Repülőnapok külföldön

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 514
113
Általános repülőnapos topik a külföldi repülőnapokról
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 085
60 171
113
Hradecban iden jo nagy semminek igerkezik a program, leszamitva, hogy az ukranok a Szu-27-es melle leigazoltak a Szu-24(!) demot is...
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
775
1 969
93
Ostrava se lett sokkal jobb :/

Azért mindig van valami ami normál cirkuszi repnapon nincsen, és sokat ér annak aki nem csak a nyolcvannegyedik belga F-16 szólóért akar utazni.
Most pl az E-7, CF-18 ilyen azok közül ami eddig nem volt.
 
M

molnibalage

Guest
Azért mindig van valami ami normál cirkuszi repnapon nincsen, és sokat ér annak aki nem csak a nyolcvannegyedik belga F-16 szólóért akar utazni.
Most pl az E-7, CF-18 ilyen azok közül ami eddig nem volt.
Ostrava nekem eddig az elérhető személyzeteket jelentette. A fúdenagy angliai repnap a leggyengébb ostravai közelében sem volt.
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
775
1 969
93
Ostrava nekem eddig az elérhető személyzeteket jelentette. A fúdenagy angliai repnap a leggyengébb ostravai közelében sem volt.
a RIAT főleg a spottereknek kedvező, ostravában inkább csinálnak játszóteret a statikból (ezért is aki fotózna statik gépet, mehet az érkezőnapokra kb)
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 085
60 171
113
Ostrava nekem eddig az elérhető személyzeteket jelentette. A fúdenagy angliai repnap a leggyengébb ostravai közelében sem volt.
Az angliai repnapokkal az a bajom, hogy magyar penztarcahoz nagyon draga mindegyik, mikozben idojarasilag oriasi lutri az egesz. Pl csak RIAT-ra kiutazni gazdasagi ongyilkossag. En idaig csak arukapcsolassal voltam brit airshow-n, pl Farnborough nyitonaphoz elmentem Duxfordba, Lakenheath-be, Heathrow spotterkedesre, es egy kiterjedt muzeumkorutra, ugy, hogy a RIAT is a terv resze volt, de az egesz elmaradt az ozonviz miatt. Bournemouth 2015-hoz, ahol is a Vulcan utolso del-angliai demojat lathattam megneztem a Bovington-i tankmuzeumot is. A statikon kint levo gepek szemelyzetevel a bajcsevely szinte mindegyik repulonapon adott, csak nem biztos, hogy relevans infokhoz lehet jutni. Senki se szereti kiadni magat. A szemelyzet mondhatni jobban orul a hulye kerdeseknek, mint az okoskodoknak. Az erdemi infot nem egy ilyen cirkusz kellos kozepen kell beszerezni.
 
M

molnibalage

Guest
Az angliai repnapokkal az a bajom, hogy magyar penztarcahoz nagyon draga mindegyik, mikozben idojarasilag oriasi lutri az egesz. Pl csak RIAT-ra kiutazni gazdasagi ongyilkossag. En idaig csak arukapcsolassal voltam brit airshow-n, pl Farnborough nyitonaphoz elmentem Duxfordba, Lakenheath-be, Heathrow spotterkedesre, es egy kiterjedt muzeumkorutra, ugy, hogy a RIAT is a terv resze volt, de az egesz elmaradt az ozonviz miatt. Bournemouth 2015-hoz, ahol is a Vulcan utolso del-angliai demojat lathattam megneztem a Bovington-i tankmuzeumot is. A statikon kint levo gepek szemelyzetevel a bajcsevely szinte mindegyik repulonapon adott, csak nem biztos, hogy relevans infokhoz lehet jutni. Senki se szereti kiadni magat. A szemelyzet mondhatni jobban orul a hulye kerdeseknek, mint az okoskodoknak. Az erdemi infot nem egy ilyen cirkusz kellos kozepen kell beszerezni.
RIAT-on ott szoptam meg, hogy az összes (!) jenki aki kint volt, mind kezdő volt. A legtapasztalatabb az egyik WSO volt, aki tavaly nov. óta van a típuson. A másik WSO és F-15E és C pilóta feb. és március óta. Nem sokat tudtak mesélni, a kiképzéssel kapcsolatban meg sokmindenre azt mondták, hogy "nem emlékeznek". RAF EF pilótát nem találtam, a spanyolok csak árulgattak, az Raptornál levőknél integettem, egyszer 20 méterre voltak, de sajnos nem jöttek. Az időjárás totális bukta volt.

Én sem csak ezétr utaztam ki, hiszen egy hetet voltam, de mélyütés volt a javából. Szeritnem soha többet nem megyek még akkor sem, ha F-35 demó lesz. Egyszerűen anyagi csőd magyar mérnök bérezés mellett is. 1 hetet volnam kint úgy, hogy a szállás ingyen volt, mert ismerősnél keccsültem. 240k-ból jött ki egy hét úgy, hogy gyak. nem jártm étteremben, street foodot toltam és otthon főztem este meleget. Az utazási költségek valami iszonyatosak.

Ehhez képest Ostrava olyan szinten nem kerül semmibe, hogy az valami eképesztő. Ja, és közel van.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 514
113
Lehet hogy olcsóbb lett volna egy USA repnapra elmenni, ha csak ez érdekelt, és még kaptál is volna érdemi infót:)))


Szerintem Angliában és az USA-ban Molni csak egy gyanús külföldi, aki mindenfélét tudni akar. Csehországban viszont örülnek az amerikaiak/angolok/egyéb országok, hogy végre valaki, aki beszél angolul és értelmeseket kérdez.
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
775
1 969
93
Szerintem Angliában és az USA-ban Molni csak egy gyanús külföldi, aki mindenfélét tudni akar. Csehországban viszont örülnek az amerikaiak/angolok/egyéb országok, hogy végre valaki, aki beszél angolul és értelmeseket kérdez.

Az említett országokban Molnitól csak gyanúsabb külföldiek laknak:) Nem hinném hogy ne válaszolnának, max nem mindenre, de itt az volt a probléma hogy nem is volt kitől kérdezni.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 514
113
Az említett országokban Molnitól csak gyanúsabb külföldiek laknak:) Nem hinném hogy ne válaszolnának, max nem mindenre, de itt az volt a probléma hogy nem is volt kitől kérdezni.

Az már szerintem mindegy, hogy valaki kicsit gyanús vagy nagyon gyanús :D

A svédektől, japánoktól, pakisztániaktól, izraeliektől stb azért lehet hogy lehetett volna valami érdekeset kérdezni. Az angoloknak is fülig ért volna a szájuk ha a rózsaszín Tornado-ról és az öbölháborús részvételükről kérdezett volna valamit. Két angol A400M is volt kiállítva, ahol lehetett volna kérdezni. Ezeknél a gépeknél szinte mindig láttam kérdésekre válaszoló katonákat.

Amikor kajáltam, az F-22 demo team két szerelője a szomszéd asztalnál evett. Érdemes ott is körülnézni. Mert enni mindenki szokott :)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 514
113
Aviation Nation 2017 Airshow - Nellis AFB (2017.11.11-12.)

24818797058_f075692138_o.jpg

38635316806_b7ed803929_o.jpg

38659352332_ec12dbe7e5_o.jpg

37803618485_c75f74c7e8_o.jpg