Repülőnapok, haditechnikai rendezvények Magyarországon

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 664
27 833
113
Mikor mentél ki? Én holnap nyitásra tervezek, gondolom akkor is csomóan lesznek de talán a csúcsidőszakot elkerülöm.
Eredetileg 10-re terveztem de aztán 11 lett mire odaértem és persze még jött hozzá az egy órás parkoló keresés szóval volt dél mire bejutottam. Én is azt tudom ajánlani, hogy kapunyitásra érdemes odamenni (holnap 8:45-től van)
 
  • Tetszik
Reactions: Pista a hegyről

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 535
72 525
113

Sok kép van a cikk végén, érdemes azokat is megnézni.
És kimenni is érdemes.
Jókat lehet beszélgetni a katonákkal is.
Nagyon örülnek az értelmes kérdéseknek.

tun_3842.jpg



60252888_2446860458734660_893588875308433408_n.jpg



60351636_2446860468734659_7332711550366515200_n.jpg
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 763
113
Én is kimentem ma. Szerencsére 10 előtt oda értem, így a teljes programot láthattam :)
Nagyon színvonalas rendezvény volt, szépen ki volt állítva minden ami érdekes lehet.
A siránkozós újságcikkekkel kapcsolatban megjegyezném, hogy az egészen kicsit gyerekek sem ijedtek meg a hanghatásoktól. Sőt :rolleyes:
Viszont a technikához alig lehet hozzáférni a sok gyerkőctől , nagyon invazívak :D De jó volt látni, hogy ennyire élvezik a dolgot :)
 

MH123

New Member
2019. május 19.
4
0
1
Sziasztok!

Gripeneket vagy egyéb repülőgépeket milyen lehetőleg magyarországi eseményen lehetne megnézni hangsebességen / fölötte?
Ezeken az eseményeken mint a Budaörsi vagy a Red Bull Air Race mennyivel mehetnek kb?
 

MH123

New Member
2019. május 19.
4
0
1
Sziasztok!

Gripeneket vagy egyéb repülőgépeket milyen lehetőleg magyarországi eseményen lehetne megnézni hangsebességen / fölötte?
Ezeken az eseményeken mint a Budaörsi vagy a Red Bull Air Race mennyivel mehetnek kb?
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 890
113
Sziasztok!

Gripeneket vagy egyéb repülőgépeket milyen lehetőleg magyarországi eseményen lehetne megnézni hangsebességen / fölötte?
Ezeken az eseményeken mint a Budaörsi vagy a Red Bull Air Race mennyivel mehetnek kb?

Szerintem nem repülnek kis magasságon hangsebesség felett, szoktak nagy magasságban néha hangsebesség felett repülni (előre bejelentik, hogy hol és mikor lehet hangrobbanásra számítani) de azt nem nagyon látni. Repülőnapokon 300-800 km/h sebbeseg között repülnek (attól függ milyen manővert mutatnak be).
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Én is kimentem ma. Szerencsére 10 előtt oda értem, így a teljes programot láthattam :)
Nagyon színvonalas rendezvény volt, szépen ki volt állítva minden ami érdekes lehet.
A siránkozós újságcikkekkel kapcsolatban megjegyezném, hogy az egészen kicsit gyerekek sem ijedtek meg a hanghatásoktól. Sőt :rolleyes:
Viszont a technikához alig lehet hozzáférni a sok gyerkőctől , nagyon invazívak :D De jó volt látni, hogy ennyire élvezik a dolgot :)

Én ma voltam és volt szerencsém látni olyan kb. 30 éves felnőtt férfit, aki legalább ötször állt sorba a gépkarabélyoknál (konkrétan ugyanannál az egy típusnál) és minden alkalommal gyermeki lelkesedéssel nézegette meg és huzigált rajta mindent ami mozdítható, mintha először látna olyat :D
Úgyhogy odamentem és én is ezt tettem (de csak 1x).Megérte fightolni a gyerekekkel érte :hadonaszos:
Viszont amit hazafelé kaptam, azt sose felejtem el, mert nekem nagyon bejött.Az autópályán hazafelé haladva párban előztek meg a Mi-24-esek szépen komótosan repülve.Azért van abban valami furcsán jóleső érzés, amikor a tükörbe pillantva két Mihu közelít feléd majd lágyan csattogva megelőz. ;)
Pedig azt hittem, hogy a napomat kimaxolja a 3 Gripen meg a lában alatt remegő betony. (többet kéne ilyen rendezvényekre járnom)
Két dolgot hiányoltam csak.Legalább az egyik Mig-21-est kipakolhatták volna megszállható eszköznek, illetve berakhattak volna a H145M mellé egy Mi-24-est is.
Szerintem is király volt az egész egy az egyben.
 
  • Tetszik
Reactions: fulcrum11

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 535
72 525
113
"Összesen közel 70 ezren voltak kíváncsiak a Magyar Honvédség jelenlegi és jövőbeli eszközeire, illetve a katonák látványos bemutatóira."

 
  • Tetszik
Reactions: fip7

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Sziasztok!

Gripeneket vagy egyéb repülőgépeket milyen lehetőleg magyarországi eseményen lehetne megnézni hangsebességen / fölötte?
Ezeken az eseményeken mint a Budaörsi vagy a Red Bull Air Race mennyivel mehetnek kb?
Bemutatókon max 800-1000km/ó-val repülnek, akkor is általában csak 1-2 áthúzás erejéig. A hangsebesség átlépésének eleve komoly magassági korlátozása van, több-ezer méter a min. engedélyezett magasság. Földközelben átlépve a hangsebességet (hogy lentről valamit látni/élvezni is lehessen belőle) lakott területeken a hangrobbanás nagyobb károkat okozna mint néhány bomba ledobása, kitört ablakok százai/ezrei és megrongálódott háztetők (meg a tulajdonosaik) bánnák az ilyen akciót! Anno a szovjet gépek néha, ritkán elkövettek ilyent, volt hogy gyengébb régi építésű tanyaépület össze is dőlt a hangrobbanástól.