1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Román F-16 beszerzés

Diskurzus a(z) 'Katonai repülőgépek közbeszerzései' témában - imike által indítva @ 2013. május 24..

1. hiryu

hiryu New Member

A milyen kelet indul meg szöveghez pld javasolt alapfokon megtanulni arabul. Épülgetett mostanában pár mecset meg nem nevezett ex-jugoszláv tagországban . nem, nem Horvátország. Frissem importált vahabita szónokokkal. Nem azt éneklik, hogy szeressük egymást gyerekek.
    Na jó. azért embert még nem esznek a jútubon.

most még

2. imike

imike Well-Known Member

Itt olvastam még régen:
    http://iho.hu/hir/szabad-a-kod-111031

"Törökország nemrég jelentette be, hogy F-16C/D Falconjainak automatikus idegen-barát felismerő rendszerét saját gyártásúra cseréli le. Az ok: az amerikai rendszer az izraeli gépeket barátként azonosítja, így elméletben török Falcon nem lőhet izraeli repülőgépre. S ez pedig a jelenlegi feszült közel-keleti helyzetben nem elfogadható a török hadvezetés számára."

Mivel Magyarországon nincs esély se saját idegen-barát rendszer kifejlesztéséhez ehhez a kevés géphez, így gondolom ugyanazt használjuk, mint a környező NATO tag országok.

3. joker

joker Well-Known Member

Nem tudom ez mennyire valós helyzet, de nem lenne normális dolog szerintem, hogy az izraeli gépeket NATO gépek automatikusan barátnak fogják fel, elvégre nem NATO-tagról van szó. Vajon fordítva is így van és az izraeli gépek minden NATO-gépet barátnak érzékelnek?

4. imike

imike Well-Known Member

Elvileg logikus, hogy ha az USA elad valakinek egy F-16-ost, akkor valhogyan korlátozza, hogy azt pl.: az USA ellen lehessen használni.
    Persze a korlátozás másik oldala, hogy akkor az USA vadászai sem lőhetnék le az elkóborolt báránykát.

5. desertfox

desertfox New Member

Példa ez is arra hogy Törökország teljesen saját utat jár. Nekem tetszik , Törökország NATO hűsége adott helyzetben érdkesen alakulhat. :))

6. imike

imike Well-Known Member

Számomra kérdéses az is, hogy egy esetleges Görög-Török konfliktusban mit kezdett volna egymással két NATO gép azonos NATO idegen-barát felismerővel?

7. joker

joker Well-Known Member

Egyelőre egy forrást olvastam, de úgy néz ki aláírták a portugálokkal a szerződést:
    http://kuruc.info/r/1/118856/

8. Terminator

Terminator Well-Known Member

www.f-16.net/f-16_forum_viewtopic-t-24680.html

manna.ro/porta/megvesszuk-az-f-16-osokat-2013-10-11.html

9. imike

imike Well-Known Member

Tehát a manna.ro szerint 9 pilóta lesz a 12 F-16-oshoz.

Gondolom a Lancer-ek leállításával a gépek nélkül maradt századokat feloszlatják (annak nincs értelme, hogy IAR-okkal reptessék őket), vagyis 9 pilóta fog készültséget adni, meg misszióba menni?

10. sulyid

sulyid New Member

Inkább azt jelenti, hogy most kiképeznek 9 pilótát és később még képeznek át párat a lancerekről.

11. Star Trek

Star Trek New Member

Na a maradék előnyünk 2017-ben elszáll...

12. hiryu

hiryu New Member

(off: esetleges román magyar konfliktus előnyéről is ejtsünk egy szót- ki lehetne hajtani a mezőre mindkét oldalról a sok félalfabéta-űrgamma "Nagysajátország mindenekfelett" agyilag hátrányos helyzetűt a mezőre- csomó ottmaradna....)

13. danielblack

danielblack Guest

Én is ezt akartam írni... Oda a "légi fölény" :-/

14. kaktusz

kaktusz Well-Known Member

hiryu
    Mocskos egy idegenlelkű vagy az már egyszer biztos. Adja a sors hogy következő életedbe olyan helyzetbe kerülj mint egy egy kívül rekedt magyar. Bár, ilyen gerinccel, inkább földigilisztának lennél jó.

15. danielblack

danielblack Guest

és mégsem veszi észre magát.... itt rontja a levegőt Hiryu továbbra is....

16. hiryu

hiryu New Member

QED

Más:
    Sőt, már fejtegetik az intelligensek más fórumokon, hogy <i>"semmi baj ezek a roncs Román F.16-ok majd kapnak a képükre az</i> oroszoktól...

hmm.. azon gondolkodom, vajon lesz-e később román izraeli tuningszerződés, különösen elektronika és precizíós fegyverzet tekintetében...

17. zotyek78

zotyek78 Well-Known Member

Oo Node hova fejlesztené tovább valamilyen izraeli cég az F16C/D-ket? Meg minek? Vagy pontosabban milyen fejlesztés érné meg és milyen okból? :)

18. zotyek78

zotyek78 Well-Known Member

*MLU... Ami C/D-vel egyenértékűnek emlegetik.

19. sulyid

sulyid New Member

Nekem olyan megérzésem van, hogy chilei és jordán mintára nem ez volt az első f-16-os megrendelése Romániának...

20. dudi

dudi Well-Known Member

Azok az F-16 gépek így is elég potensek.

Ezen oldal megosztása