Puma IFV / SPz (Németország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 484
18 394
113
Lemaradtam, a Puma 35 mm-es opcionális tornyáról beszélgettetek (IWS35). Ez jó koncepciónak tűnik, mert a Bushmaster III gépágyú átalakítható 50 mm-re, ha egyszer kell...
IMG_2470-757103.JPG

Nem tűnik, olyan picinek ez sem, mint elsőre látszódott.
1401885283_bufer-obmena23.jpg
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 186
33 573
113
Nemtudom szerintem necces. A 232 bol 32 ot nem lonek el. Meg suerintem senki. Tehat 200 loszeerig mehet az elorrenyomulas a hk kal. Egy celra minimum 2 loves leadasa szukseges azert ha mar gepagyu. De legoptimalisabb esettel szamolva az ellen nincs beasva nincs kiepitett vagy vedelembe. Nincs komolyabb fedezek szamolok 2,5 lovessel egy celra. Mivel gyors elorre tores a lenyeg minel hamarabb minel melyebbre eleg sok celra tortenik tuzkivaltas olyanra is ami nem is valos csak velt cel. Km enkent 2 ilyet gyanus celt szamolhatunk. Ez esetben 40 km elorrenyomulasra kepes. De ez esetben nem marad loszer a kijelolt celpont lekuzdesere ami ha csak egy sima poren allo raktarepuletet veszek is legalabb 30-50 lovest igenyel. Legyen 30 egy minimalis lovesszam legoptimalisabb esetbe. Tehat ujraszamolas 170 rol de utkozbe beugorhat par teherauto eap kobor alegyeeg legyen 150. Igy mar 30 km re szukul a maximalis elorrenyomulas legoptimalisabb esetbe. Es a celteruletet elerve biztositasra a kozepes csapatok beerkezeseig 32 loszer marad javadalmazasbol... Ez a 30 km bar nem keves plane a mi szempontumkbol de ha jobban belegondolunk hogy br lanctalpas a jarmu de megsem nyil egyenesen halad. Ez olyan 25 km es attorest tez lehetove legvonalba. Ha egy esetleges ellenlokesre is szamolunk amit vissza kell verni akkor a 32 db loszer a vegere nem lessz eleg. /bar itt mar konnyebbem tudjak trtani a kissebb tavolsag miatt a lepest a konnyebb csapartok es a municio megis ha biztosra akar menni a tervezo 20 km ert enged csak legvonalba./ ez jo egy apc nel mondjuk de a hk val nem kepes tartani az iramot igy azokat erosen visszafogja lekorlatozza. /megoldas van persze a jarmuvek duplazasaval es badi badiztatasaval./ de ez 2x es jarmu kezszem es desszantot igenyel./ inkabb a 35 mm /akevesebb neha tobb./
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 029
11 902
113
az IFV arra van hogy a benne ülő majd kiszálló rajt ideális esetben támogassa , 40-el átlősz minden IFV-t, harkocsira ott az ATGM ,mégegyszer, minek az 50-es? most nem tudom eldöteni hogy szivatsz vagy komolyan gondolod ezt az 50-es dolgot
50 felett (ezt beleértve) jönnek be az irányított lövedékek és a C-RAM képesség - a tudomány és technika jelen állása szerint.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 186
33 573
113
50 felett (ezt beleértve) jönnek be az irányított lövedékek és a C-RAM képesség - a tudomány és technika jelen állása szerint.
Ifv be ezek szerintem tul draga kepessegek tamogato jarmube inkabb lenne valo szerintem.

