1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Ruházat, rejtő- és terepminták

Diskurzus a(z) 'Gyalogsági fegyverek és felszerelések' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. wolfram

wolfram Well-Known Member

dudi

Ja, úgy meg pláne érthető. :)

2. Unio

Unio New Member

Javítás/adalék a Rába Digit tervekhez.

Nem a honvédségnek vagy egyéb rendvédelmi szervezeteknek lett tervezve a terepminta, hanem a hazai Softair (softair.hu) játékos közösségnek. Borgwarrior airsoft játékos felvetése nyomán a terveket készítette Barnigear.

3. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Uraim!
    Szombaton egy 40 kilométeres teljesítménytúrára készülök, és ennek alkalmából egy BW párkát szeretnék rendszeresíteni. Kinek milyen tapasztalatai vannak vele? Érdemes megvenni?

4. dudi

dudi Well-Known Member

Eső meg szél ellen jó de menet közben ne vedd fel mert be fogsz fülledni mint minden gore-tex parkába(én akkor sem veszem fel az ECWCS parkámat ha esik).

5. kaktusz

kaktusz Well-Known Member

Ez a legfelső zöld Woodland nem is néz ki rosszul... mennyibe jon vajon egy ilyen?

6. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Köszönöm szépen, én akkor meg is kímélném magamat :D

7. dudi

dudi Well-Known Member

silurusglanis

Egy softshell felsővel sokkal jobban jársz.Amúgy a gore-tex nagyon jó és hasznos dolog szóval van értelme,de nem egy teljesítménytúrán,sima erdőjáráshoz szerintem elengedhetetlen de az egy más műfaj.

8. ijasz

ijasz Well-Known Member

Álcaruha a romok közt, beépített területre.

http://soldiersystems.net/2014/01/27/dispersal-dsp-camouflage/

9. boki

boki Well-Known Member

Legújabb orosz

10. dudi

dudi Well-Known Member

Krisss

Nekem a DPM nagyon tetszik és szerintem az egyik legjobban rejtő minta.Az újabbak közül a MCCUU nagyon jó a CADPAT sem kutya bár szerintem kicsit sok benne a zöld,ott van még az AOR2 és az US4CES(bár ez még nem rendszeresített minta)ami szerintem megfelelő lenne itthonra.Ami pedig a szabást illeti az MCCUU szabása szerintem kiváló.

11. krisss

krisss Well-Known Member

Valóban, bár a DPM nem élénk egy kicsit?
    A CADPAT az tényleg nagyon zöld, bár érthető mivel fenyőhöz van igazítva. Az alsó kettő pedig a horvát digitre emlékeztet, ami szintén egész jónak tűnő minta az ottani növényzethez és terepre tökéletes. Nekem a Flectarn tetszik még az is nagyon jól rejt.

12. dudi

dudi Well-Known Member

Ilyet nem mondunk de a tótok mintája nagyon jó.

13. krisss

krisss Well-Known Member

14. dudi

dudi Well-Known Member

Az.Láttam élőben és nagyon jó!

15. wolfram

Húú, a US4CES nagy kedvencem (különösen az univerzális Transitional), kár hogy még nem lehet kapni, különben már beszereztem volna egy szettet... http://www.hyperstealth.com/US4CES-ALPHA/
    Egyébként érdemes szétnézni a HyperStealth-nél, rengeteg mintájuk van: http://www.hyperstealth.com/

16. pela3

pela3 Well-Known Member

Ha már tótok... mint tudjuk a ruházat óta létezik a yeti :)

Amúgy ezt kb valamelyik Battlefield játékból lophatták.. :D

17. fip7

fip7 Well-Known Member

wolfram

Nagyon jó ez az US4CES minta/ruha. Elég jól rejt. Jó lenne összehasonlítani egy Flectran mintájú ruhával. (Azok is elég jól rejtenek)

18. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Szvsz nekik lehet hogy megfelel a fenyvesben bujkálni ,de hozzánk nem passzol a minta + a színkombináció. Se a zöld se a barna se a világos színe nem domináns szín nálunk. Ez szimpatikusabb:[​IMG]
    Amúgy meg, mozogjatok keveset és akkor nem látnak. :)

19. fip7

fip7 Well-Known Member

Szerintem elég jól rejt:
    http://i905.photobucket.com/albums/ac255/Zjasuu/Kuvia/Private/Pelit/flecktarn_2_zps5cab199a.jpeg

Bár az amit a németek használnak hozzánk kicsit "sötét".

20. wolfram

Nekem már csak azért is tetszik (azon kívül, hogy végül is tényleg jó lett), hogy ez a Cramer "fickó" (hehe) megpróbálta tudományosan is megközelíteni ezt a dolgot, nem csak valami "divat"tervező agyszüleményét használta. És nagy hangsúlyt fektetett az éjszakai, éjjellátós kérdésre is, amit, nekem úgy tűnik, eddig nem igazán vett figyelembe senki sem, pedig már minden normális hadseregben alap dolog az éjjellátó:
    http://www.hyperstealth.com/GenIII-NVG/index.html

Még azt kell tudni a US4CES-ről, hogy 30+ méteres távolságra van igazán optimalizálva, mint a harciérintkezések jellemző távolságára.

Meg hát, azért nem egyszerű ez a dolog, ugyanis a legtöbb ország (köztük Magyarország) területei sem homogének, ugye van itt füves nyílt terület, városok zöldterülettel, vagy anélkül, sűrű erdők, bozótosok, művelt területek, plusz emellé még 4 évszak, amikor a természetben a színek komolyan változnak. Tehát valamilyen kompromisszumra mindenképp szükség van. Mert, ha harcolni kell, akkor nem lehet azt mondani, hogy pl. "de nekem erdőben rejt csak igazán a ruhám (bár ott a legjobban), ezért az Alföldön már nem vagyok hajlandó harcolni, mert ott meg rosszul rejt". Szóval egy adott környezetre nagyon optimalizált ruha szinte sehol nem lehet jó, ahol nem teljesen homogén a terep, úgymint a prérin, a sarkokon, vagy télen ott, ahol biztosan hó van, a nagy sivatagokban és a dzsungelekben. Szerintem.

Ezen oldal megosztása