Rheinmetall 8x8 APC / HITRON

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Green Leader

Well-Known Member
2020. szeptember 10.
176
2 234
93
Arról hallottál becslést mennyi pénzt szánnak a fejlesztési projektre és milyen árkategótiába lövik be az új APC-? Nem a Kaposvári 50 Mrd-os gyárberuházás részére gondolok, hanem célzottan a 8x8-ra.
Nincs, de meglepne, ha akár a döntéshozóknak lennének konkrét számaik. Ez egy évtized második felébe belőtt projekt (ha jól emlékszem, 2026 volt az eredeti dátum, de kétlem sajnos, hogy ez össszejön), addig még annyi minden változhat: infláció, gazdasági sokkok, jelentős technológiai ugrás a harcjármű-fejlesztés terén, stb.

Nekem a személyes feltételezésem az, hogy elsősorban amúgy a Boxerek piacát célozzák meg ezzel a fejlesztéssel, de hogy van-e olyan elképzelés, hogy alávágják-e a piacot az árazással (ahogy ez számos számos hazai projekt esetén lenni szokott)? Arról még tippem sincs.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 254
119 978
113
Biztos vagyok benne, hogy RM és a Honvédség közösen fejleszti. Német - magyar kooprodukció lesz a Magyar Honvédség igényeire szabva. De kis átalakításokkal, moduláris felépítéssel meg tudnak célozni majd más orszagokat is. Ami a nagy nyereség lesz emellett, egy magyar fejlesztő hadiipari, harcjárművekre specializált mérnök gárda is kiépül. A zalai, kaposvári oktatást célzottan átalakítják utánpótlás nevelésre is. Ennek kell kis idő, de fasza lesz.
100%-osan nem lesz magyar tervezésű és fejlesztésű a gép szóval itt be került egy kis költői túlzás, de ne is legyen mert ez marha nagy kabát lenne a magyar mérnököknek majd a kövi projektre már inkább.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 871
91 391
113
Nincs, de meglepne, ha akár a döntéshozóknak lennének konkrét számaik. Ez egy évtized második felébe belőtt projekt (ha jól emlékszem, 2026 volt az eredeti dátum, de kétlem sajnos, hogy ez össszejön), addig még annyi minden változhat: infláció, gazdasági sokkok, jelentős technológiai ugrás a harcjármű-fejlesztés terén, stb.

Nekem a személyes feltételezésem az, hogy elsősorban amúgy a Boxerek piacát célozzák meg ezzel a fejlesztéssel, de hogy van-e olyan elképzelés, hogy alávágják-e a piacot az árazással (ahogy ez számos számos hazai projekt esetén lenni szokott)? Arról még tippem sincs.
23ra viszont prototípust ígérték.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 580
8 189
113
Az a cél, hogy az egész 100%-osan magyar tervezésű, magyar fejlesztésű, magyar sorozatgyártású jármű legyen.

Egyes modulok, alkatrészek, fegyverrendszerek tuti importálva lesznek, de én úgy értelmeztem ezt a dolgot, hogy az egész projekt, beleértve az IT-részt is, itthon fog zajlani.
Köszi a cikket!
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 081
31 015
113
Az a cél, hogy az egész 100%-osan magyar tervezésű, magyar fejlesztésű, magyar sorozatgyártású jármű legyen.

