[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Roni:

Indítottam egy Oroszország című fórumot és ott válaszoltam Neked az előző kérdésedre.

Honvéd:

Egyetértek. Ettől függetlenül én személy szerint örülök, hogy az egész rendszerváltás és átmenet gyakorlatilag vértelenül lezajlott. Voltak sokan, akik anno jobbnak tartották volna, ha nem ennyire nyugisan történik a dolog ("Tetszettek volna forradalmat csinálni." - Antall József). 18 éves voltam akkor és nem bántam, hogy a Nyugat illetve a "bolsi elit" forradalom és háború nélkül meg tudott egyezni a szovjetek pedig csendben hazamentek. Külön öröm, hogy a Szovjetunió felbomlásakor is elmaradt a háború. Emlékszem azokra az augusztusi napokra a tévé előtt görnyedve, amikor a NATO  teljes készültségben várta a moszkvai puccs fejleményeit.

Lehetett volna itt sokkal nagyobb balhé is, de higgyétek el, kell a francnak Erdély ha közben elpusztulnak a városaink meg mi magunk is. Nem mellesleg ha Erdélyt visszacsatolják mi a francot kezdünk az amúgy is itthjon dekkoló milliós cigányság mellé kerülő többmilliós románsággal?

Én nem vagyok a magyarság ellensége szerintem, de nem tartom ezt annyira jó ötletnek a jelen realitásait figyelembe véve. Először ezt a kurva kis csonka országot és nemzetet kellene rendbe tenni, mielőtt álmodozunk bármi egyébről is.

Az igazi regionális megoldást már Kossuth is megálmodta a Duna-menti Köztársaság formájában, amelybe integrálódhatott volna a magyarokon túl a román, szlovák, cseh, horvát és szerb népesség, sőt, akár a lengyelek is.

Uraim, ez lenne a régiónak és nekünk is a legjobb, ezt már számtalanszor leírtam. A románok, magyarok, szlovákok, szerbek és a többi kis náció vagy összefog, vagy maradunk mindannyian ilyen egérfasznyiak akikkel ott és azt csinálnak a nagyhatalmak, amit csak akarnak.

Minden szélsőséges és agyatlan mozgalom a nemzet ellenségeinek malmára hajtja a vizet! A kelet-európai térségnek kellene saját önálló uniót létrehozni, amit eddig a Nyugat hatalmai és az Orosz Impérium mindig meggátoltak! Minden más út csak lefelé visz! (V4 + szerb, román, horvát népek közös szövetsége)

 
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<a title="Montezuma profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/montezuma/">Montezuma</a>: Hát nem tudom , nagyon nem értek veled egyet.
Félsz ? Azt mondod hogy nem tudod hogy visszavegyük azt Ami a mienk volt.

Plusz azt mondod hogy ha visszafoglalsz egy területet sok dologod lesz mert sok a probléma ( Román és Cigány stb)  Amerika a fél világot már elfoglalata , asszem egész jól áll.  Mindjárt kiderül hogy terjeszkedni veszteséges.  Sose hallottam olyat hogy valaki magához csatolt egy területet és utána lemondott róla mert drága volt üzemeltetni. Azt tegyük hozzá hogy sok melo van lesz, de azért Verespatakon van egy kevés Arany amiből meg lehetne finanszírozni régió rendbe tételét.
 

szekely2020

Member
2013. február 8.
161
9
16
montezuma értelmes  embernek gondoltalak, ne beszélj hüjeségeket :)Erdélyben van 3-3,5 millió román abból kb 1 millió elhagyná Erdély területét egy Magyar fenhatóság alá kerülő Erdélyből, a román nacionalista Magyar gyűlölőket lehetne kitelepitteni,(deportálni havasalföldre)  a többit meg szétszorni Magyarország területén , betiltani a nyelvük hivatalos használatát, azokat az eszközöket alkalmazni velük szemben amit ők alkalmaztak, alkalmaznak velünk stb...
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
48007 said:
Amerika a fél világot már elfoglalata

Ez tévedés. Az USA befolyása alatt levő területek egyike se lett az USA-hoz csatolva, az ottani állam megmaradt minden rendszerével együtt. Az USA-nak befolyási övezeti vannak.

