Repülőnapok, haditechnikai rendezvények Magyarországon

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 627
5 351
113
No, azért pár gondolat...
  • A közlekedést nem tilthatod be, mert az közcélú. A közlekedés zajcsökkentése viszont elsődleges cél, nem véletlenül cél a belvásori forgalomcsillapítás. Egy jól megépített villamos közeledési zaja sehol nincs az autóforgalomhoz képest. Az RBR hol közcélú?
  • A RBR gyakorlatilag lakóövezetek kellős közepébe visz be olyan zajforrást, ami ha munkahely lenne, akkor kötelező lenne hallásvédő eszköz használata. A bibi az, hogy az emberek az otthonaikban vannak és kapják a zajterhelést. Nekik osztoganak ingyen ilyet ezközt...? Ja, nem... Részesülnek az egész bevételéből? Ja, nem... Csak szopnak... Most is ülök lasában és vééééééééé, vééééééééééééé... És, ha éjszakai műszak után érnék haza - ahogy sokan és aludnom kéne - akkor IJ? A főnökömet kurvára nem érdekli, hogy miért dolgoznék szarul, ha nem tudok aludni.
  • 13M HUF-ért kaptnak brutálisan nagy közterületre a légtérre kapnak használati engedélyt. Ha én hot-dogos standod akarnék felállítani a Deákon, akkor mennyi lenne nekem ez 1 hétvégére? Nem aránytalan kicsit az egész ahhoz képest, hogy mekkora ezek közösségi és gazdasági haszna?
  • Ok, hogy az RBR indukál (?) valamiféle turizmust, de akkor most hol van a pihenéshez való jog? Meg az emberi élhető környezethez való jog? Felvetődött az, hogy fővárosban is legyen F1 futam Hungaroring helyett. Na, akkor szorult ökölbe a kezem... (Leszarom Monacot, gazdagok élnek, akinek nem tetszik, az elmegye 1 hétvégére. Erre az átlagmagyar nem képes csak úgy.)
Én szeretem a repcsiket, de nem Bp. belvárosában. Mi lesz a következő? Kecsó helyett legyen Bp-n repnap? Akkor nem kell 100-200k embernek leutazni oda, van szállás és minden, ami ennyi embert kezel a fővárosban. Akkor legyen nemzetközi repnap a belvárosaban...? :eek::eek:

3-4 napot nehogy már ne lehessen kibírni, én is hallom őket, egyáltalán nem zavar. A forgalom és a villamosok tényleg sokkal zavaróbbak. A tiltakozást a RB, és Lisztferihegy ellen amúgy a noname mélylibsi "politikusok" nyomják, próbálnak támogatókat összehalászni. A kedvencem: jajj, a Hungaroringen sok a verseny. Bmeg, egy versenypályának az a dolga :D
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
871
4 851
93
A Red Bull Air Race budapesti futama szerintem az év legszínvonalasabb, legérdekesebb és legemlékezetesebb fővárosi eseménye. Talán országos szinten is az egyetlen, ahol valamirevaló repülőgépeket lehet látni. Amikor a Honvédségnek is sikerül rácsatlakoznia, akkor egészen szenzációs is lehet, mármint a hazai viszonyok között. (Ugyan hol máshol láthat hazai pályán az átlag magyar embör levegőben világháborús repülőket, harci helikoptereket, C-17-et, Gripent...?)

