1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

SPz Puma

Diskurzus a(z) 'Páncélozott harc- és szállítójárművek' témában - boki által indítva @ 2014. január 26..

1. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

Kfir.

BiancoGasto likes this.
  2. Parapitecus

A különleges a harmadik dandár.

3. ibanez de bobadilla

ibanez de bobadilla Active Member

a németek már a hoth bolygón vannak...

tonyo and pöcshuszár like this.
  4. Parapitecus

Kfir

borisz, tonyo and krisss like this.
  5. mindenen kívül

mindenen kívül Well-Known Member

A netre feltett Z26 iromány mintha lövész dandárokat említene. Ami az én reményeimet táplálja az a mostani haderőszerkezet: Van egy három zászlóaljas lövész dandár, viszonylag tűrhetően feltöltve, van egy csonka másik dandár két lövészzászlóaljjal, nem tudjuk hogy feltöltve, de fejlesztendő hk és önjáró tüzér alegységekkel és van két olyan tartalék keret alakulat, melyek magukban hordozzák a harmadik felállításának esélyét (egyben a tartalék elvesztését, csökkenését :)). Ez a két területvédelmi vagy tartalék ezred, melyek rengeteg létszámot kaptak (békében meglévő, aktív helyet). Ezek mind lövész szervezetek.
    Ezen kívül van az, ami bár a lövész fegyvernemhez tartozik, de helyét, szerepét tekintve nem összfegyvernemi alakulat, a 2. KRDD. Ha különleges, akkor stratégiai szintű parancsnok alárendeltségében, ennek megfelelő célú és jelentőségű feladatok megoldására hivatott. Igaz, én nem tartom jó döntésnek, hogy beolvasztották a gyors reagálású vagy könnyülővész szervezetet (88.) Ezzel megint eltűnt valami, azért, hogy a KR képesség eladható legyen USA-nak, aki (szerintünk) az alakulat elnevezése alapján adja a pénzt. (A 34. KMZ helyett egy dandárnak kérjük az USA pénzeket, de mintha elapadt volna az FMF segély az elmúlt években).
    Szóval én látom a három dandáros struktúra alapjait, ha megnyitnák a helyeket és engedélyeznénk saját magunknak a 38 000 fős MH-t, akkor abba három lövészdandár, plusz légierő , támogatók, egyéb bele kell, hogy férjen. Nekem úgy tűnik, hogy elvi döntés van (OGY határozat), de valamiért (anyagi okok, bürokratikus harc a kormányzaton belül) lassítják az MH létszámnövelését.

honved likes this.
  6. krisss

krisss Well-Known Member

A létszámnövekedés valós korlátja a szar fizetés, a munkakörülmények és az idiotizmus.

honved, borisz, fip7 and 7 others like this.
  7. Ocses

Ocses Well-Known Member

A 3 zászlóalj két nagyvárosban van jól feltöltve. Ráadásul az ország keleti részén, ahol kevesebb a munka. Gondolom a fejese tudják miért csináltak belőlük 1 dd-t.

Én amennyire tudom Tata nem áll fényesen létszámügyileg.
    Az egyik rokonom toborzóirodán van. Azt mondta nem is nagyon tolonganak az emberek.

A tartalékosokat én nem nagyon tudom komolyan venni.
    Az olyan történetek mint amit tegnap olvastam itt, hogy a tartalékos hölgy szerint egy tárcserével megoldható a kaliberváltás a bren2-ben, csak megerősítés ebben.

Ráadásul ha nem minőségi emberanyaggal van feltöltve a honvédség, akkor úgyis mindegy.
    Pl ha valakinek van C-s jogsija, lehet bármilyen szar katona nem rakják ki, sőt pár éve biztos helye volt külszolgálatban. o_O

A feltöltöttség amúgy hogy működik. Ha fel van ajánlva valami a natonak annak nem 100%osnak kellene lenni békeidőben is?

Egy témát hogyan lehet átvinni egyik topicból a másikba ha az nem oda való?

8. Bleroka

Bleroka Member

Független szakértök szerint a tényleges létszámhiány 5-6000 fő szerzödéses hiányzik a rendszerböl,és a leszerelök száma még mindig meghaladja az ujonnan belépöket.
    Innen szép nyerni:)

9. krisss

krisss Well-Known Member

2019-ben már plusszos volt kicsivel a beérkező.

honved, tonyo, arcas and 6 others like this.
  10. Parapitecus

A tervezetben nem három zászlóaljas lövész dandárok szerepelnek. Amennyiben Tata a középpont : 1 HK, 2 GLZ, 1 Tüzér osztály, plusz a kiegészítők, a páncéltörő tüzér osztályról nem ismerek terveket, a légvédelmi rakéta, vagy tüzér osztályról sem hallottunk. Simán számolva Tata 5-6 zászlóalj, vagy osztály, a logisztika nélkül. Nem gondolom, hogy a közepest nem kívánják rendes szintre felhozni, hiszen ez az első felajánlás.Tegyétek hozzá, hogy a felderítő ezredet is úgy alakítják, hogy egy-egy zászlóalj a dandárokat segítse. A KLGS dandit most hagyjuk, mert ki tudja, hogy ezzel mi a végcél. Tehát dandáronként minimum négy zászlóaljról beszélhetünk (a közepesnél is). Várni kell minderre. Az elmúlt harminc év lepusztulását nem lehet helyrehozni hat év alatt.

11. Parapitecus

A Honvédség soha nem lesz a legjobb emberanyaggal feltöltve, ahogy sehol sem ez a jellemző.

12. Parapitecus

A tarcsisok AK-val lövöldöznek. Megkérdezhetsz egy aktív szerződésest is erről a kérdésről, meg fogsz lepődni, hogy mit mond.

13. dudi

dudi Well-Known Member

Az önmagában semmit nem jelent,hogy dandáronjént 4 zászlóalj.

14. Parapitecus

Miért is nem? (5-6-ot posztoltam).

15. dudi

dudi Well-Known Member

A milyenség a lényeg.

16. Parapitecus

Ezt végképp nem értem. Egy átlagos lövészt nem kel különlegesnek kiképezni, mert nem ez a feladata. Az pedig, hogy miféle állománnyal kell dolgozni, az a felhozatal kérdése. Szarból szar várat lehet építeni.

Hegylakó and honved like this.
  17. Parapitecus

Nem. Attól függ, hogy milyen készenléti idejű alakulatot ajánlottunk fel. Nem tartom valószínűnek, hogy azonnali készenlétű lett volna a felajánlás, ha más , hosszabb készenlétűt ajánlottunk fel, akkor meg kell várni a feltöltést (már ha van miből).

Ocses likes this.
  18. krisss

krisss Well-Known Member

A szart lehet formázni normális képzéssel, ami nincs. És azért valljuk be az általánosságban itthon nem adott.

19. dudi

dudi Well-Known Member

Nem erről beszélek hanem arról,hogy milyen szervezete lesz a zászlóaljaknak,milyen technikája stb.

20. Parapitecus

És te tettél azért valamit, hogy ez változzon?

Ezen oldal megosztása