Rejtő- és terepminták (egyenruhák)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 139
113
Ez inkább PASGT mert van "siltje"és jobban rálóg a fülre az oldala mint az MICH-2000-nek.


Hali. :)

Kétszer próbáltam privátot küldeni, de úgy tűnik, nem működik ez a funkció...
Na szóval, a tanácsodat szeretném kérni bakancsügyben, mert olvastam a Combat Gear-en, hogy neked van egy Balckhawk Black Ops-od. Én meg szeretnék most venni egyet és két típust néztem ki, a Haix P10-et, meg a Black Ops-t és azt kérdezném tőled, hogy mik a tapasztalataid a Black Ops-szal, mennyire tartós, tényleg vízálló-e és szerinted megér-e negyvenezret. Persze, ha a Haix P10-zel kapcsolatban is vannak tapasztalataid, az is érdekelne. Azt tudom, hogy a P3-ról, meg a P6-ról nem vagy túl jó véleménnyel. :D
Előre is köszi! :)
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
lemaradt:Úgy általában a bakancstémára, lassan szeretném felépíteni a felszerelésemet, és ugye egyik alapja a lábbeli.

A rendszeresített katonai bakancsok közül mit érdemes? (Nyilván a MN surranójától valami tűrhetőbbet.)
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 139
113
silurusglanis

Közeleg a karácsony, most van itt az ideje meglepni magunkat ilyesmivel. :D

Itt van egy összehasonlítás pár típusról, de rendőrségi/taktikai szempontból, ami annyira nem releváns sajna:
http://www.hendonpub.com/resources/article_archive/results/details?id=2564
Meg itt érdemes még elolvasni a kommenteket: http://combatgear.blog.hu/2012/03/05/haix_p6
Én is innen értesültem dudi Blackhawkjáról. :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 864
113
silurusglanis

Akkor kiírom ide amit wolframnak küldtem.

Van egy Haix P10-em és úgy szar ahogy van!Nekem még a Tisza Általános bakancs sem törte fel a lábam de ez már kétszer is pedig csak a laktanyában használom amikor nem nagyon van meló...Azt kell tudni a Haixról,hogy ez egy prémium bakancsokat gyártó német cég de azok a Haixok amiket a Honvédség vásárol nem német hanem horvát gyártásúak és nagyon szarok,emiatt én azt tudom mondani,hogy ha egy eredeti német gyártásút tudsz vásárolni akkor az lehet,hogy jó lesz(semmilyen német haxal nincs tapasztatom) de a horvátot még megnézni sem szabad!

Black Ops

Mennyország...
Négy éve van meg és most néz ki úgy,hogy kukázni kell mert egy lőtértűz oltás alkalmával elvált a talpa és nem lehet megvarratni mert akkor átszúrnák a membránt és oda lenne a vízállóság(ami nem azt jelenti,hogy nem ázik be hanem azt,hogy nagyon jól bírja a vizet)ragasztani meg nincs értelme mert 3 hét alatt elengedi a ragasztás.
Amire érdemes odafigyelni az a bőr részek ápolása mert az enyém erősen kirepedezett bár nem egy olyan alakalom volt amikor a Holt-Tisza után ment a radiátorra és másnap megint a Holt-Tisza következett szóval nekem nem mindig volt lehetőségem megfelelően ápolni!Ami még fontos az az,hogy a két bakancs nem ugyan arra van mert a BlackOps inkább taktikai bakancs a P10 pedig olyan mindenes ennek ellenére a 70km-es Bocskai-portya alatt a Haix P6(a talpa gyakorlatilag és a felsőrész is tök ugyan az mint a P10-nek csak a P6 nem teljesen bőr)nem csak ronggyá törte a lábam hanem úgy elnyomta,hogy 2 hónapig a nagylábujjam zsibbadt ha 5 percnél többet álltam egy helyben és másnap alig tudtam talpra állni.Ellenben a 4 éves félig rom BlackOps a 65-km-es Hősök Vére emléktúrán(Pilis) alig alig törte fel a lábam és ennyi,más nap alig-alig éreztem az előző napi menetet.Ami miatt még szívem csücske a BlackOps az az,hogy egy teljes keresztszalag-szakadás után ha bármit felvettem és futottam benne betonon másnap bedagadt a műtött térdem de a BlackOps után soha nem fordult ez elő!

Összességében én azt mondom,hogy Black Ops de a bakancs az tipikusan személyes preferencia kérdése.például nekem széles a lábfejem ezért a BlackOps sokkal ideálisabb mint a szűk P10.

