Rejtő- és terepminták (egyenruhák)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 515
13 434
113
Most azért megnézném a szektások arcát.

Bár hozzáteszem, hogy nehezen tudom ezt elképzelni. Az MC nagyon drága (még az US ARMY-nak is), mert minden egyees nm²-ért jogdíjat kell fizetni a Crye-nak.

Dudi, kiket - miket értesz szektások alatt ?

Ez nem orosz probléma, én jobban szeretem a hagyományos erdei - sivatagi felosztást a terepmintáknál, mintsem Multicammel lefedni mindent.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 901
21 408
113
Vannak a nagyon egyedi, nemzeti terepminták, amik otthon, az adott országban, vagyis Svédországban, Finnországban, Kanadában, vagy épp Oroszországban nagyon jól működnek, mert azok sűrű erdőségek.

Ilyen például a ronda svájci M83 Alpentarn. Világ vicce amilyen színei vannak:
il_fullxfull.5338313879_3bea.jpg

Terepen viszont már nem fest olyan rettenetesen szarul:
JKT1137-SwissAlpenflageM70Jacket-Pockets_145a2f31-47ac-46c4-a351-47f0b4d18ac5_700x.progressive.jpg
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 515
13 434
113
Mi a helyzet az orosz haderő ruhátatával és harcászati felszerelésével? Miért van az, hogy össze vissza hordanak a képek tanulsága álapján mindent épp csak a rendszeresített digit flora cuccból van rajtuk a legkevesebb.

Én nem csak az Orosz Hadsereg kapcsán tenném fel ezt a kérdést.

Vannak a nagyon egyedi, nemzeti terepminták, amik otthon, az adott országban, vagyis Svédországban, Finnországban, Kanadában, vagy épp Oroszországban nagyon jól működnek.

0HryTrG.jpg


Azonban nem csak azok léteznek, hanem még a Multicam-kópiákat is használják a nevezett hadseregekben, vajon Miért ?
 
  • Tetszik
Reactions: megazez and Aladeen

Kecske

Well-Known Member
2020. május 24.
210
1 083
93
Párhuzamos multicam használat általában az adott országok SF alakulatainál jellemző, akik sokkal nagyobb valószínűséggel kerülnek bevetésre más éghajlatokon. Persze legtöbbször a hazai terepmintából is van pl. sivatagi változat missziózáshoz, de a különlegeseknek megvannak a saját igényeik egyéni felszereléssel kapcsolatban, úgyhogy gondolom egyszerűbb teljesen multicam-re váltani (ami kb. minden gyártónál elérhető) ezeknél az alakulatoknál, mint egyedi és drágább megrendeléseket leadni a hazai terepminták változataival.

(a fenti svéd mintaért amúgy odavagyok, bár tényleg nem annyira univerzális)
merlin_206756931_a325ac09-0915-4e52-bd38-a9c754a4eeb0-superJumbo.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 282
76 861
113
Párhuzamos multicam használat általában az adott országok SF alakulatainál jellemző, akik sokkal nagyobb valószínűséggel kerülnek bevetésre más éghajlatokon. Persze legtöbbször a hazai terepmintából is van pl. sivatagi változat missziózáshoz, de a különlegeseknek megvannak a saját igényeik egyéni felszereléssel kapcsolatban, úgyhogy gondolom egyszerűbb teljesen multicam-re váltani (ami kb. minden gyártónál elérhető) ezeknél az alakulatoknál, mint egyedi és drágább megrendeléseket leadni a hazai terepminták változataival.

