1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Repülőnapok Magyarországon

Diskurzus a(z) 'Repülőnapok, haditechnikával kapcsolatos rendezvén' témában - Terminator által indítva @ 2018. május 30..

1. anonim999

anonim999 Well-Known Member

Körbe kell kerülni az egészet.

Kurfürst likes this.
  2. Pista a hegyről

Pista a hegyről Active Member

Mikor mentél ki? Én holnap nyitásra tervezek, gondolom akkor is csomóan lesznek de talán a csúcsidőszakot elkerülöm.

3. anonim999

Mindenképpen érdemes a 9 órás kapunyitásra menni mert amikor elkezdődnek a programok már tömegnyomor van. 9 után már be lehet ülni a harcjárművekbe, én így csináltam.

nyugger and Pista a hegyről like this.
  4. anonim999

5. Terminator

Terminator Well-Known Member

6. Terminator

Szombaton nem volt H225M a rendezvényen.

7. nyugger

nyugger Well-Known Member

Eredetileg 10-re terveztem de aztán 11 lett mire odaértem és persze még jött hozzá az egy órás parkoló keresés szóval volt dél mire bejutottam. Én is azt tudom ajánlani, hogy kapunyitásra érdemes odamenni (holnap 8:45-től van)

Pista a hegyről likes this.
  8. Terminator

fishbed, Ratamahata and fip7 like this.
  9. Terminator

Videók is vannak a www.honvedelem.hu -n.

Komplex harcászati bemutató földön és levegőben

Látványos bemutatót tartottak a lövészdandár katonái

10. fip7

fip7 Well-Known Member

Én is kimentem ma. Szerencsére 10 előtt oda értem, így a teljes programot láthattam :)
    Nagyon színvonalas rendezvény volt, szépen ki volt állítva minden ami érdekes lehet.
    A siránkozós újságcikkekkel kapcsolatban megjegyezném, hogy az egészen kicsit gyerekek sem ijedtek meg a hanghatásoktól. Sőt :rolleyes:
    Viszont a technikához alig lehet hozzáférni a sok gyerkőctől , nagyon invazívak :D De jó volt látni, hogy ennyire élvezik a dolgot :)

phaidros, KoviUbi, Ratamahata and 7 others like this.
  11. jogalappal

jogalappal Member

12. MH123

MH123 New Member

Sziasztok!

Gripeneket vagy egyéb repülőgépeket milyen lehetőleg magyarországi eseményen lehetne megnézni hangsebességen / fölötte?
    Ezeken az eseményeken mint a Budaörsi vagy a Red Bull Air Race mennyivel mehetnek kb?

13. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

Szerintem nem repülnek kis magasságon hangsebesség felett, szoktak nagy magasságban néha hangsebesség felett repülni (előre bejelentik, hogy hol és mikor lehet hangrobbanásra számítani) de azt nem nagyon látni. Repülőnapokon 300-800 km/h sebbeseg között repülnek (attól függ milyen manővert mutatnak be).

14. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Ma az utolso athuzasnal kb 1000km/h kornyeke lehetett, volt nemi szereny lokeshullam, a kepeim szerint. De ez nem egy pontos meres.

fishbed and Pocok75 like this.
  15. KoviUbi

KoviUbi Well-Known Member

Én ma voltam és volt szerencsém látni olyan kb. 30 éves felnőtt férfit, aki legalább ötször állt sorba a gépkarabélyoknál (konkrétan ugyanannál az egy típusnál) és minden alkalommal gyermeki lelkesedéssel nézegette meg és huzigált rajta mindent ami mozdítható, mintha először látna olyat :D
    Úgyhogy odamentem és én is ezt tettem (de csak 1x).Megérte fightolni a gyerekekkel érte :hadonaszos:
    Viszont amit hazafelé kaptam, azt sose felejtem el, mert nekem nagyon bejött.Az autópályán hazafelé haladva párban előztek meg a Mi-24-esek szépen komótosan repülve.Azért van abban valami furcsán jóleső érzés, amikor a tükörbe pillantva két Mihu közelít feléd majd lágyan csattogva megelőz. ;)
    Pedig azt hittem, hogy a napomat kimaxolja a 3 Gripen meg a lában alatt remegő betony. (többet kéne ilyen rendezvényekre járnom)
    Két dolgot hiányoltam csak.Legalább az egyik Mig-21-est kipakolhatták volna megszállható eszköznek, illetve berakhattak volna a H145M mellé egy Mi-24-est is.
    Szerintem is király volt az egész egy az egyben.

fulcrum11 likes this.
  16. phaidros

phaidros Well-Known Member

17. Terminator

18. Terminator

"Összesen közel 70 ezren voltak kíváncsiak a Magyar Honvédség jelenlegi és jövőbeli eszközeire, illetve a katonák látványos bemutatóira."

fip7 likes this.
  19. phaidros

phaidros Well-Known Member

Azon én is meghökkentem. De a lényeg; "tudja", hogy hova akar ennyire célorientáltan jelentkezni.

20. Terminator

"1995 óta először volt honvédelmi nap és haditechnikai bemutató helyszíne az idén 82 éves budaörsi repülőtér. A bőséges kínálatból a légierő és a különleges rendeltetésű dandár dinamikus bemutatójára fókuszáltam...."

https://airbase.blog.hu/2019/05/20/honvedelem_napja_505

Ezen oldal megosztása