Azért ellenezni, mert "hangos" szerintem elég abszurd ötlet. Ugyanis Budapest, különösen a belváros az év 365 napján hangos, bizonyos részein napi 24 órában. Tudom, mert évek óta itt élek és iszom ennek a levét. Légvonalban úgy 300 méterre van tőlünk egy felkapott szórakozóhely, ahol már csütörtökön is megy a buli, de szombat és vasárnap rendszeres a velőtrázó DUMDUM-TUCTUC éjféltől hajnalig. MINDEN hétvégén! A házban is van legalább kéthetente egy olyan zsúr, ami alkonyattól pirkadatig tart (kurjongatás, óbégatás, fekvehányás, arconpörgés), de reggel 7-től már a rádiót üvölteti egy süket néni a szemközti lakásból. A légkondik versenyt zúgnak egymással napi 24 órában, a bejárati ajtó általban úgy csapódik be, mintha üllő esne rá egy zongorára, és ez már egy prímán élhető lakásnak számít, mert az előzőben a felettünk lakók egész éjjel föl s alá trappoltak. Az a konfliktus feljelentés és ütésváltás között billegett, végül költözés lett a vége. Jobb is, mert ott közel voltunk egy mentőállomáshoz is, a szirénát általában a házunk előtt kapcsolták föl, nyitott ablaknál, késő éjjel az ütő megállt tőle az emberben. Na ott volt szerencsénk a Szigethez is, kipróbálhattuk, milyen érzés úgy aludni, hogy a fejünk alatt lüktet az ágy a kilométerekről dübörgő mélynyomóktól, hat istenverte éjszakán keresztül. (Azt valamiért mégsem akarták betiltani azok, akik most hangoskodnak.)
A ferihegyi légifolyosó alatti és a vasútvonalak meg az autópályák melletti életről nincsenek saját élményeim, de fogadni mernék, hogy az ott élők éves zajterhelésében sincs mérhető hatása az Air Race-nek.

A központi helyszínen egyébként nem is laknak túl sokan, a Gellért-hegy, a Várhegy, a Margitsziget, a kormányzati épületekkel teleszórt pesti Duna-part nem tipikus lakóövezetek, hanem olyan központi városrészek, ahol egész évben számítani lehet köztéri rendezvényekre, fesztiválokra, majálisra, tűzijátékra, tüntetésre, díszlövésre, esetleg honvédségi bemutatóra is. Ezeken túl pedig végképp nem a csend szigetvilága húzódik, hanem az istenverte bulinegyed!
 
M

molnibalage

Guest
A Red Bull Air Race budapesti futama szerintem az év legszínvonalasabb, legérdekesebb és legemlékezetesebb fővárosi eseménye.
Én szeretem a repülést, de maga az RBR megtekintése kb. 3 kör után dögunalom 2015-ben is csak a videózás miatt csináltam több helyszínről és hosszabban, hogy megnézzem, hogy kis kompakt gépemmel mi a határ, amit ki tudok hozni. Minden gép ugyanazt csinálja, semmi izgalmas nincs benne. Egy F1 futamon legalább néha előznek, de ez itt ugye technikailag lehetetlen. (F1 futamot sem láttam célzottan 5+ éve...)

Se előtte se utána nem mentem ki soha.

Talán országos szinten is az egyetlen, ahol valamirevaló repülőgépeket lehet látni. Amikor a Honvédségnek is sikerül rácsatlakoznia, akkor egészen szenzációs is lehet, mármint a hazai viszonyok között. (Ugyan hol máshol láthat hazai pályán az átlag magyar embör levegőben világháborús repülőket, harci helikoptereket, C-17-et, Gripent...?)
Egy áthúzást. Tegnap arra mentem ki megfelelően időzítve a bringázást. Cserébe 4 nap veeeeeeeeeeeeeeee, veeeeeeeeeeeeeee...

Azért ellenezni, mert "hangos" szerintem elég abszurd ötlet. Ugyanis Budapest, különösen a belváros az év 365 napján hangos, bizonyos részein napi 24 órában.
Azon a "bizonyos" szón van a hangsúly. Mert az RBR-t a csendes övezetekben a helyszíntől kilométerekre is hallani ám.

Tudom, mert évek óta itt élek és iszom ennek a levét. Légvonalban úgy 300 méterre van tőlünk egy felkapott szórakozóhely, ahol már csütörtökön is megy a buli, de szombat és vasárnap rendszeres a velőtrázó DUMDUM-TUCTUC éjféltől hajnalig. MINDEN hétvégén!
Ahol meg én lakom madárcsiripelés van normál esetben. 3-4 napig meg veeeeeeeeeeeeee, veeeeeeeeeee volt...

