JAS-39 Gripen (Saab,Svédország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
Szerintem ha csak azt néznék akkor magát a cuccot megkapnánk csak éppen a fegyverzetet nem. Viszont a gond az hogy elég sok "komcsi" ragadt be az apparátusba akiket kockázatnak látnak.
 
M

molnibalage

Guest
45783 said:
Szerintem ha csak azt néznék akkor magát a cuccot megkapnánk csak éppen a fegyverzetet nem. Viszont a gond az hogy elég sok “komcsi” ragadt be az apparátusba akiket kockázatnak látnak.

Az AMRAAM a jenkiktől van. Ha csak Block 30/32 AMRAAM-os F-16C lenne, BVR-ban a környékhez képest az in minőségileg a "hülyére verős" szint. Tehát egyáltalán nem áll meg az az érv, hogy nem adnak hozzá fegyverzetet...
 
M

molnibalage

Guest
45785 said:
nem légiharc hanem földi célok elleni fegyverzetre gondoltam. (nem mintha most olyan sok lenne)

Erre sem értem, hogy miből következtetsz. A lengyeleknek akkora fegyverpakkot adtak el, hogy ihaj...
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
A lengyelek kicst más tészta mint mi. Szerintem úgy alles a keleti blokkban senki nem gyűlölte úgy a komcsikat és különösen az oroszokat mint a lengyelek nagy többsége. Másrészről pedig jelenleg Lengyelország az ütközőzóna az Oroszokkal (és szerintem egy nem minden szándék nélküli trójai faló is az EU-ban egy USA felé elkötelezett Lo.) De erről szívesen meghallgatnám Montét, Ő többet foglalkozik ezzel a részével. És ugye a Lengyelek a "terrorellenes" háborúkhoz is komolyabb hozzájárulást adtak mint a többi ex VSZ tag.
 

Batka

Member
2010. május 11.
128
2
16
45770 said:
De a mai napig sem adnának a kezünkbe egyetlen komolyabb verziót sem, mivel nem tartanak megbízható országnak.
45770 said:

Szinte bármit megkaphatunk, kizárólag pénz kérdése.

Mert rendes országokban akkor akarnak venni valamit amikor pénz is van rá, akkor ugyanis nem kényszerülnek rá hogy rossz üzletet kössenek.

Ezek sajnos adottságok, amivel ugyanúgy számolni kell, mint a környezet része.
 

Batka

Member
2010. május 11.
128
2
16
45781 said:

Ez csak a második fázisra igaz, az első fázisra 95-100k USD jött ki. Kellemes, hogy te nem átlagoltad ki, se keró se bérek. Azzal már 90k táján vagyunk…

Ez nem igaz. A teljes 20 éves lízing egy órára eső átlagos költségére hoztunk ki 75ezer dollárt. Visszakereshető, visszaszámolható (USD=200HUF).

A kerót és a magyar béreket valóban nem tartalmazza, senki nem is állította az ellenkezőjét, de erre te magad is mondtad többször, hogy egy órára számítva pár ezres költség és nem lenne érdemi különbség a két típus között.
 
M

molnibalage

Guest
45610 said:
Molni nagyon rákattantál erre az üzemeltetési költség témára. Mikor lesz már kész a cikked/válaszod a kanadaiaknak?

Ha érdekel az első rész draft változata, akkor dobj meg egy emaillel.
 
M

molnibalage

Guest
45810 said:
<blockquote>
molnibalage wrote:
Ez csak a második fázisra igaz, az első fázisra 95-100k USD jött ki. Kellemes, hogy te nem átlagoltad ki, se keró se bérek. Azzal már 90k táján vagyunk…
Ez nem igaz. A teljes 20 éves lízing egy órára eső átlagos költségére hoztunk ki 75ezer dollárt. Visszakereshető, visszaszámolható (USD=200HUF).

A kerót és a magyar béreket valóban nem tartalmazza, senki nem is állította az ellenkezőjét, de erre te magad is mondtad többször, hogy egy órára számítva pár ezres költség és nem lenne érdemi különbség a két típus között.

</blockquote>

Még az 53 ezerre "lehezudott" árral is van. Sőt, minél inkább "lehazudod" a lízing árát, annál inkább számít. Ez még 3-4 ezer USD/óra +.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Na de hogy került a griff TVjére az a kép a hídról? És honnan kerültek hirtelen a reptérnek kijelölt út mellé azok az ellátó járművek pont a megfelelő felszereléssel?
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Nem az AESA radar előnye az, hogy akit megvilágítanak vele, nem veszi észre. Pontosabban szerintem az nem függ az AESAságtól. Az a qrwa rövid impulzus, és a nagyon fejlett számítástechnika okán áll elő. Pont kiszámolja, hogy az ellenséges radar impulzusai közé berakja a magáét. Ezt olvastam valahol. Ettől függetlenül a besugárzásjelzőnek jelezni kellene. A Kuznyecov szuhojait viszont a zsidó F-15ösök észrevétlenül fogták el vagy 10 éve.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 070
73 587
113
(Ez nem MiG-29 topik. Nem is a Magyar Légierő topik. Ez a nemzetközi Gripen topik. Az ismétlődések elkerülése és a könnyebb visszakereshetőség miatt mindenkinek a megfelelő helyre kellene írni a hozzászólásokat...)
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
A bibi ezzel ott volt, hogy a hancúrozó Gripen pilótáról szóló hír alá írtam én is és az előttem szóló is. Akkor, ott és még utána legalább két hozzászólásig nem került át a komment ebbe a topikba. Akkor most ezért keressek egy magyar mig-29-es topikot, hogy ami a Gripen hír kapcsán nekem meg másnak eszébe jutott, oda írjam? Sok értelme lenne. Persze, ezt meg írjam a "Visszajelzések és javaslatok"-hoz, mert ott a helye, csak ott se értene senki semmit. Ettől eltekintve igazad van.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 070
73 587
113
(Neked is igazad van. Ha nem lesz oldalakon keresztül a magyar MiG-29-esek szétrepülése a téma, akkor nincs is ezzel probléma.)