Montezumának ebben igaza van, a saját gazdaságunkat sem tudjuk rendbe hozni, hát még mi lenne akkor, ha - sokak által amúgy is romokban heverő - fél román gazdaságot a nyakunkba vennénk. Egy esetleges erdélyi annektálás esetén az ottani munkanélküliek száma megötszöröződik vagy tízszereződik, akiknek valamit adni kell (ugye nyilván nem várja el senki, hogy az echte román cégek csak úgy megmaradnak ott). Emellett ott lenne a kisebbségi kérdés. Tetszik, nem tetszik, 100 évig nem a mienk volt az a terület és sokan bármennyire úgy gondolják, egy térkép átrajzolásával és egy rahedli katona odaküldésével még nem lesz miénk Erdély, mivel a románok belakták, akikről azután nekünk kéne gondoskodnunk (és ehhez még hozzájön, hogy autonómiát fognak követelni, ahogy most a romániai magyarok is, és ha ezt nem adjuk meg, megpróbáljuk ellehetetleníteni (és ez utóbbi szinte biztosra vehető, mivel egy olyan vezetés, ami meglépi a visszavételt, nem a toleranciáról lesz híres), akkor mi leszünk az új Románia). Az erdélyi ásványkincsek kitermelése meg szimplán hülyeség. A sajátjainkat sem hasznosítjuk, erre meg pláne nem lenne keret. Utólag meg nem lehet megfinanszírozni egy revíziót, ott előtte kell a pénz.

Nagyon sokan túl egyszerűen képzelik el ezt az egészet, abból indulnak ki, hogy volt Trianon és azt vissza kell csinálni. Ez nem így működik. Bárminemű ilyen lépésnek globálisan lennének politikai és gazdasági hatásai.

48011 said:
a többit meg szétszorni Magyarország területén , betiltani a nyelvük hivatalos használatát, azokat az eszközöket alkalmazni velük szemben amit ők alkalmaztak, alkalmaznak velünk stb…

Az erőszak erőszakot szül.
 

Karesz

Member
2012. május 25.
37
0
6
"Sose hallottam olyat hogy valaki magához csatolt egy területet és utána lemondott róla mert drága volt üzemeltetni. "

Amennyire én tudom Erdély képes fenntartani saját magát  ha arról lenne szó.

 

"Az erőszak erőszakot szül."

Ebben egyetértek.
 

chimera

Member
2010. április 19.
560
1
18
Remélem aki háborút szeretne az az első sorokban lesz! Nem csak hátulról uszít..

Aki volt katona az tudja miről beszélek....
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
F1and te nem éppen egy aktuális Szanyi kapitány fórum után írogattál ide.  Aki amikor Erdélyországa gyűjt szavat akkor sérelmezi hogy nem fogadják szertetel. Másnap ATV-be meg ázsiai bevádolók szintjére degradálja határon túli testvéreinket.

Szekely2020. Először is gratulálok. Ne feled a legszebb magyar ellenállás a bőséges gyermek áldás :)

Ahhoz hogy rajtatok tudjuk segítetni először a csonka hont kell vissza venni.

Apropó horváth barátaink,  munkás őrség össze fegyverét 2-3 nap alatt az akkori magyar kormány be vagonozta és átadta a horváth hadseregnek. Na ez az alapja a kimondottan jó magyar-horvát kapcsolatoknak.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<a title="chimera profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/chimera/">chimera</a>: Ne álmodozz a békéről.
Nagyjából 2 választásunk van , hogy ha NATO -ban maradunk megint mehetünk az Orosz frontra, vagy helyben próbáljuk a saját érdekeinket érvényesíteni.  Az nem kérdés hogy háború lesz.
Arról meg végképp nem lehet álmodozni hogy semlegesek maradunk :)
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Desertfox:

Persze hogy félek, hiszen olyan folyamatok erősödését látom, ami jót nem hoz nekünk.

Székely2020:

Örülök, ha legalább te értelmesnek gondolsz, nem akarom eljátszani ezt a sanszomat. A helyzet viszont az, hogy nem hiszek a bosszúban.