A ferihegyi légifolyosó alatti és a vasútvonalak meg az autópályák melletti életről nincsenek saját élményeim, de fogadni mernék, hogy az ott élők éves zajterhelésében sincs mérhető hatása az Air Race-nek.
Csak aki reptér mellé költözik és úgy gondolja, hogy nem lesz repzaj az simán ostoba. Az hol van szerződésben, hogy aki Bp-n él annak el kell tűrnie a munkavédelmi határ felett levő zajterhelést...? Hm...?

A központi helyszínen egyébként nem is laknak túl sokan, a Gellért-hegy, a Várhegy, a Margitsziget, a kormányzati épületekkel teleszórt pesti Duna-part nem tipikus lakóövezetek, hanem olyan központi városrészek, ahol egész évben számítani lehet köztéri rendezvényekre, fesztiválokra, majálisra, tűzijátékra, tüntetésre, díszlövésre, esetleg honvédségi bemutatóra is. Ezeken túl pedig végképp nem a csend szigetvilága húzódik, hanem az istenverte bulinegyed!
A helyszíntől 3 km-re is az emberi beszéddel azonos vagy nagyonn hangnyomásszintet produkál a repkedés. Közelebb meg olyat, ahova hallásvédelmi eszköz kéne, ha munkahely lenne. Csak az ember otthon van és nem munkahelyén...
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 627
5 351
113
Én szeretem a repülést, de maga az RBR megtekintése kb. 3 kör után dögunalom 2015-ben is csak a videózás miatt csináltam több helyszínről és hosszabban, hogy megnézzem, hogy kis kompakt gépemmel mi a határ, amit ki tudok hozni. Minden gép ugyanazt csinálja, semmi izgalmas nincs benne. Egy F1 futamon legalább néha előznek, de ez itt ugye technikailag lehetetlen. (F1 futamot sem láttam célzottan 5+ éve...)

Se előtte se utána nem mentem ki soha.


Egy áthúzást. Tegnap arra mentem ki megfelelően időzítve a bringázást. Cserébe 4 nap veeeeeeeeeeeeeeee, veeeeeeeeeeeeeee...


Azon a "bizonyos" szón van a hangsúly. Mert az RBR-t a csendes övezetekben a helyszíntől kilométerekre is hallani ám.


Ahol meg én lakom madárcsiripelés van normál esetben. 3-4 napig meg veeeeeeeeeeeeee, veeeeeeeeeee volt...


Csak aki reptér mellé költözik és úgy gondolja, hogy nem lesz repzaj az simán ostoba. Az hol van szerződésben, hogy aki Bp-n él annak el kell tűrnie a munkavédelmi határ felett levő zajterhelést...? Hm...?


A helyszíntől 3 km-re is az emberi beszéddel azonos vagy nagyonn hangnyomásszintet produkál a repkedés. Közelebb meg olyat, ahova hallásvédelmi eszköz kéne, ha munkahely lenne. Csak az ember otthon van és nem munkahelyén...

Bonthatod a pezsgőt:

https://24.hu/belfold/2018/06/25/red-bull-air-race-budapest-tarlos-istvan/
 
M

molnibalage

Guest
Nem bontok pezsgőt csak a pro és kontra felsorolásoknál valahogy soha nem látom azt, hogy valódi egyensúly lenne.

Néhány tízezer ember és egy még szűkebb kör profitja áll szemben több százezer lakos és közlekedési lehetőségeinek rombolásával* úgy, hogy 13M HUF a területhasználati díj ennyi a közvetlen haszon. A közvetettről meg én nem láttam sehol tanulmányt, hogy mennyire mutatható ki... Ráadásul úgy, hogy ebből azok, akik szívnak mit látnak viszont...?

Hol van az arányosság...?

*Mindezt úgy, hogy egyszerre nem járt az M3, 4-6 és 1-es vili sem teljes vonalon. Nooooooormális ez....? Hol van a BKK aminek pl. ilyeneket is koordinálni kéne..?
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 627
5 351
113
Nem bontok pezsgőt csak a pro és kontra felsorolásoknál valahogy soha nem látom azt, hogy valódi egyensúly lenne.

