Ropucsa-osztály (Project 775/775M)

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.

Kuruc71

Member
2010. április 20.
823
4
18
Es a nagy dilemma.

Ha az oroszok megrendelik ( es szerintem ezek utan nagyon valoszinu ) akkor a Franciak leszallitjak e a tovabbi 2 Mistralt-t.

Szerintem ervenyes szerzodes van ra igy mast nem tehetnek de azt eltudom kepzelni hogy nemi kesest fog szenvedni a szallitas, de ez a maximum.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
39 901
37 979
113
Kérdezték a francia kulugyminisztert, az orosz-francia katonai egyuttmukodésrol (Mistral), aki azt válaszolta, hogy jelenleg nincs ok felfuggeszteni a katonai egyuttmukodést.
Egyébként az 1. orosz Mistral a Vlagyivosztok március végén-április elején kezdi a tengeri teszteket.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
39 901
37 979
113
A volt ukrán BDK Konsztantyin Olsanszkij még ukrán(szovjet) festésben:

Festés után Szevasztopolban

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
4 710
8 365
113
Pontosítva a Ropucha az lengyel kifejezés, mivel oroszban a béka az zsaba néven fut és a NATO elnevezés is a lengyel név után keletkezett, vélhetően, mivel ezeket az egységeket mind Gdanskban gyártották le.

• Tetszik
Reactions: fishbed and boki

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
39 901
37 979
113
Pontosítva a Ropucha az lengyel kifejezés, mivel oroszban a béka az zsaba néven fut és a NATO elnevezés is a lengyel név után keletkezett, vélhetően, mivel ezeket az egységeket mind Gdanskban gyártották le.

Igen, a lengyel Ropucha kifejezés egyben a NATO kódja is.
Ropucha (ugyanaz lengyel, szlovák, cseh nyelven)jelentése varangyosbéka.

• Tetszik
Reactions: fip7 and nyugger

episyrphus

Member
2012. november 18.
56
78
18
igen, lehet a lengyelből, az OK. A felsorolt szláv nyelvekben a ropucha az mindig ch, arra reagáltam elsősorban. Azt nem is tudtam, hogy lengyel gyártmányú a hajó.

• Tetszik
Reactions: nyugger