Egyes modulok, alkatrészek, fegyverrendszerek tuti importálva lesznek, de én úgy értelmeztem ezt a dolgot, hogy az egész projekt, beleértve az IT-részt is, itthon fog zajlani.
Hát én ezt kötve hiszem.Se tapasztalat,se háttéripar nincs hozzá.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 081
31 015
113
:rolleyes:
Négy szó: Csőgyártás! :D
2x-en rossz párhuzam.Egyrészt ott semmiféle saját mérnöki munka,fejlesztés nincs.Másrészt akkor az akkori pillanatnyi helyzetnek megfelelően azt irtam,hogy ez még nem helyi gyártás,csak összeszerelés.Majd ha lesz csőgyártás...stb.Lett.Ennyi a truváj.Megjegyzem,nemesacél gyártásunk továbbra sincs,se fegyver,se páncél acélt gyártani nem tudunk.
Huszárom,ha idézel,pontosan tedd,ne csúsztass.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 441
46 338
113
2x-en rossz párhuzam.Egyrészt ott semmiféle saját mérnöki munka,fejlesztés nincs.Másrészt akkor az akkori pillanatnyi helyzetnek megfelelően azt irtam,hogy ez még nem helyi gyártás,csak összeszerelés.Majd ha lesz csőgyártás...stb.Lett.Ennyi a truváj.Megjegyzem,nemesacél gyártásunk továbbra sincs,se fegyver,se páncél acélt gyártani nem tudunk.
Huszárom,ha idézel,pontosan tedd,ne csúsztass.
Én nem idéztem semmit!
Csak felhívtam a figyelmedet egy emlékeztető kulcsszóval egy korábbi ámokfutásodra, és jelezném, hogy először tessék szíves lenni csomót kötni a cerkára, hogy el ne felejtsd, hogy miért nem kell elhamarkodott kijelentéseket tenni. :rolleyes:
Különben meg semmi bántó szándék, nincs bennem, de néha tényleg úgy adod elő, mintha gyámságra lenne szükséged. Szóval jó ez a kis zabla rád, mielőtt még habzó szájjal bepörögve értekeznél az általános szervezetváltásról, McNamaráról, meg libertáriánus hittéritő marhaságokkal. Ezeknek mindig hosszabb rövidebb pihenők lesznek az eredményei.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 081
31 015
113
Én nem idéztem semmit!
Csak felhívtam a figyelmedet egy emlékeztető kulcsszóval egy korábbi ámokfutásodra, és jelezném, hogy először tessék szíves lenni csomót kötni a cerkára, hogy el ne felejtsd, hogy miért nem kell elhamarkodott kijelentéseket tenni. :rolleyes:
Különben meg semmi bántó szándék, nincs bennem, de néha tényleg úgy adod elő, mintha gyámságra lenne szükséged. Szóval jó ez a kis zabla rád, mielőtt még habzó szájjal bepörögve értekeznél az általános szervezetváltásról, McNamaráról, meg libertáriánus hittéritő marhaságokkal. Ezeknek mindig hosszabb rövidebb pihenők lesznek az eredményei.
Átmentél csusztató,karakterromboló,de legalább tényeket elferditő propisba.Kár
Különben ezt tartom a propi legsúlyosabb károkozásának.Rontja az önálló gondolkodás képességét,a vitakultúrát,a szövegértelmezési képességet.Rajtad sajnos egyértelműen látszanak ezen káros hatások.
Egy motorbiciglit nem vagyunk képesek önállóan kifejleszteni és sorozatgyártani.....De majd akkor egy komplex korszerű harcjárműcsaládot a semmiből képesek leszünk megcsinálni......Törököknek massziv fejlesztéssel 20+ évükbe került a dolog,és még mindig vannak vele gondjaik,de majd mi....Pedig nekik van hozzá háttériparuk,liszenszgyártásbol gyártási tapasztalatuk,és valós harci tapasztalatuk.
Hagyjuk már a propit.Ez a járgány RM fejlesztés lesz.Majd az ebben a programban résztvevő magyarok tapasztalatot gyűjtvén a jövőben képessé válhatnak önálló munkára.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 877
12 405
113
Biztos vagyok benne, hogy RM és a Honvédség közösen fejleszti. Német - magyar kooprodukció lesz a Magyar Honvédség igényeire szabva. De kis átalakításokkal, moduláris felépítéssel meg tudnak célozni majd más orszagokat is. Ami a nagy nyereség lesz emellett, egy magyar fejlesztő hadiipari, harcjárművekre specializált mérnök gárda is kiépül. A zalai, kaposvári oktatást célzottan átalakítják utánpótlás nevelésre is. Ennek kell kis idő, de fasza lesz.
Mondjuk attol meg f@szsag ahogy le lett irva. Mintha mondjuk egy 10-15%-os magyar hozzaadott ertek szegyen lenne.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 484
18 395
113
Kicsit mindenkinek igaza lehet.
DE!
Most fizetünk a tudásért. Ha fizetünk, képzik mérnökeinek, így hozzuk be az elmúlt évtizedek lemaradását.
Én inkább a követelmények miatt aggódok.
Az az, ami rajtunk múlik.
Azt mi tudjuk elkurni. Nem az RM.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 254
119 978
113
Átmentél csusztató,karakterromboló,de legalább tényeket elferditő propisba.Kár
Különben ezt tartom a propi legsúlyosabb károkozásának.Rontja az önálló gondolkodás képességét,a vitakultúrát,a szövegértelmezési képességet.Rajtad sajnos egyértelműen látszanak ezen káros hatások.
Egy motorbiciglit nem vagyunk képesek önállóan kifejleszteni és sorozatgyártani.....De majd akkor egy komplex korszerű harcjárműcsaládot a semmiből képesek leszünk megcsinálni......Törököknek massziv fejlesztéssel 20+ évükbe került a dolog,és még mindig vannak vele gondjaik,de majd mi....Pedig nekik van hozzá háttériparuk,liszenszgyártásbol gyártási tapasztalatuk,és valós harci tapasztalatuk.
Hagyjuk már a propit.Ez a járgány RM fejlesztés lesz.Majd az ebben a programban résztvevő magyarok tapasztalatot gyűjtvén a jövőben képessé válhatnak önálló munkára.
Imádom, hogy ha valaki kiemeli, hogy hagymázas faszságokat hordasz össze hitből az egyből agitpropot nyom.
Amit pontosan te is nyomsz éppen úgy.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 207
33 622
113
ezt a dolgot inkább úgy kell érteni hogy már létező főelemekből lessz összelegózva megtervezve és nem úgy hogy az utolsó csavarig magyar tervezés lessz.
Pl mission modul+fegyvertorony máris megvan a jármű 20-25% a. (a mission modulok teljesen önhordó karosszériák.)
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 279
14 193
113
Nincs, de meglepne, ha akár a döntéshozóknak lennének konkrét számaik. Ez egy évtized második felébe belőtt projekt (ha jól emlékszem, 2026 volt az eredeti dátum, de kétlem sajnos, hogy ez össszejön), addig még annyi minden változhat: infláció, gazdasági sokkok, jelentős technológiai ugrás a harcjármű-fejlesztés terén, stb.

