1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Saab 340/2000 Erieye

Diskurzus a(z) 'Légtérellenõrzõ, felderítő, ELINT, tengeralattjáró' témában - Phoenix által indítva @ 2013. február 11..

1. borisz

borisz Well-Known Member

Jó, csak ebből kijön egy második vadászszázad is, vagy új harcászati szállítók ha repülőben mérjük.
    Vagy kb. egy lövészzászlóalj felszerelése. Vagy olyan fizetésemelés, hogy megszakadnának a kiképzők.

endre likes this.
  2. ravenlord

ravenlord Well-Known Member

Egyetértek egy mini-AWACS gép beszerzésével, de a platformban már nem értek egyet
    Én az S-3 Vikinget javaslom, amelynek a szárnyán van 1-1 pylon, azokra lehetne oldalra néző AESA radarokat felfüggeszteni.
    Ezenkívül személyszállító (6 fő), utántöltő, könnyű teherszállító, "szegény ember stratégiai bombázója" feladatkörökben alkalmazhatnánk, míg a SAAB-ot csak egyféle szerepkörben.
    A Boneyardban több tucat parkol, 10000+ üzemóra maradékkal darabonként.

3. Wilson

Wilson Well-Known Member

Igen, sok helyre kellene a pénz a haderő fejlesztés terén,de szerintem a légierőnél igen csak örülnének egy ilyen képesség bővülésnek.

4. Wilson

Wilson Well-Known Member

Ha maradnak a grippenek (és kapnak egy upgradet vagy lecseréljuk őket az E változatra)akkor szerintem jó árat kaphatunk két ilyen gépre.És ebben az esetben szerintem nyugodtan lehetnénk a légierő tekintetében,persze az igazi az lenne ha hozzá csapnának még egy vadászszázadot,de ennek most szerintem nincs realitása,de ha esetleg mi látnánk el a jövőben a horvát légtér ellenörzését is,akkor szükség lenne egy újjabb századra.

5. rudi

rudi Well-Known Member

Apró kiegészítés:
    - egy ilyen gép / gépek árához hozzá kell számítani a mögöttes dolgok árát is. Egy GlobalEye kategóriájú gép már egyesíti magában az AEW+C és SIGINT gépek feladatait. Egy SIGINT gép mögött pedig egy nagyon komoly földi elemző / kiértékelő központ infrastruktúra van (kell hogy legyen)
    Egy ilyen - hívjuk "Nemzeti Elektronikus Hírszerzési Központ"-nak a létrehozása egyáltalán nem olcsó a fenntartása meg még drágább, de háborút lehet vele nyerni...

fishbed likes this.
  6. Wilson

Wilson Well-Known Member

Pontosan,de hát ügye békeidőben minden haditechnikára,haderőre költött forint pénzkidobásnak tűnik egészen addig a pillanatig míg szükség lenne rá.

7. borisz

borisz Well-Known Member

Okés, csak nincs egy épkézláb lövészdandárunk.

8. rudi

rudi Well-Known Member

Félreérted...
    én vagyok a legnagyobb támogatója egy ilyen beszerzésnek.

9. Wilson

Wilson Well-Known Member

Nem értettem félre,lejött,hogy te is támogatnál egy ilyen beszerzést.Arra próbáltam célozni,hogy békeidőben különösen itt Európa közepén drágának tűnhet egy ilyen beszerzés de mint te is rámutattál nagyon is fontos honvédelmi képességet jelent.

10. rudi

rudi Well-Known Member

Ja bocs, akkor én értettem félre..
    Mindenesetre úgy van ahogy írod.
    Ezek a képességek (AEW+C meg SIGINT) olyan fontossággal bírnak hogy bőven megéri költeni rá.

11. rudi

rudi Well-Known Member

A SAAB rendelést kapott valakitől Saab 2000 Erieye AEW&C gép szállítására
    A megrendelő személyét nem hozták nyilvánosságra.
    A megrendelés értéke SEK 1,55 milliárd ($155 millió) vagyis egy - maximum 2 db - gépről lehet szó.
    A SAAB 2000-ket már ezer éve nem gyártják úgyhogy a SAAB-nak jó eséllyel a civil piacról kell visszavásárolni gépeket amiből kialakítják az AEW gépet.

Szerintem amúgy Pakisztán a megrendelő….

gacsat, tonyo, fishbed and 2 others like this.
  12. borisz

borisz Well-Known Member

Vagy Magyarország? :rolleyes::rolleyes:o_O

gacsat likes this.
  13. rudi

rudi Well-Known Member

A Saab 2000 Erieye AEW&C sem lenne rossz, úgyhogy remélem a próféta szól belőled, DE...
    - a GlobalEye messze potensebb (és persze drágább is sajnos..)
    - egy gép, nem gép (még a kettő is kevés. Ahhoz hogy hosszabb ideig 0-24 őrjáratot adhass legalább négy gépre lenne szükség.)

gacsat and tonyo like this.
  14. rudi

rudi Well-Known Member

Ezen oldal megosztása