Az ifv hk t kiser a hk feladatai kozott sulyozott az attores es harcaszati hadaszati melysegbe torteno tevekemykedes. /ha nem tamogato szerepkorben tevekenykedik a hk./ tehat ellenseges teruleten a legjob felderites mellett is foleg europai terepen rengeteg helyrol erheti tamadas epp ezert rengeteg valos vgy velt celpontot kell megsemmisitenie lekuzdenie ami celok altalaban jol alcazottak vagy epp tartalek tuuzelo allasok amikben eppen senki semmi nem tartozkodik... Elobb utobb biztos eljon az az ido amikor ezek a loszerek mindennaposak lessznek... De az meg hosszu ido szerintem... A tuzfehyelem egy attoresnel eleg keplekeny gogalom foleg hogy az ifv hk kt tamogat es epp az a feladata hogy megoucolja a terepet a hk nak hogy az minel kevesebb koszert hasznaljon el ameddig a szamara kijelolt celt eleri lekuzdi megsemmisiti. Mert keszulni kell mimden esetben erosites beerkezesere es termeszetesen ellenlokesre is... Ahogy arra is hogy az ellen ellenlokese sikeres es ne loszerhiamy miatt menekulesse valjon az akcio mert ha osszeomlik a tamadas es elfogyott a loszer az ellentamadas nagyon konnyen tamadasba csaphat at az ellen reszerol es hatalmas pusztitast vihet vegbe /hatalmasabbat mint egy sima tamadas eseten./
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 186
33 573
113
Igen mert extrém módon megnő a hatékonyság,pl minden IFV alkalmas lesz a mainál 1000x hatékonyabban megvédeni magát légi eszközökkel szemben.
De erree 35 ossel is kepes jelenleg plane igaz. Amugy nem ertem mi ez a hirtelen jott 50 es szeretret nallad. Emlekszem hogy a 40 es hatranyairol tetolled tanultam igen sokat annak idejen itt a forumon mert csak az elonyeit neztem...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 334
76 980
113
De erree 35 ossel is kepes jelenleg plane igaz. Amugy nem ertem mi ez a hirtelen jott 50 es szeretret nallad. Emlekszem hogy a 40 es hatranyairol tetolled tanultam igen sokat annak idejen itt a forumon mert csak az elonyeit neztem...

Nem.Az 50-es meg a 40-es az két külön kávéház,két külön dimenzió a két űrméret.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 186
33 573
113
Nem.Az 50-es meg a 40-es az két külön kávéház,két külön dimenzió a két űrméret.
Igen csak akkor a 25-30-40 volt a tema hosszasan es tok. Jokat irtal sokat lehetett akkor tanulni azokbol. Es a vegeredmeny akkor az volt hogy a 25 jo a tobb loszer miatt a 30 jo a nagyobb pusztito/rombolo hatas miatt es ugye ravilagitottal a 40 es hatranyaira foleg a boforsera. Ez is valami hasonlo szitu kivancsi vagyok azert ugyerzem ez is hosszas lessz es sokszor elojovo tema. De legalabb sokat tanulhatok majd belolle :) /nem 20-23 lessz ez az mar vilagos szamomra az gyors volt :) /
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 334
76 980
113
Igen csak akkor a 25-30-40 volt a tema hosszasan es tok. Jokat irtal sokat lehetett akkor tanulni azokbol. Es a vegeredmeny akkor az volt hogy a 25 jo a tobb loszer miatt a 30 jo a nagyobb pusztito/rombolo hatas miatt es ugye ravilagitottal a 40 es hatranyaira foleg a boforsera. Ez is valami hasonlo szitu kivancsi vagyok azert ugyerzem ez is hosszas lessz es sokszor elojovo tema. De legalabb sokat tanulhatok majd belolle :) /nem 20-23 lessz ez az mar vilagos szamomra az gyors volt :) /

Azt értsd már meg,hogy az 50mm-es lőszer új technológiai lehetőségeket rejt magában(le írták már én nem fogom ismételgetni) a 30mm-essel szemben míg ilyen előnyei nincsenek a 40mm-esnek a 30-assal szemben.
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 186
33 573
113
Azt értsd már meg,hogy az 50mm-es lőszer új technológiai lehetőségeket rejt magában(le írták már én nem fogom ismételgetni) a 30mm-essel szemben míg ilyen előnyei nincsenek a 40mm-esnek a 30-assal szemben.
Jo megertem csak mivel uj nem feltetlen hiszek benne. /van meg idom eldonteni hogy melyik lessz a vegen a szimpi mert a vegtrelensegig nem fog novekedni az ifvk fegyverzete mert egy bizonyos szint felett ujra bejonnek a kissebb kaliberek mint szukseges eszkozok a pusztitashoz./ eggenlore 35 :) 50 ++ os inkabb tamogatojarmure a jelenlegi velemenyem. /ami akar lehet ifv alvaz is vagy./ leget akar ifv is de akkor vegyesen valami kissebbel... Bonyolit de nem annyira pk jarmu torzs jrmuvei....logisztikailag bonyolultabb de az eltero kaliberek alkalmazasara alegysegeknel azonos olatformon eleg csabito gonfolat eggenlore./ aztan kitudja mit olvasok meg itt
 
