1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Repülőnapok

Diskurzus a(z) 'Repülőnapok, haditechnikával kapcsolatos rendezvén' témában - Terminator által indítva @ 2016. november 6..

1. Terminator

Terminator Well-Known Member

Általános repülőnapos topik

2. Terminator

3. ms07

ms07 Well-Known Member

Pocok75 likes this.
  4. Terminator

Én már háromszor láttam őket. Ne legyenek nagy elvárásaitok, mert nagyon nagyot fogtok csalódni.
    Nem látványos a programjuk, inkább kimondottan unalmas. Bármelyik európai csapat jobb náluk.
    Csak annyi érdekes van bennük, hogy F-16-ossal repülnek.

Így néz ki egy bemutatójuk, ha nincs izgalmasra megvágva...

ms07 likes this.
  5. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

Mire vagy kíváncsi? Ha tudok, válaszolok!

6. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

A belépő az egynapos vagy egész eseményre szól le? Honnan érdemes megközelíteni? Mikor érdemes jegyet venni? Lehet-e pl. bringával bemenni. Van olyan rész, ami külön fizetős, a helyszínen, kb. van paypassos bankkártyával lehet-e fizetni, első körben ilyen alap dolgok.

7. Pocok75

Vannak napi jegyek, kétnapos és egész hétvégés. Ha szombatra akarsz akkor időben, max április elejéig meg kell vedd a jegyet mert az hamar elfogy. Vannak sátras helyek közvetlen a kifutó mellet amik fizetősek és van lelátós rész is, de oda már nagy valószínűséggel már márciusban elfogynak a jegyek. A bringáról nem tudok nyilatkozni, de rákérdezhetek ha gondolod. Kártyás fizetés sok helyen lehetséges, de a kp egyszerűbb.(paypass, hát az passz. ha van kártyaolvasó akkor sanszossan paypassos már). A szállás gondolom adott, mert a helyszín környékén már a 2020-as RIATra sem nagyon van hely, mind foglalt! :D Érdemes a helyszínre érkezni időben mert hosszú sor várhat rád, de ha kinyitnak a kapuk hamar be lehet érni. Több bejárat is van, attól függően, hogy merről érkezel a parkolókba. Az árak nem vészesek az árusoknál, de ha nem figyelsz hamar el lehet szórni 60-70 fontot! :D Kaját, vizet mindig viszek magammal és nap tejet is kell, mert hamar megkap a nap itt Angliában is! :D Szóval röviden ennyi. Esetleg szállásban is tudok segíteni de én kb 35 mérföldre lakom onnan, de kocsival csak kb 45 perc, ha elkerülöm a reggeli csúcsot.( rendszerint 7 körül szoktam a parkolóba érni) Szóval ennyi röviden.

8. molnibalage

Köszi.
    Az ex. kollegánál fogok cempleni, szóval ez a része megvan. A bringát azért kérdeztem, mert ha bent is lehet tekerni az nagyban megkönnyítené a mozgást. Gondolom autóval dugó van mint állat (neki nincs én meg 0 órás jogsival nem vezetnék amúgy sem jobbkormányost), de oda bringázni nem táv.

Pocok75 likes this.
  9. Pocok75

Kifelé van dugó általában. A bringázást meg nem tudom, mert azért ne egy kecskeméti méretű show-t képzelj el. Rengeteg ember sok-sok gyerekkel! Nem sok hely van bringázni! :D A reptéren egyébként van ingyenes buszjárat is! :D

molnibalage likes this.
  10. molnibalage

Akkor elég a reptérig tekerni, csak akkor valami őrzött bringatároló lenne jó, mint a cseheknél Ostravában. Csillagos 5-ös megoldás az.

11. Pocok75

@molnibalage
    Nincsenek jó híreim kerékpárral kapcsolatban. Azt írják nekem, hogy az airshow területén tilos kerékpározni! Akik pedig bringával mennek oda azok csak simán odaláncolják a bringát a kerítéshez! Más kultúra! :D Ki lopna el egy bringát egy fegyveresek által őrzött objektum mellől? :D

12. molnibalage

Nagyon remélem, hogy így gondolkozik más is. Mert bringát legfeljebb bérelni tudok majd...

13. molnibalage

14. Terminator

http://www.airtattoo.com/airshow/visiting/airshow-tickets

Minél hamarabb megveszed, annál "olcsóbb" a jegy. (Earlybird akció)

"Admission tickets can only be bought online in advance and are not available at the gates."

15. molnibalage

Lehet olyan a RIAT-on, hogy "megtelt" és nem engednek be? Mert az időjárás miatt nekem még akkor is kisebb a bukta, ha drágábban veszem a jegyet, de legalább nem feleslegesen. A helyszínen lehet egyáltalán venni?

Ja, lesz Raptor. :)

Pocok75 likes this.
  16. Pocok75

Sajna előfordulhat, hogy elfogy a jegy! A kapuknál már régóta nem lehet venni, szóval érdemes megvenni előre. Tavaly májusban már nem volt jegy a szombati repnapra!!

17. Roni

Roni Well-Known Member

Idén lesz Kecskeméten valami? Elmennék már mert még soha nem láttam élőbe vadászrepcsit :(

18. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Én RIAT-on 2008-ban úgy nem voltam, hogy ott voltam, de elmaradt a RIAT, amire korábban nem volt példa. Így is lehet járni.
    Raptor talán lesz másutt is, de Angliától Hollandiáig mindenhol nagy a felhőszakadás-veszély.

19. ms07

ms07 Well-Known Member

Dehogy lesz, mégis hogyan jut ilyen eszedbe... :D Szlovákiába, Csehekhez, Osztrákba "járunk" már évek óta, ha látni akarunk valamit

vilmoci likes this.
  20. molnibalage

Akkor sajnos rá kell böknöm egy napra és imádkozni. Mert mást nem nagyon tehetek..

Ezen oldal megosztása