A pálya legvégén hajtott le, messze a küszöbtől, tehát lehet hosszúra jött. Az időjárást nem tudom mi lehetett arra, de tenger mellett van, az nem a legjobb mix télen. Bár CAT III-as reptér asszem, a 800ason meg triplex robot van, RVR/DH 0-val is lejön röhögve.
    Másik lehetőség, mivel fast exit már nincs arra, esetleg meg akart fordulni, de valamiért rossz irányba tette - a féknyom nagyjából, bár kicsit előrébb, de ott van, ahol jobbra kellett volna fordulni (ha mondjuk ezt olyan ködben teszi, hogy a fülkéből a betont alig látni, esetleg érthető, volt rá példa).
    Kíváncsi leszek mit derítenek ki.

antigonosz and fishbed like this.
  2. oregbogaras

oregbogaras Well-Known Member

Szovjet - orosz polgári repülőgép balesetek 1936-tól napjainkig.
    Hely, típus, személyi veszteség, esemény leírása/elemzése
    Ha volt akkor bocsesz.

Szovjetunió 1988 Gépeltérítési kísérlet!!!!!!!!!!

Чрезвычайное происшествие (попытка угона) с Ту-154Б-2 Восточно-Сибирского УГА [​IMG]
    Тип происшествия: инцидент
    Дата: 08 марта 1988 г.
    Страна: СССР
    Место происшествия: а/п Вещево
    Тип ВС: Ту-154Б-2
    Регистрация ВС: СССР-85413
    Авиакомпания: Аэрофлот (СССР)
    Подразделение: Восточно-Сибирское УГА, Иркутский ОАО
    Рейс: 3739

Részletek a web oldalon

3. boki

boki Well-Known Member

Kolumbia, 2018. január 16. Mi-17 katasztrófa. 10 halott (8katona+2 civil)

4. papajoe

papajoe Well-Known Member

Ez rendes perec lett,vagy 10-15 méteren volt a helikopter,mikor leszakadt,alig volt a kopter alatt,nekem sikerült egyszer a földről úgy hanyatt esnem,hogy kis hijján megfulladtam,úgy odavertem a hátam,nem tudtam lélegezni,csak pihegni,persze olyankor fújtatna az ember,ha bírna,már rendesen ki-kihagyott a cpu,mire helyreállt a légzésem,szóval nem irigylem őket. :eek:

5. oregbogaras

oregbogaras Well-Known Member

6. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Elvileg nem sikerült a felszállás egy ausztrál E/A-18G-nek Nellis AFB-n.

7. boki

boki Well-Known Member

8. wankel

wankel Well-Known Member

9. Sharid

Sharid Well-Known Member

Szomjas volt, vagy delfinnek képzelte magát...

10. Sharid

Sharid Well-Known Member

11. emel

emel Well-Known Member

Ez miről szólt?

12. boki

boki Well-Known Member

13. arbalest

arbalest Well-Known Member

14. wankel

wankel Well-Known Member

fishbed likes this.
  15. Phoenix

Phoenix Active Member Szerkesztőségi tag Moderátor

16. Sharid

Sharid Well-Known Member

71 utassal a fedélzetén eltűnt egy repülő, miután felszállt Moszkvából - írja az RT. Bővebb információ folyamatosan.

A Saratov légitársaság Antonov An-148 típusú repülőgépe nem sokkal azt követően, hogy felszállt a moszkvai Domodedovo repülőtérről, eltűnt a radarokról. Fedélzetén 65 utas és 6 személyzet utazott.

Az Interfax hírügynökség úgy tudja, hogy Moszkva közelében lezuhant a repülőgép, amely egyébként az orosz-kazah határ közelében fekvő Orsk városba tartott.

17. nyugger

nyugger Well-Known Member

Nicsenek túlélők...
    http://tass.ru/proisshestviya/4948185

18. Sharid

Sharid Well-Known Member

RIP.

nyugger and fishbed like this.
  19. beta

beta Well-Known Member

A mostani An-148-as katasztrófájánál olyan feltételezés is van, hogy pilótahiba. A gép a hírek szerint a felszállás után kb 4 perccel zuhant le, a szemtanúk szerint kigyulladva. Pilótahiba miatt kigyulladhat egy gép? Ez inkább műszaki/karbantartási hibára utal vagy külső tárgy okozta problémára, mint anno a Concorde-nál.

20. nyugger

nyugger Well-Known Member

Azt írják, hogy valamilyen műszaki meghibásodás lehetett a háttérben és a pilóta kényszerleszállást tervezett végrehajtani.

Ezen oldal megosztása