1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Repülőesemények (balesetek, szerencsétlenségek)

Diskurzus a(z) 'Egyéb katonai repüléssel, légi harcászattal kapcso' témában - Phoenix által indítva @ 2013. március 12..

1. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Ez egy kétüléses F.
    Most egy együléses E zuhant le.

2. rudi

rudi Well-Known Member

Írj az LA Timesnak..

3. Allesmor Obranna

4. jani22

jani22 Well-Known Member

Alább 7 sérültről írnak. Pilóta állapota ismeretlen.:(

https://www.navytimes.com/news/your-navy/2019/08/01/navy-jet-crashes-in-death-valley/

5. boki

boki Well-Known Member

Pilótát halottnak nyilvánították

6. Allesmor Obranna

Leszámítva az úton heverő törmeléket, ez a gép gyakorlatilag a pilótájával együtt eltűnt.

7. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Még a hajótműből sem maradtak fő darabok? Ilyet még nem nagyon láttam.

ghostrider likes this.
  8. emel

emel Well-Known Member

Nekem nagyon gyanús hogy ez a gép itt csak először fogott talajt,a roncsolódott gépből kifröccsenő keró égése létszik a sziklákon. Aztán felpattant, szétszórta a leszakadt kisebb roncsokat az úton és környékén, és átrepülve a hegygerinc túloldalára, ott zuhanhatott le végleg. Csak arról nincs videó, mert oda nem engednek senkit. Erősen kétlem, hogy ebben a sziklás hegyoldalban nagyobb maradék nélkül ennyire el tudta volna ásni magát, emlékezzünk Szabó Topi 29-esére, a Kecsó környéki homokos talajból is kilátszott a 29-es farkából vagy 2m, pedig az közel függőlegesen csapódott be. Itt meg nem merőleges rárepülésről volt szó a becsapódás előtt, hanem csak mélyrepülési gyakorlatról írtak.

molnibalage likes this.
  9. Allesmor Obranna

Bizonyára igazad van, bár azért azt gondold hozzá, hogy itt a sziklafalra merőlegesen, gyakran az utánégetőt is használva repesztenek el a gépek.
    Szóval, ha elnéznek egy fordulót, akkor simán telibeverhetik a sziklafalat, arra akár merőlegesen is.

ghostrider likes this.
  10. emel

emel Well-Known Member

A repülési helyzetet azt tudom, csak azt nem hiszem hogy orrától a farkáig be tudná ásni magát egy sziklás hegyoldalba. Ezért is említettem a 29-est, amiből elég sok még a homokos talajból is kilógott.

11. Allesmor Obranna

Gyanítható, hogy egy ijedt belerántás után a gép közel a hasával vágódhatott a hegyoldalnak, miután a nagy része a szakadékba zuhant, a többi meg lendületből repült át tovább az útra.
    Gondolom én.

emel likes this.
  12. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

Ez csak a becsapódási pont. A szétszóródás térképe elég érdekes lehet, hiszen szinte minden dimenziója "szétesik".

13. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

14. Allesmor Obranna

Idén ez már a második, illetve a pakisztáni légierő szerint a harmadik Szu-30MKI gépveszteség a kilencből 2009 óta.
    Idén az indiai légierő már több, mint tíz repülőeszközt veszített, ebből kettő (három?) volt harci veszteség.

A pilóta meg csak fekszik a sárban míg a nép egyszerű fiai jó közelről bámulják.

15. arbalest

arbalest Well-Known Member

fishbed and molnibalage like this.
  16. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

17. Nemerson

Nemerson Well-Known Member

18. formosa1

formosa1 Active Member

19. misinator

misinator Well-Known Member

Nagyon megörültem, amikor Kecskeméten láttam repülni a típust: Gyönyörű gép gyönyörű hangú gázturbinával!

Kár érte:(

R.I.P. a pilótának.

20. boki

boki Well-Known Member

Lezuhant egy Szu-25UB Sztavropolban, a katapultált pilótákat már keresik.

Ezen oldal megosztása