1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Repülőnapok Magyarországon

Diskurzus a(z) 'Repülőnapok, haditechnikával kapcsolatos rendezvén' témában - Terminator által indítva @ 2018. május 30..

1. ms07

ms07 Well-Known Member

A 2db Mi-24V-vel mi lehet? Gyakorlatokon, bemutatókon is a P-k vannak. Vagy csak nem vagyok elég figyelmes :D

2. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Én a fotóimon nem találtam V-t.
    Amúgy jó kis műsor volt, tetszett.

3. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Én a Margit-hídról néztem, az áthúzások jók voltak, de a dinamikus demó felét ahhoz közelebb is húzhatták volna. Jó fotókat nem igazán tudtam csinálni a 300 mm objektívvel így ilyen távolságból a helikről, de végre először lőhettem repcsikre a jobb gépemre.

Az 5 gépes kötelék a végén rászúrta a gázt, jó volt hallgatni. :)
    Ja, meg infráztak a Duna felett a Griffek. Nem hittem volna, hogy itthon ehhez itthon meg lesz a bátorság (?), hogy erre rábólintsanak.

4. arcas

arcas Well-Known Member

Kezdik kinőni ezeket a dolgokat végre...,azt az időszakot éljük amikor adnak a látványra, végre. Tényleg, Smokewinder nem volt?

5. ms07

ms07 Well-Known Member

Én se láttam, csak P-ket, most is, régebbi gyakorlatos képeken is, azért kérdeztem, mi lehet velük.

Nincs Smokewinderünk, eredménytelen lett a beszerzés... Törzs alatti pótos volt mindenkinek, plusz a keszi párnak Sidewinder

6. Terminator

Terminator Well-Known Member

Ujra kiirtak es a HM Ei zrt nyerte egyetlen palyazokent ha jol emlekszem, de majd este utananezek.

arcas and ms07 like this.
  7. kiskrumpli

kiskrumpli Well-Known Member

8. Terminator

Gondolom, meg mindig ugyanaz a helyzet mint majusban: a karbantarto hangarnak nincs eleg kapacitasa es a Mi-24P, Mi-17 a prioritas. (Nem, nem mi talaltuk ki a kapacitasproblemat es hogy ott allnak sorba a gepek, hanem a bazis egyik tisztje nyilatkozta. )

9. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

És akkor erre válaszul egy kis hangulatcikk, ahol ha az élőfába belekötni épp nem is sikerült, a "váratlan" Gripen-terror csak felháborította az épp ébredő, fel- és bejelentgető, leendő házmestertípus olvasót és a szerkesztőség csöndes magányában meditáló szerzőt:

https://444.hu/2019/08/20/paradezo-gripenek-varazsoltak-haborus-hangulatot-a-budapesti-belvarosba

fip7, fishbed, SilvioD and 1 other person like this.
  10. Terminator

Na akkor most en leszek az, akinek semmi nem eleg jo...

- a helikopterek es zlinek is tul magasan jottek
    - a zlinek koteleke is lehetett volna szukebb
    - lehet hogy csak erzeki csalodas volt a fordulasok miatt, de az AN-26ost mintha kicsit bedöntötték volna Pest fele, hogy a kozonseg ne csak a hasat lassa, igy kellett volna a tobbi legcsavaros gepnek is.

Igy nem volt eleg hatasos, ezert elegedetlenkedtek is a korulottem allo nezok. De aztan jottek a "dzsetek" es az infrazas, igy helyre allt mindenkiben a lelki beke.

SilvioD likes this.
  11. Terminator

Gondolom a biztonsagi szabalyok miatt volt ez a magassag es tavolsag, de korabban még eles raketat sem hozhattak az athuzo gepek es nem is infrazhattak...

Panzerfaust likes this.
  12. nyugger

nyugger Well-Known Member

Én az Akadémia és a Parlament között kb félúton voltam, csak főleg a dinamikus helis programoknál a fák sokszor kitakartak kb mindent (pesti oldal átka) és alig láttam valamit. Viszont nem panaszkodhatok jól sikerült összességében a bemutató bár kicsit jobban elnyújthatták volna térben a dinamikus részt meg számítottam egy zászlós áthúzásra valamelyik helivel ha már augusztus 20-ról van szó.

Szerintem is bedöntötték egy minimális szinten

fishbed likes this.
  13. Terminator

A zaszlos athuzas nekem is hianyzott.

14. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Barátomnak meséltem, hogy ez szokott lenni. Nekem is furcsa volt, hogy kimaradt. Ejések viszont voltak.

15. Terminator

De ok sem zaszloval ugrottak. Nagyon kellett volna egy nagy magyar zaszlo, ha mar nemzeti unnep es allamalapiitas...

Szolnokon viszont minden nagyon rendben volt. Volt zaszlo az ejtoernyosoknel, szoros volt a Zlin kotelek is, a helikopterek meg felvertek a vizet rendesen :)

Panzerfaust and nyugger like this.
  16. Terminator

fishbed, molnibalage and emel like this.
  17. Terminator

18. Terminator

19. Mike

Mike Well-Known Member

20. kaktusz

kaktusz Well-Known Member

Ezen oldal megosztása