Én úgy gondolom, hogy ami a magyarságé illetve Magyarországé, az előbb-utóbb visszatér. De ha ezt erőszakkal, mások életén átgázolva akarjuk megtenni, abból sok öröm nem lesz a későbbiekben.

Hiszek abban, ha egy ember képes a saját személyes sértettségén és dühén túllépni, akkor új távlatok nyílnak. Ez igaz egész nemzetekre is.

Vannak emberek, akik évtizedeken át hordoznak magukban sérelmeket és mindig újra és újra feltépve a sebeket újraélik melegen tartva a dühüket. Ez csapda és nem vezet jóra.

Megértem mindenki indulatát és haragját, de valahol ki kell szállni ebből az ördögi körből, mert nem hoz jót. Én nem leszek attól boldogabb, ha a Magyar Honvédség szétveri a román seregeket és rengeteg román embert elpusztít vagy elüldöz onnan, ahová ők is születtek!

Urak, ennyi erővel USA-t azonnal kivégezni, mindenkit eltakarítani és mindent visszaadni az indiánoknak. Ugyanis ez így lenne igazságos. De közben meg kell kezdeni a  tárgyalásokat Rómával és Mongóliával is!!!!!!!

Nem levenni/visszavenni kell, hanem egyesülni. Nem nyugat-Európával és nem az oroszokkal. A kis kelet-európai nemzeteknek kellene közösen összefogni, rögtön lenne itt pénz, ipar, lakosság, technika és haderő. És nem lennénk sem Moszkva sem Washington/Brüsszel gyarmatai!

Amíg a román, székelyt, magyart, szerbet és szlovákot egymás ellen uszítják a nemzetáruló és idegen hatalmakat szolgáló  "demokratikus" vezetők, addig marad minden a régiben.

Higgyétek el, én nem a múlt sérelmeiért akarok revansot venni, hanem a gyermekeink holnapját akarom biztosítani nemzetiségtől függetlenül. Minden más út a háborúba visz, és a háborúban egyetlen igazság létezik csak: ölsz vagy ölnek.

Ezt akarjátok valóban?
 

szekely2020

Member
2013. február 8.
161
9
16
köszi szépen a gratulációt nekerdez ,hát igen sajnos  ilyen igazságtalan az élet, nem akarom megbosszulni nagyapámnak a testvérét akit a románok az anyja szeme láttára szitává löttek, csak  igazságot akarok Magyarországnak , és azt,hogy éljen szabadon végre minden Magyar, és ne verjenek a szlovákok, románok, szerbek , fiatal Magyarokat azért mert meg mernek szollalni édes anyanyelvükön, ahogyan  mondta valaki az erösebb kutya baszik, ilyen az élet...és még tudnák mesélni sérelmeket amiket az én családom elszenvedett a Magyarsága miatt, amikor folyamatosan azt üvöltik, hogy beszélj románul mert romániában vagy stb ... stb ... stb ...
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Fiúk!

Nagy nemzetek úgy születtek, hogy a kis törzsek és nemzetségek összefogtak. Ez a  közösség uralta/uralja a kis nemzeteket azóta is és őket hívjuk birodalmaknak vagy nagyhatalmaknak. Vagy középhatalmaknak.

Lássuk be, mi és a környékünkön élő többi minihatalom csak cumizni fog. Tökmindegy, melyik oldalra áll. Kivéve, ha a sajátjára, ezt pedig az előzőekben bőségesen leírtam, hogy szerintem mi. És azt is, hogy szerintem miért kellene.

Higgyetek az aztékok nagy fejedelmének, a  "harag urának".

;D
 

szekely2020

Member
2013. február 8.
161
9
16
jah és még valamit akartam mondani, egyszer beszélgettem egy nagybányai román emberrel , és azt mondta nekem ,hogy jobb lett volna hogyha Magyarországé marad Erdély, mert a románok nem tudnak gazdálkodni és nem jó gazdák, ezt egy színtiszta román mondta.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Montezuma

Hát hajrá, akkor próbáld meg a románt konnacionalizálni.  Amit te szépen rózsaszínben leírsz, életképtelen.

Szépen körülírtad a Vérszerződést, ami nálunk már régen megtörtént--azonos származású/kultúrájú stb. törzsek egyesültek. Lényeg az azonosságon van. Ez ami sem a pirézekkel, sem a románokkal nem menne.

