1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Sport

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - silurusglanis által indítva @ 2014. január 17..

1. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

2. silurusglanis

Kedves fórumtársak!
    Úgy néz ki, hogy február környékén Egerben inosanto kali edzés indul. Esetleg itt érdekel valakit?

3. fip7

fip7 Well-Known Member

Egy katonai harcművészeti téma:
    http://www.honvedelem.hu/cikk/41971

4. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Ez mindíg is érdekelt. Szakmailag mennyire indokolt egy átlag lövész (nem kommandós) számára a közelharc? Mennyi az esély arra, hogy közelharcot folytasson az ellenfél katonájával? Ha pedíg ez be is következik, mekkora az esélye, hogy ne legyan valmelyéknél pluszba lapát, bajonet pisztoly stb. És ha teljesen fegyvertelenek akkor mennyi az esélya, hogy egy az egy ellen kell verekednejenk?

5. dudi

dudi Well-Known Member

Mackensen

Van rá esély csak nem sok.

6. silurusglanis

@Mackensen
    A közelharc nem feltétlenül jelent fegyvertelen küzdelmet. Bot, gyalásó, kés, pisztoly, gépkarabély (szuronnyal) ugyan úgy játszik mint a puszta kéz, és ezek használatát illetve az ellenük való harcot nagy erőkkel oktatják jobb helyeken.
    Amúgy beépített területen folyó harcban könnyen kerülhetnek közelharcba, legalábbis a közelmúlt ezt mutatja.

Amúgy elég elképzelni, mi van akkor, ha elfogy a lőszer. Én ettől jobb indokot nem találok.

7. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Rendben, de gondolom bőven elég, ha néhány fontosabb ütés-hárítást begyakorolnak.

8. dudi

dudi Well-Known Member

Nem saolin mestereket kell képezni az biztos.

9. dudi

dudi Well-Known Member

silurusglanis

Amúgy ez az elfogy a lőszer a lehető legbutább érv mert mi esélye lehet annak,hogy neked a veled lévőknek és az ellenségnek is egy időben fogyjon el a lőszere amikor pár méterre vagytok egymástól?

10. joker

joker Well-Known Member

Az elfogy a lőszer dolgot szerintem nem feltétlenül kell úgy felfogni, hogy nincs már nálad több, hanem inkább úgy, hogy egy szorult pillanatban kifogy a tárad vagy elromlik az elsőszámú fegyvered, stb.

11. dudi

dudi Well-Known Member

joker

Az ok de nem vagy egyedül.A katonák azok mindig ketten vannak(minimum).Egy katona nem katona.

12. nalson

nalson New Member

Mindig érdekelt, hogy mi a különbség egy harcos és egy katona között. Mert a két szó rokon jelentéssel bír, de mégsem ugyan az.

13. joker

joker Well-Known Member

Gondoltam, de a "szorult helyzet" kifejezést nem hiába írtam. Lehetnek olyan esetek, amikor te pl pillanatnyilag kifogysz, vagy beragad a fegyvered és egyúttal kitakarod azt akit a társad le kellene lőjjön helyetted. Nem elsődleges és nem is mádoslagos "fegyver" kell legyen a közelharcképzés, de jó ha van némi rutinod, hogy hova és hogyan üss / rúgj / szúrj ha egy-két méteren belül van a célpont és mást nem tudsz pillanatnyilag használni.

14. joker

joker Well-Known Member

Gondolom a harcosnak több köze van a közelharchoz, ha ezt a szót hallom (háborús kontextusban) akkor inkább a lőfegyverek kora előtti katonákra gondolok.

15. dudi

dudi Well-Known Member

nalson

A harcos egy jogi megnevezés.Azokat a harcoló embereket takarja akik nem tagjai semmilyen katonai szervezetnek DE részt vesznek az adott konfliktusban,fegyverüket nyíltan viselik,betartják a nemzetközi hadijogot,valamilyen parancshatalmi elven működő szervezett tagjai és megilleti őket a hadifogoly státusz(nagy hirtelen ennyi jut eszembe.lehet,hogy valamit kihagytam a kritériumok közül).

16. dudi

dudi Well-Known Member

Igen egy kimaradt a négy kritériumból:messziről is jól látható megkülönböztető jelvény kell viselniük.Harcosnak csak abban az esetben minősül valaki ha mind a négy kritériumnak megfelel.

17. dudi

dudi Well-Known Member

Persze a katona is harcosnak minősül bár ő egy fegyveres erő tagja.

18. nalson

nalson New Member

Értem, és köszönöm a választ, ezekről nem volt tudomásom. Én is inkább történelmi keretekben képzeltem el.

19. silurusglanis

@dudi
    Az, hogy kifogy a lőszered, még nem jelenti azt, hogy az ellenségnek is, ilyet nem írtam. De ha lehetőleg csendben kell valakit semlegesíteni, akkor is jó szolgálatot tehet a gyakorlat.

20. dudi

dudi Well-Known Member

silurusglanis

Ha neked kifogyott az ellenségnek pedig nem akkor nem fog leállni veled dulakodni hanem lelő :)

Ezen oldal megosztása