Rheinmetall 8x8 APC / HITRON

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

kamm

Guest
Ez a nyuszibusz azélt nem lényeges, melt 2030-32 előtt nem lesz belőle komolyabb mennyiség lendszelesítve. Az meg mál egy másik tölténet.
Ezt honnan szeded?
Ha jovo ev elso feleben (8+ honap mulva) megkapja a MH az elso protot, azt hajtjak 6-8 honapot, akkor masik 6 honap mulva johet a #2 proto, azt is hajtjak par honapot, akkor 2024-tol indulhat a gyartas - pont, ahogyan igertek. Azaz 2026-tol siman elkezdhetik szolgalatba allitani az elso szazadokat.
 
  • Vicces
Reactions: krisss

Katica

Well-Known Member
2022. március 1.
202
604
93
Ezt honnan szeded?
Ha jovo ev elso feleben (8+ honap mulva) megkapja a MH az elso protot, azt hajtjak 6-8 honapot, akkor masik 6 honap mulva johet a #2 proto, azt is hajtjak par honapot, akkor 2024-tol indulhat a gyartas - pont, ahogyan igertek. Azaz 2026-tol siman elkezdhetik szolgalatba allitani az elso szazadokat.
krisss röhögéséből ? :D
 
  • Tetszik
Reactions: bel

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 981
113
Hat, gondolom, o is kb annyira jartas jarmuipari manufacturingban, mint @Aladeen... :p

Az egyetlen kerdes a penz. Ott biztosan tobbet tudhat nalunk, es az lassithatja is a programot.
Abban csak részben ellenben a 8x8-as peogram időrendjével tisztában vagyok(meg a jelenlegi állásával is a fejlesztésnek) A Maróth által lenyilatkozott nyilvános időrend a következő ami max a csillagok szerencsés àllása szerint lesz amúgy is megtartva:

  • 2022 koncepció bemutató eurosatory
  • 2024 prototípus
  • 2026 előszéria gyártásának megkezdése
 
K

kamm

Guest
Abban csak részben ellenben a 8x8-as peogram időrendjével tisztában vagyok(meg a jelenlegi állásával is a fejlesztésnek) A Maróth által lenyilatkozott nyilvános időrend a következő ami max a csillagok szerencsés àllása szerint lesz amúgy is megtartva:

  • 2022 koncepció bemutató eurosatory
  • 2024 prototípus
  • 2026 előszéria gyártásának megkezdése
Mi tart 2 evig 2024-26 között?
Ez inkább budget limitationnek tűnik (pl pár mérnök csinálja meg mindazt, amit 10-20 2-3 hónap alatt kitolna.)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 981
113
Mi tart 2 evig 2024-26 között?
Ez inkább budget limitationnek tűnik (pl pár mérnök csinálja meg mindazt, amit 10-20 2-3 hónap alatt kitolna.)
A protó az kb gurul.
A lynx 2016-ban lett bemutatva most 22-van és most jön az első széria amit intenzíven tesztelni kell és faragni hogy harckész legyen. Ez a hadiipari fejlesztés valósága.
 
K

kamm

Guest
A protó az kb gurul.
Az concept car/vehicle inkabb. A (working) prototype, per definitionem, egy mukodokepes prototipus, hacsak nem kimondottan visual prototype.
A lynx 2016-ban lett bemutatva most 22-van és most jön az első széria amit intenzíven tesztelni kell és faragni hogy harckész legyen. Ez a hadiipari fejlesztés valósága.
Jo, de a Lynxnel nem is volt megrendelo 2020 kozepeig, azaz 4 even at a legminimalisabbat akarta beleolni a RM. Ott megertem a varakozast.

Ennek az elso pillanattol megvan a helye, pusztan penzkerdes, mennyire gyorsitod fel a fejlesztest.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 981
113
Az concept car/vehicle inkabb. A (working) prototype, per definitionem, egy mukodokepes prototipus, hacsak nem kimondottan visual prototype.

Jo, de a Lynxnel nem is volt megrendelo 2020 kozepeig, azaz 4 even at a legminimalisabbat akarta beleolni a RM. Ott megertem a varakozast.

Ennek az elso pillanattol megvan a helye, pusztan penzkerdes, mennyire gyorsitod fel a fejlesztest.
Pénzünk meg nincs.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Wilson
W

Wilson

Guest
Az concept car/vehicle inkabb. A (working) prototype, per definitionem, egy mukodokepes prototipus, hacsak nem kimondottan visual prototype.

Jo, de a Lynxnel nem is volt megrendelo 2020 kozepeig, azaz 4 even at a legminimalisabbat akarta beleolni a RM. Ott megertem a varakozast.

Ennek az elso pillanattol megvan a helye, pusztan penzkerdes, mennyire gyorsitod fel a fejlesztest.
Csak részben pénzkérdés egy vadonatúj harcjármű kifejlesztéséről beszélünk. az időigényesebb mint bármelyik civil járműipari fejlesztés ráadásul itt hibrid hajtásról van szó.
 
