1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Repülőesemények (balesetek, szerencsétlenségek)

Diskurzus a(z) 'Egyéb katonai repüléssel, légi harcászattal kapcso' témában - Phoenix által indítva @ 2013. március 12..

1. arbalest

arbalest Well-Known Member

2. fishbed

fishbed Well-Known Member

Mehet a hab parti! Tuc tuc ...

3. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Ez az ülés még az ötvenes évekből való, ahogy a gép is. Ha maradt még esze a kanadaiaknak, akkor ezt a gépet sűrgősen kivonják. Erősen sejthető a felvételek alapján, hogy a pilóta tudta, hogy mit miért tesz, a felszállás közben valószínű, hogy valami hajtóműhibát észlelt és ezért próbálta meg a maradék lendülettel magasságot gyűjteni.
    Ezzel szemben a gépnek még volt ideje bedugózni és a Martin Baker-ekhez, meg K-36-osokhoz szokott szemnek 2020-ban szokatlannak ható módon, a kellő magasság(?) ellenére sem történt szinte semmi. Az ülések épphogy kirepültek, de szinte a géppel azonos vektoron zuhantak tovább a föld felé. Stabilizáló, meg a főernyő meg sehol. Egy korszerű ülés ennél jóval kisebb magasságokról is megmentette volna őket.
    Ezeknek az üléseknek a minimuma eszerint jóval magasabban van, így viszont képtelenség túlélni egy fel-, vagy leszállás közbeni vészhelyzetet.

fip7, fulcrum11, fishbed and 5 others like this.
  4. kibbic

kibbic New Member

Eglinen újabb gépveszteség, ezúttal Lightning-II, pilóta jól van.

https://www.thedrive.com/the-war-zo...hed-just-days-after-f-22-based-there-was-lost

"An F-35A Lightning II assigned to the 58th Fighter Sq crashed upon landing around 9:30 p.m. today @TeamEglin. The pilot successfully ejected and was transported to the 96th Medical Group for evaluation and monitoring. The pilot is in stable condition. Cont.— Eglin Air Force Base (@TeamEglin) May 20, 2020

NEWS RELEASE cont. At the time of the accident, the pilot was participating in a routine night training sortie. First responders from the 96th Test Wing are on the scene and the site is secured. The accident is under investigation. There was no loss of life or damage to civilian

— Eglin Air Force Base (@TeamEglin) May 20, 2020 "

5. Allesmor Obranna

6. boki

boki Well-Known Member

7. Allesmor Obranna

8. Wilson

Wilson Well-Known Member

9. sidewinder12

sidewinder12 Well-Known Member

Tavaly novemberben felkerült videó. Messze északon, egy olajipari létesítménynél történt az esemény, röviddel a felszállás után.Így néz ki az utastérből, amikor a farokrotor meghajtása elmegy borért. Privát videó, de remélem látni fogjátok.

vilmoci and fishbed like this.
  10. Allesmor Obranna

fishbed and molnibalage like this.
  11. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Én sem értettem a kommentet. N+1 völgybe repültek be ilyen sebességgel a történelem folyamán. Ezt ő most benézte, de semmi "majrés" nincs benne.

BJani and fishbed like this.
  12. misinator

misinator Well-Known Member

Végül is - ahogy én vélem - csak picit kell megsüllyedni erős bedöntésnél.

13. Loken

Loken Well-Known Member

14. aquarell

aquarell Well-Known Member

Ilyen madarakat kellene nagyban tenyészteni :)

svajcibeka likes this.
  15. emel

emel Well-Known Member

Bravó, "jó vicc volt", de ezt magyarázd meg annak a szerencsétlen kanadai százados-csajnak aki belehalt a lezuhanásba!! :(:mad::hadonaszos:

fishbed, Ocses and fonak9 like this.
  16. Allesmor Obranna

Ahogy én láttam, ott a madár csak a kiváltó ok volt, de a nagyobb baj az elavult katapult volt és az ő elégtelen teljesítménye.

fishbed and molnibalage like this.
  17. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Hát igen. Egy 30 éves ülés is abban a helyzetben olyan simán mentené elvileg a pilótát, hogy normális működés esetén a pilóta kb. elsétált volna.
    Valahol egészen furcsa, hogy ezt még használták.

18. rudi

rudi Well-Known Member

A madàr csak az események elindítója volt.
    Nem tudom ki vezette a gépet de a hajtómű leállása utáni felhúzásból kár volt erőltetni a visszafordulást...
    A sebességük a fordulóban teljesen elkopott és bedugóztak.
    Nem tudom mi volt a reptér pályatengelyében előttük, de hacsak nem egy ovoda, akkar a felhúzás után forgolódás helyett egyből kattintaniuk kellett volna,...vagy egyenesből megpróbálni kényszerleszállni.

vilmoci and emel like this.
  19. Allesmor Obranna

Igen, igazad van, a belehúzást követően elkopik a sebesség, de még abba belehúznak egy fordulót, amitől a gép szárnyai aszimmetrikusan estek át, azaz bedugóztak. Itt látszik jól:

fishbed likes this.
  20. arbalest

arbalest Well-Known Member

Ezen oldal megosztása