Rejtő- és terepminták (egyenruhák)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Tehát akkor

Magyarország:

Rába Digital tervek/ötletek:

Woodland verziók

rabadigitwl5col.jpg


rabadigitwl5col1.jpg


rabadigitwl5col2red.jpg


rabadigit5col1acushirt.jpg


 

 

 

 


Javítás/adalék a Rába Digit tervekhez.

Nem a honvédségnek vagy egyéb rendvédelmi szervezeteknek lett tervezve a terepminta, hanem a hazai Softair (softair.hu) játékos közösségnek. Borgwarrior airsoft játékos felvetése nyomán a terveket készítette Barnigear.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Uraim!
Szombaton egy 40 kilométeres teljesítménytúrára készülök, és ennek alkalmából egy BW párkát szeretnék rendszeresíteni. Kinek milyen tapasztalatai vannak vele? Érdemes megvenni?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 291
76 868
113
Eső meg szél ellen jó de menet közben ne vedd fel mert be fogsz fülledni mint minden gore-tex parkába(én akkor sem veszem fel az ECWCS parkámat ha esik).
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 312
8 004
113
Ez a legfelső zöld Woodland nem is néz ki rosszul... mennyibe jon vajon egy ilyen?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 291
76 868
113
silurusglanis

Egy softshell felsővel sokkal jobban jársz.Amúgy a gore-tex nagyon jó és hasznos dolog szóval van értelme,de nem egy teljesítménytúrán,sima erdőjáráshoz szerintem elengedhetetlen de az egy más műfaj.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 895
4 405
113
Álcaruha a romok közt, beépített területre.

http://soldiersystems.net/2014/01/27/dispersal-dsp-camouflage/
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 291
76 868
113
Krisss

Nekem a DPM nagyon tetszik és szerintem az egyik legjobban rejtő minta.Az újabbak közül a MCCUU nagyon jó a CADPAT sem kutya bár szerintem kicsit sok benne a zöld,ott van még az AOR2 és az US4CES(bár ez még nem rendszeresített minta)ami szerintem megfelelő lenne itthonra.Ami pedig a szabást illeti az MCCUU szabása szerintem kiváló.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 150
119 597
113
Valóban, bár a DPM nem élénk egy kicsit?
A CADPAT az tényleg nagyon zöld, bár érthető mivel fenyőhöz van igazítva. Az alsó kettő pedig a horvát digitre emlékeztet, ami szintén egész jónak tűnő minta az ottani növényzethez és terepre tökéletes. Nekem a Flectarn tetszik még az is nagyon jól rejt.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 139
113
Krisss

Nekem a DPM nagyon tetszik és szerintem az egyik legjobban rejtő minta.Az újabbak közül a MCCUU nagyon jó a CADPAT sem kutya bár szerintem kicsit sok benne a zöld,ott van még az AOR2 és az US4CES(bár ez még nem rendszeresített minta)ami szerintem megfelelő lenne itthonra.Ami pedig a szabást illeti az MCCUU szabása szerintem kiváló.


Húú, a US4CES nagy kedvencem (különösen az univerzális Transitional), kár hogy még nem lehet kapni, különben már beszereztem volna egy szettet... http://www.hyperstealth.com/US4CES-ALPHA/
Egyébként érdemes szétnézni a HyperStealth-nél, rengeteg mintájuk van: http://www.hyperstealth.com/
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 315
54 789
113
wolfram

Nagyon jó ez az US4CES minta/ruha. Elég jól rejt. Jó lenne összehasonlítani egy Flectran mintájú ruhával. (Azok is elég jól rejtenek)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 782
65 146
113
Szvsz nekik lehet hogy megfelel a fenyvesben bujkálni ,de hozzánk nem passzol a minta + a színkombináció. Se a zöld se a barna se a világos színe nem domináns szín nálunk. Ez szimpatikusabb:
scout-4-sm1.jpg

Amúgy meg, mozogjatok keveset és akkor nem látnak. :)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 315
54 789
113
Szerintem elég jól rejt:
flecktarn_2_zps5cab199a.jpeg

http://i905.photobucket.com/albums/ac255/Zjasuu/Kuvia/Private/Pelit/flecktarn_2_zps5cab199a.jpeg

Bár az amit a németek használnak hozzánk kicsit "sötét".
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 139
113
wolfram

Nagyon jó ez az US4CES minta/ruha. Elég jól rejt. Jó lenne összehasonlítani egy Flectran mintájú ruhával. (Azok is elég jól rejtenek)

Nekem már csak azért is tetszik (azon kívül, hogy végül is tényleg jó lett), hogy ez a Cramer "fickó" (hehe) megpróbálta tudományosan is megközelíteni ezt a dolgot, nem csak valami "divat"tervező agyszüleményét használta. És nagy hangsúlyt fektetett az éjszakai, éjjellátós kérdésre is, amit, nekem úgy tűnik, eddig nem igazán vett figyelembe senki sem, pedig már minden normális hadseregben alap dolog az éjjellátó:
http://www.hyperstealth.com/GenIII-NVG/index.html

Még azt kell tudni a US4CES-ről, hogy 30+ méteres távolságra van igazán optimalizálva, mint a harciérintkezések jellemző távolságára.

Meg hát, azért nem egyszerű ez a dolog, ugyanis a legtöbb ország (köztük Magyarország) területei sem homogének, ugye van itt füves nyílt terület, városok zöldterülettel, vagy anélkül, sűrű erdők, bozótosok, művelt területek, plusz emellé még 4 évszak, amikor a természetben a színek komolyan változnak. Tehát valamilyen kompromisszumra mindenképp szükség van. Mert, ha harcolni kell, akkor nem lehet azt mondani, hogy pl. "de nekem erdőben rejt csak igazán a ruhám (bár ott a legjobban), ezért az Alföldön már nem vagyok hajlandó harcolni, mert ott meg rosszul rejt". Szóval egy adott környezetre nagyon optimalizált ruha szinte sehol nem lehet jó, ahol nem teljesen homogén a terep, úgymint a prérin, a sarkokon, vagy télen ott, ahol biztosan hó van, a nagy sivatagokban és a dzsungelekben. Szerintem.