Eljutottál arra a pontra, ahol el kellene dönteni, hogy ki a fontosabb.  Az Uniók kora lejárt, ebben egyetértünk. Akkor miért kellene egyet létrehozni helyben? Hogy egy államon belül szedjük szét egymást? Dönteni kell. Vagy mi, vagy ők. Békének helye nem sokáig van.

Hiába írod le tízszer, ez akkor sem harag kérdése.  Nem lehet mindent békésen rendezni. Biztosítani akarod gyermekeid jövőjét?  Ezt pont egy rendezés oldaná meg. Semmiképp sem az, hogy gurítjuk magunk előtt a problémát,hogy később hatványozottan éledjen fel. Csonkahonban teljes vezetés- és rendszerváltást, "rögtön lenne itt pénz, ipar, lakosság, technika és haderő". Az egyesülésből, már csak a számok miatt is rosszul jönnénk ki. Nem értem, hogy miért ne lehetnénk egyedül is erősek? A románok már bizonyítottak a történelemben, milyen jó szövetségesek...

 

"Én úgy gondolom, hogy ami a magyarságé illetve Magyarországé, az előbb-utóbb visszatér. De ha ezt erőszakkal, mások életén átgázolva akarjuk megtenni, abból sok öröm nem lesz a későbbiekben." Eddig visszatért? Legalább efelé mozog a helyzet? Mások életén átgázolva... ez nem a Nemzetközi Szeretetközpont. Ha a bajos évekre (amit már beszéltünk, hogy egy európai zűrzavarban lehetne a revízióra esély) felkészülünk, akkor sanszosan sikerülhet. Ott pedig már saját fajtánk ellen dolgoznánk, ha a két szép szemükért nem kapnánk őket szét. A zűrzavar alkalmas deportálásra, és egyéb demográfiai mutatókat javító eszköz használatára. Ha ők megcsinálták, akkor mi csak visszacsináljuk.

Ez pedig nem harag. Csak hideg vér és forró acél. Már bebizonyosodott, hogy másképp nem megy.  Vagy ők, vagy mi...

 

 
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Montezuma most téged ebben a kérdésbe nem értelek. Bizonyos népekkel egyszerűen nem lehet összefogni. A szerb,roman,szlovák mind féltékenyek és egyszerű népek akik az erő törvényéből értenek.

Akikkel meg lehet eggyezni azok a , horváthtok, lengyelek,csehek.

Valamint ott vannak a testvér népeink: törökök, kazakok

Mi vezet hazánk felmelkedéséhez?

A nagy birtok az újból felépitett nagybirtok rendszer szét verése. Ne a befeltetőjé legyen a föld, hanem azé aki megakarja művelni.

A GDP 5-7 % minum kutási fejlesztésre kell forditani az államnak.

Ezzel párhuzamosan a kormány szüntesse meg a felesleges és káros társadalmi kisérleteiek finsziszozást.

Szociális kiadások csökkentése. Egyetemi képzés ténylegesen a gazdasági igényeknek megfelelőn átlakitani. stb.

Csak is úgy remélhetünk jobb jövőt ha társadalmi szemlélet változás következik be.
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
924
250
63
Na ma is jól szórakoztam még elolvastam a hozzászólásokat. Ilyenkor rájön az ember, hogy mennyi beteg, sötét ember él még ebben az országban "'hazafinak" állítva be magát.

Hahó 2013 van eltelt már egy kis idő a trianon óta. Rossz oldalon álltunk akkor így jártunk. Azzal kellene foglalkozni, hogy végre normálisan meg lehessen élni ebben az országban.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
therob

Ha jól szórakoztál rajta, akkor tudnod kéne hogy mindenki először az anyaországot rendezné. Minden más utána.

Ilyenkor rájön az ember, hogy mennyi nehéz felfogású ember él még ebben az országban.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<a title="therob profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/therob/">therob</a>:  Örülök , hogy jól szórakoztál témához írjál ha van értelmes hozzáfűzni valód.
A sötét parasztok a sakktáblán is kussolnak , szerintem tégy Te is így.