Nekem a személyes feltételezésem az, hogy elsősorban amúgy a Boxerek piacát célozzák meg ezzel a fejlesztéssel, de hogy van-e olyan elképzelés, hogy alávágják-e a piacot az árazással (ahogy ez számos számos hazai projekt esetén lenni szokott)? Arról még tippem sincs.
Hát egy forradalmian új hajtásláncal nemigazán hinném, hogy alá tud menni.
Ha igen, azt máshol kell lespórolni. o_O

Hameg a boxer lessz valamilyen szintú alap, nagyon nincs min fogni.

Az alternatív hajtásnál inkább majd az üzemeltetés lehet olcsóbb.
Persze csak ha jól valósítják meg.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 207
33 622
113
Hát egy forradalmian új hajtásláncal nemigazán hinném, hogy alá tud menni.
Ha igen, azt máshol kell lespórolni. o_O

Hameg a boxer lessz valamilyen szintú alap, nagyon nincs min fogni.

Az alternatív hajtásnál inkább majd az üzemeltetés lehet olcsóbb.
Persze csak ha jól valósítják meg.
pedig van ha kikapják a boxer alól a "teherautót" és a mission modul lessz az alapja a járműnek.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 441
46 338
113
Átmentél csusztató,karakterromboló,de legalább tényeket elferditő propisba.Kár
Különben ezt tartom a propi legsúlyosabb károkozásának.Rontja az önálló gondolkodás képességét,a vitakultúrát,a szövegértelmezési képességet.Rajtad sajnos egyértelműen látszanak ezen káros hatások.
Egy motorbiciglit nem vagyunk képesek önállóan kifejleszteni és sorozatgyártani.....De majd akkor egy komplex korszerű harcjárműcsaládot a semmiből képesek leszünk megcsinálni......Törököknek massziv fejlesztéssel 20+ évükbe került a dolog,és még mindig vannak vele gondjaik,de majd mi....Pedig nekik van hozzá háttériparuk,liszenszgyártásbol gyártási tapasztalatuk,és valós harci tapasztalatuk.
Hagyjuk már a propit.Ez a járgány RM fejlesztés lesz.Majd az ebben a programban résztvevő magyarok tapasztalatot gyűjtvén a jövőben képessé válhatnak önálló munkára.
Szeretném kihagyni a lehetőséget, hogy etessem a benned lévő trollt, de csak megkérdezném, hogy ezt a kijelentésed mennyiben érzed építő jellegűnek:
Hát én ezt kötve hiszem.Se tapasztalat,se háttéripar nincs hozzá.
Mert per pillanat azzal van egy szinten, hogy a B közép "hülyebírózik" a fergeteges megye 2-es focimeccsen.

Én azért megnézném, hogy mi jön ki az "érkezési oldalon", mielőtt elhordanám mindennek.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: Giskard and Negan