Néhány tízezer ember és egy még szűkebb kör profitja áll szemben több százezer lakos és közlekedési lehetőségeinek rombolásával* úgy, hogy 13M HUF a területhasználati díj ennyi a közvetlen haszon. A közvetettről meg én nem láttam sehol tanulmányt, hogy mennyire mutatható ki... Ráadásul úgy, hogy ebből azok, akik szívnak mit látnak viszont...?

Hol van az arányosság...?

*Mindezt úgy, hogy egyszerre nem járt az M3, 4-6 és 1-es vili sem teljes vonalon. Nooooooormális ez....? Hol van a BKK aminek pl. ilyeneket is koordinálni kéne..?

Balázs, ha mindig a számokat nézed, és háborogsz, k..rva házsártos öregember leszel. Én is itt lakom Bp-n, és magasról lesz@rtam azokat, amit írtál. Kimentünk, jót buliztunk a cseh szurkolókkal (rengetegen voltak) és kész. Senki nem halt bele, nem nem lett kevesebb ettől a 3 naptól. Mától nyugodtan lehet élni tovább a belvárosban. Jah, nem is :D
Máshova nem fogjâk elvinni itthon a Race-t, ennyire látványos másik helyszínt nem találni itthon. (Nem, a Balaton az egy szem Tihanyi apátsággal kevés)
Amúgy baj van az emberek fejében is, ha egy főváros belvárosában nyugalmat akarnak... Igazából kb a Nagykörúton/Kiskörúton belül nem is kellene âllandóra lakni senkinek, Kormány, turista, kiadó lakás övezet kellene inkább
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 627
5 351
113
Mondjuk jövőre vannak az önkormányzati választások, tehát lehet, hogy lesz RBR :cool:

Áá, az ősszel van, szóval jövőre biztos kicsinálta. Esetleg felülről még rászólhatnak, elég nagy üzlet ez ahhoz. Meg hât, ki mâs lenne helyette?
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 701
28 132
113
Néhány tízezer ember
Ha tegnap kimentél a Duna partra láthattad hogy konkrétan tömött sorok voltak mindkét oldalon. Ahol én voltam ott a Parlamenttől nagyjából az Akadémiáig tele volt mind az alsó mind a felső rakpart. Nekem is végül pár cseh szurkoló közé sikerült beférkőzzek, hogy tudjak egyáltalán egy-két képet csinálni. Szerintem jóval nagyobb nagyságrendről beszélhetünk a RBAR kapcsán mint pár tízezer fő.

Mindezt úgy, hogy egyszerre nem járt az M3, 4-6 és 1-es vili sem teljes vonalon. Nooooooormális ez....? Hol van a BKK aminek pl. ilyeneket is koordinálni kéne..?
Ez viszont színtiszta és veretes balf@szság volt a drága BKK/főváros/szervezők részéről, mert így tényleg kinyírták a közlekedést a városban. Ez pedig időről-időre mindig előjön, hogy bármilyen ilyen vagy ehhez hasonló nagyobb esemény kapcsán a fejesek képtelenek rendesen megszervezni a közlekedést aztán csodálkoznak miért van káosz. (lásd a kínai miniszterelnök látogatása ahol kb a házból nem tudtam kimenni)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
M

molnibalage

Guest
Ha tegnap kimentél a Duna partra láthattad hogy konkrétan tömött sorok voltak mindkét oldalon. Ahol én voltam ott a Parlamenttől nagyjából az Akadémiáig tele volt mind az alsó mind a felső rakpart. Nekem is végül pár cseh szurkoló közé sikerült beférkőzzek, hogy tudjak egyáltalán egy-két képet csinálni. Szerintem jóval nagyobb nagyságrendről beszélhetünk a RBAR kapcsán mint pár tízezer fő.
Láttam. 2015-ben úgy tűnt, hogy többen voltak. Viszont ez mire érv? Azok, akik megszívják semmiféle előnyt nem látnak az egészből. Tehát még mindig ott tartunk, hogy ez hol arányos?