  • Tetszik
Reactions: Tumpek
H

Hummen23

Guest
még vagy 10 évig. MÁS NEM LESZ
Már ne haragudj, de ezt honnan veszed?
A Rheinmetall 8x8 projekt az micsoda? A legutobbi MG interjúban a riporter '28-as sorozatgyártást prognosztizált, mire Gáspár válaszul azt mondta, hogy azért ennél gyorsabban haladnak a dolgok. Ha minden igaz jövőre várhatunk prototípust. Addigra felépül a gyár kaposváron, hiszen a Gidránokkal együtt lesz gyártva. Itt nem kell promózással és tenderezgetéssel húzni az időt, mint a Lynx esetében, ami mindezek ellenére is rekordgyorsasággal kerül rendszeresítésre nálunk! A Hitron projekt ennél is gyorsabb lehet.
Szerintem '24-ben, de legkésőbb '26-ban indulhat a gyártás. Az is valószínű, hogy '26-ban már egy értelmesebb mennyiség rendelkezésre fog állni.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 780
30 561
113
Már ne haragudj, de ezt honnan veszed?
A Rheinmetall 8x8 projekt az micsoda? A legutobbi MG interjúban a riporter '28-as sorozatgyártást prognosztizált, mire Gáspár válaszul azt mondta, hogy azért ennél gyorsabban haladnak a dolgok. Ha minden igaz jövőre várhatunk prototípust. Addigra felépül a gyár kaposváron, hiszen a Gidránokkal együtt lesz gyártva. Itt nem kell promózással és tenderezgetéssel húzni az időt, mint a Lynx esetében, ami mindezek ellenére is rekordgyorsasággal kerül rendszeresítésre nálunk! A Hitron projekt ennél is gyorsabb lehet.
Szerintem '24-ben, de legkésőbb '26-ban indulhat a gyártás. Az is valószínű, hogy '26-ban már egy értelmesebb mennyiség rendelkezésre fog állni.
Hát,én erősen tamáskodom ezzel.Láttam ilyen hibrid csoda kamion protót-kereskedelmi,piaci üzemre alkalmatlanok.Egy tipikus méregződ hülyeség.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 433
113
Hát,én erősen tamáskodom ezzel.Láttam ilyen hibrid csoda kamion protót-kereskedelmi,piaci üzemre alkalmatlanok.Egy tipikus méregződ hülyeség.
Gyönyörű!
Megint nem tudod, hogy miről beszélsz!
Elmondanád nekünk, hogy MILYEN hibrid lesz a mi 8x8-asunk?
Csak mert - állítólag - te már OLYAT láttál... :cool:
:oops:
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 780
30 561
113
Gyönyörű!
Megint nem tudod, hogy miről beszélsz!
Elmondanád nekünk, hogy MILYEN hibrid lesz a mi 8x8-asunk?
Csak mert - állítólag - te már OLYAT láttál... :cool:
:oops:
No,ez jó kérdés....Hogy milen hibrid is lesz.
Két féle hibrid protót láttam.Egy hidrogén gázost,ami belső égésű motorral és membrános elektromos hajtással is el volt látva.Másik motor+aku.Mindkettőt hülyeségnek tartom.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
695
1 299
93
- Majd ha a hadseregünknek átadják nyúzáspróbára vagy 2évre, s a hadsereg azt mondja jöhet, majd utána lehet rendszeresíteni, s sorozatban gyártani. Előre nem iszunk a maci bőrére, mert meglepődhetünk. (Lásd: 2.-4-eseket). A mi hadseregünknek miért nem kell kipróbálni a gépeket?
Én még nem hallottam hogy - vásárolt gépet - a hadseregünk legalább egy évig nyúzta, kipróbálta volna!
- A gyártottat meg evidensnek tartom. Ember életek múlnak a gépeken! No.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 788
75 834
113
- Majd ha a hadseregünknek átadják nyúzáspróbára vagy 2évre, s a hadsereg azt mondja jöhet, majd utána lehet rendszeresíteni, s sorozatban gyártani. Előre nem iszunk a maci bőrére, mert meglepődhetünk. (Lásd: 2.-4-eseket). A mi hadseregünknek miért nem kell kipróbálni a gépeket?
Én még nem hallottam hogy - vásárolt gépet - a hadseregünk legalább egy évig nyúzta, kipróbálta volna!
- A gyártottat meg evidensnek tartom. Ember életek múlnak a gépeken! No.
Mit nyúzzunk egy Leopard 2-n vagy egy PzH-n? Mi derülne ki ami 40 meg 20 év alatt nem derült ki?
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Gondolom, nem varjak, hogy Karpataljan avagy erdelyi szurdokokban hidrogen toltok legyenek mindenfele...?
No meg új hajtás, igy kisebb talan a kockázat.
Két komplett rendszert kellene beleszuszakolni a járműbe.
Hova ülnek a katonák?
Vagy két verzió készül, egy rövid távra, a masik meg ha már megbízható az üzemanyag cella?
Nem régen olvastam Hyundai kamionról üza cellával. Kettőt raktak bele, mert valszeg egyet nem tudtak elég nagy teljesítményűt építeni.