G

Galthran

Guest
konkrétan az oroszok 57-est rendszeresítenek...
egyrészt nem csak azt rendszeresítik, lásd:
Epoch%2BCAD2.jpg


másrészt a 30 és 57mm között nekik nincs semmi
A 35-ös teljesítménye nem sokkal nagyobb harmincasnál,
melyik pontosabb nagyobb távolságon? melyikben van nagyobb fejlesztési potenciál?

a jövő ifvit is úgy tervezik hogy nagyobb löveget bele lehessen tuszkolni és a lövegeket is úgy fogják hogy bele lehessen szorítani a régebbi tornyokba.. eddig is így volt, tankok esetében is

nem értem középtávon miért ne lenne elég egy 35mm-es gun, amit hosszabb távra le lehet cserélni 40 vagy 50millisre. bőven elég más ifv ellen
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 610
14 570
113
Azt értsd már meg,hogy az 50mm-es lőszer új technológiai lehetőségeket rejt magában(le írták már én nem fogom ismételgetni) a 30mm-essel szemben míg ilyen előnyei nincsenek a 40mm-esnek a 30-assal szemben.

Azért több, mint 1,5-szer akkora a páncélátütő képessége + vannak hozzá programozható lőszerek.

Ráadásul a 40-es légvédelem is használhatja, akár C-RAM-ként is, míg a 30-ast nem igazán.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 610
14 570
113
egyrészt nem csak azt rendszeresítik, lásd:
Epoch%2BCAD2.jpg


másrészt a 30 és 57mm között nekik nincs semmi

melyik pontosabb nagyobb távolságon? melyikben van nagyobb fejlesztési potenciál?

a jövő ifvit is úgy tervezik hogy nagyobb löveget bele lehessen tuszkolni és a lövegeket is úgy fogják hogy bele lehessen szorítani a régebbi tornyokba.. eddig is így volt, tankok esetében is

nem értem középtávon miért ne lenne elég egy 35mm-es gun, amit hosszabb távra le lehet cserélni 40 vagy 50millisre. bőven elég más ifv ellen

Miért rendszeresítenéd a 35-öset és utána az 50mm-est, mikor egyből is lehet 50mm-esed?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 334
76 980
113
egyrészt nem csak azt rendszeresítik, lásd:
Epoch%2BCAD2.jpg


másrészt a 30 és 57mm között nekik nincs semmi

melyik pontosabb nagyobb távolságon? melyikben van nagyobb fejlesztési potenciál?

a jövő ifvit is úgy tervezik hogy nagyobb löveget bele lehessen tuszkolni és a lövegeket is úgy fogják hogy bele lehessen szorítani a régebbi tornyokba.. eddig is így volt, tankok esetében is

nem értem középtávon miért ne lenne elég egy 35mm-es gun, amit hosszabb távra le lehet cserélni 40 vagy 50millisre. bőven elég más ifv ellen

Az IFV-ken 57-es lesz az APV-n lesz ez a torony.Egyébként az oroszoknak van 37mm-es kaliberük szóval lenne más ha akarnák.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 418
46 274
113
Lemaradtam, a Puma 35 mm-es opcionális tornyáról beszélgettetek (IWS35). Ez jó koncepciónak tűnik, mert a Bushmaster III gépágyú átalakítható 50 mm-re, ha egyszer kell...
IMG_2470-757103.JPG

Nem tűnik, olyan picinek ez sem, mint elsőre látszódott.
1401885283_bufer-obmena23.jpg
Ne felejtsük, hogy .50 a párhuzamosított!!! :p:D
A napokban kicsit jobban utána néztem, de nekem van vele pár gondom.
Egyrészt - és ez az én tudatlanságomból következik - fingom sincs, hogy az ágyú stabilitását hogyan biztosítják, amikor az ágyú nem a torony középvonalában van. Tehát az elsütése forgatónyomatékot generál a függőleges tengelyére.
Meg ugye elvileg nem tölthető belülről, vagy legalábbis még csak tervben volt ennek a lefejlesztése (2014). Mondjuk az egyetlen eddigi tenderén nem szerepelt túl jól....o_O