Ez viszont színtiszta és veretes balf@szság volt a drága BKK/főváros/szervezők részéről, mert így tényleg kinyírták a közlekedést a városban. Ez pedig időről-időre mindig előjön, hogy bármilyen ilyen vagy ehhez hasonló nagyobb esemény kapcsán a fejesek képtelenek rendesen megszervezni a közlekedést aztán csodálkoznak miért van káosz. (lásd a kínai miniszterelnök látogatása ahol kb a házból nem tudtam kimenni
A saját házadból nem engedtek ki? Az kemény.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 627
5 351
113
Láttam. 2015-ben úgy tűnt, hogy többen voltak. Viszont ez mire érv? Azok, akik megszívják semmiféle előnyt nem látnak az egészből. Tehát még mindig ott tartunk, hogy ez hol arányos?


A saját házadból nem engedtek ki? Az kemény.

Aki megszívja (miben is? Bkv felújítás RB-n kívül is van, zaj is) annak Te kárpótlást akarsz vagy mégis mit? Mint a kedves rákoshegyiek sírnak, hátha le tudnak akasztani pár milla Ft-ot a reptértől
 
M

molnibalage

Guest
Aki megszívja (miben is? Bkv felújítás RB-n kívül is van, zaj is) annak Te kárpótlást akarsz vagy mégis mit? Mint a kedves rákoshegyiek sírnak, hátha le tudnak akasztani pár milla Ft-ot a reptértől
Megint szezont és fazont tetszik keverni. Rákoshegyen mióta is van reptér...? Aki ott él az tudta, hogy reptér van.
Az RBR meg egyszercsak betette lábát a városba.

Te is összemosod a szezont a fazonnal.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 627
5 351
113
Megint szezont és fazont tetszik keverni. Rákoshegyen mióta is van reptér...? Aki ott él az tudta, hogy reptér van.
Az RBR meg egyszercsak betette lábát a városba.

Te is összemosod a szezont a fazonnal.

Mint ahogy a Sziget, az egyre több futóverseny, Pride, biciklis bohóckodás stb stb, ez egy nagyváros, ahol mindig is lesznek, voltak ilyen attrakciók, fogadd el, menj ki és élvezd, jobb, mint háborogni ;)
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos
M

molnibalage

Guest
Mint ahogy a Sziget, az egyre több futóverseny, Pride, biciklis bohóckodás stb stb, ez egy nagyváros, ahol mindig is lesznek, voltak ilyen attrakciók, fogadd el, menj ki és élvezd, jobb, mint háborogni ;)
  • A Sziget Fesztivál zajhatás övezete nevetségesen kicsi a repkedéshez képest és évről évre a tiltakozások miatt mérik is. Az RBR-t a Hajógyári szigettől Soroksárig hallani, de az ingen intenzív zaj is legalább Déli-Pu, BAH csomópont, Kelenföld, Nagyvárad tér - Nyugati körben van. Szólj, ha ilyen messze hallani bármit is a SZF-ből... A befizetett ÁFA mekkora is meg a kerületnek / fővárosnak mindenféle adó?
  • Egy futóverseny mióta zajos? Ezen felül egyik futóverseny sem 4 napos. A legnagyobbak is csak 2 naposak és ezek egy részét nem is a belvárosban tartják, hanem pl. a Hungexpón, ahol lezárnak egyetlen utcát érte ahol a kutya nem jár. Ja, és a résztvevők több ezer HUF-ot fizetnek ki részvételként. Egy több napos rendezvények 10k feletti nevető is befigyel néha és 4-6k HUF nevezési díj sem ritka. Ez csak ÁFÁ-ból mekkora bevétel is? Ezzel szemben RBR 13 millás helyfoglalási díja elég muris.
  • A kerékpáros felvonulás zajt generálna? Vagy szmogot?
Legyünk már picit objektívabbak...
(Lehet, hogy a Beszélgető topikban kéne folytatni, ha erre lesz válasz.)