Amúgy ha engem kérdezel ADIDAS GSG9 3-at vagy 2-t veszel mint én attól függően,hogy fekete vagy desert kell :)

Az,hogy nem törte még fel semmi a lábam az laktanyai használat esetén értendő.

Itt van pár kép a romos társamról(azért nincs megtakarítva mert eddig csak a feledékenységem mentette meg a kukától)!

jypq.jpg

e12w.jpg

semg.jpg

xu9p.jpg

yg1x.jpg


Ebben az állapotban mentem vele 65km-et a Pilisben...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 782
65 138
113
Nekem is van egy Haix-om, még amit a Határőrség rendszeresített. A nevét fejből már nem mondom meg, de kicsit később megnézem. Talán 3-4? évet használtam. Furcsa, először mintha patája lenne az embernek, de meg lehet szokni. Soha nem kezeltem mással csak a legolcsóbb box-al. Nem fázott benn annyira a lábam mint a surranóban. Akáctüskére érzékeny a felső rész. Egyik kollegánál levált a talp de garanciában cserélték. Jól ki kellett lazítani a fűzőt hogy felvegyem,aztán vissza. Tavaly télen elővettem 4 év után és beleléptem, nem lezítottam ki. Leszakadt a bélés onnét kezdve használhatatjan volt míg meg nem varrattam.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 139
113
antigonosz

Hát engem dudi meggyőzött, a horvátban készült Haixeket kerülöm inkább.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 139
113
antigonosz

Ez már elég régi típus, pontosan ezzel a talppal nincs is kint már az oldalukon. Horvátban meg csak 2009-től gyártják a Haixeket, szóval ez még biztosan nem horvát.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 139
113
antigonosz

Annyit naná, hogy nem! Kicsit túlzásba vitték az árat...
Azt hogy értetted, hogy akáctüskére érzékeny? Mert ezen a felső rész is bőr, legalábbis a képek alapján biztosan. Vagy olyan vékony lenne, hogy átszúrja?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 782
65 138
113
Igen volt akinek átszúrta, oldalról, ha jól emlékszem 2 járőrnek. De elég sokat jártunk erdőben. Ezen is bőr, mert ha lekarcolódik szürkés színű bőr jön elő de papírvékony, csak a külső borítás az nem olyan vastag mint a surranónál. Az enyém a sima cipőboxtól teljesen fényes lett és kikeményedett, így nem karcolódott olyan könnyen. Egyébként itthon dolgozni, erdőre mezőre járni egy magasszárú bundás ipoly bakancsot használok és ezzel teljesen elégedett vagyok. A Haixot ilyesmire nem fognám be mert nem bírná, a surranónál meg jóval kényelmesebb. :) Igaz 65 km nem szívesen gyalogolnék benn.:)
Ilyen:
ipoly1474.jpg

De ha jól tudom már csak Haix másolatot használnak a honvédségnél és a rendőrségnél is. Legalábbis pár éve volt róla hír hogy "saját occo haix lesz használatban"
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 782
65 138
113
Amúgy a Haix sokkal nehezebben ázott át ha egész nap hóban járt az ember mint a surranó. Kb 4x nehezebben, de nem vízhatlan.:)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 864
113
Horvát Haixok vannak.Amúgy nekem is állt már a lábfejembe akáctüske ami átszúrta a bakancs nyelvét.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 782
65 138
113
Ezt pl az ipoly gyártja, és szolgálati bakancsként írnak róla:
1348670600_P8300041.JPG

Akkor valszeg BV vagy rendőrségi.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 782
65 138
113
Csak a formája hasonló. :) Igazából van egy olyan gyanúm hogy 40 évig surranó volt , most 30 évig ilyen Haix másolatok lesznek. Bakancsok terén nincs nagy fantáziánk, csak drága legyen. Annak idején is olcsóbb volt a surranó a munkaruházatiban mint pesten a központban.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 139
113
antigonosz

"Igen volt akinek átszúrta, oldalról, ha jól emlékszem 2 járőrnek."

És ezt árulják 54 ezerért? Durva... :(

dudi

"Amúgy nekem is állt már a lábfejembe akáctüske ami átszúrta a bakancs nyelvét."

Nyelvnél még érthető is lehetne, mert azt talán vékonyabb, puhább és hajlékonyabb bőrből csinálhatják, na de, hogy a bőr felsőrészt is átszúrja...