(a fenti svéd mintaért amúgy odavagyok, bár tényleg nem annyira univerzális)
merlin_206756931_a325ac09-0915-4e52-bd38-a9c754a4eeb0-superJumbo.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Kecske

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 515
13 434
113

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 515
13 434
113
Eszedbe sem jut, hogy nem a divatolás volt a céljuk, hanem az elmúlt több mint 650 nap tapasztalata az ami arra kényszerítette őket, hogy elhagyják a saját oroszos szabásukat és áttérjenek a nyugati szabásra? Aki ezt megtervezte és megrendelte az azzal a céllal tette, hogy a katona olyan ruházatot és harcászati felszerelést kapjon ami segíti a harcban és (nem érdekelte, hogy emiatt úgy néz ki mint egy nyugati tovább megyek NATO katona) nem pedig olyat ami nem annyira segíti de legalább oroszos szabású. Mert azt elhiszem, hogy te a fotelből simán ráaggatnád bárkire az oroszos szabású ám kevésbé hatékony harcászati felszerelést a katonára csak azért, mert képtelen vagy levetkőzni a szemellenződet és leszarod, hogy emiatt katonák halnak meg, de úgy látszik, hogy az oroszoknak nálad azért sokkal több eszük van.


A Multicam majmolás a kérdés, nem a ruha szabása.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 515
13 434
113
gondolom nem voltak finnyásak a kínaiaktól rendelni szövetet azoknál meg ebből áll raktáron rengeteg mert erre az egyik legnagyobb az igény a piacon terepminták közül többszín nyomásba.

És akkor hogy különbözteti meg magát az orosz a brit / dán / amerikai / stb katonától ?
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 852
15 213
113
Ragasztószalaggal... :rolleyes:

Egyébként ezen röhögök én is, megy a hülye agyatlan szöveg, most épp a Fejlett Precíziós Fényesnyugati NATO-szabásról, a fronton meg mind két fél tekeri fejre-karra-lábra a minél rikítóbb színű szigszalagot, mint egy rossz falusi airsoft csapat, csak hogy ne lője le véletlenül a saját agyas haverja.. úgy meg a végeredmény multicamakármiben is tökugyanaz, mintha 60 éves olivedrabben csinálná ugyanezt.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 282
76 861
113
Egyébként ezen röhögök én is, megy a hülye agyatlan szöveg, most épp a Fejlett Precíziós Fényesnyugati NATO-szabásról, a fronton meg mind két fél tekeri fejre-karra-lábra a minél rikítóbb színű szigszalagot, mint egy rossz falusi airsoft csapat, csak hogy ne lője le véletlenül a saját agyas haverja.. úgy meg a végeredmény multicamakármiben is tökugyanaz, mintha 60 éves olivedrabben csinálná ugyanezt.
Mi történt? Az előbb melég nem volt köze a szabásnak a színhez, most meg hirtelen lett? Legalább ne egy oldalon mondj már homlokegyenest mást ugyanarról.

De segítek, azért MC, mert jó és ahogy már fentebb írtam, az oroszoknak több eszük van nálad, ezér olyan a szabás és a minta amilyen.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 852
15 213
113
Mi történt? Az előbb melég nem volt köze a szabásnak a színhez, most meg hirtelen lett? Legalább ne egy oldalon mondj már homlokegyenest mást ugyanarról.

Nem tudom hogyan mondhatnék mást ugyanarról, hiszen ez az első hozzászólásom a tárgyban, úgy másfél éve hozzá se szóltam a topichoz. Biztos összetévesztesz valamilyen képzeletbeli vitapartnerrel. Jobb, ha a jövőben Copiumra nem iszol rá.

De segítek, azért MC, mert jó és ahogy már fentebb írtam, az oroszoknak több eszük van nálad, ezér olyan a szabás és a minta amilyen.

Tényeket közöltem.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 282
76 861
113
Nem tudom hogyan mondhatnék mást ugyanarról, hiszen ez az első hozzászólásom a tárgyban, úgy másfél éve hozzá se szóltam a topichoz. Biztos összetévesztesz valamilyen képzeletbeli vitapartnerrel. Jobb, ha a jövőben Copiumra nem iszol rá.



Tényeket közöltem.
Te a szemellenzős véleményedet közlöd.