1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

SPz Puma

Diskurzus a(z) 'Páncélozott harc- és szállítójárművek' témában - boki által indítva @ 2014. január 26..

1. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

A német dandárt vedd alapul, kb. olyannak készül a magyar is. Amennyiben a személyi állomány is feltölthető, nem lesz semmi gond, de az még 6-8 év.

Loken and SilvioD like this.
  2. krisss

krisss Well-Known Member

Általánosságban igen, mert KMZ-től tanult fegyverkezelési fogásokat, oktatok az embereknek nem pedig azt amit a szabályzatban leírnak. Ahogy írtam véleményezést többek közt az alapkiképzési programhoz és az azon lévő lőfelkészítéshez is.

Loken, anonim999, fip7 and 6 others like this.
  3. dudi

dudi Well-Known Member

Ne álmodj ilyesmiről.

4. Parapitecus

Gratulálok! Sok sikert a további munkádhoz.

5. Parapitecus

Álomodozni azért még lehet.

6. krisss

krisss Well-Known Member

Igazából a kiképzési rendszer átalakítása is anyagi gondok miatt nehézkes, mivel a simunition meg a hasonlók azért nem olcsók, mondjuk a lövészetet az árokból jó lenne kiszedni illetve, előremozgásból való lövészet tüzelőállás váltással, különbőző elszakadásokkal (pl ausztrál). Ezt viszont csak úgy lehet elérni, hogy alapvető fegyverfogásokat és a fegyverkezelést jobban bele kéne verni az emberekbe. Alapvetően szükség lenne az alapkiképzésen arra, hogy sokkal többet lőjenek az emberek, azért, hogy jobban megismerjék a fegyverüket. Sajnos az a nyomás, hogy minél több embert vigyünk be minél gyorsabban és emiat rövidítjük az alapkiképzést baromira nem javít a helyzeten. Eleve képezni kéne az embereket a személyi felszerelésük használatára, csak hát mivel nincs egységes személyi felszerelés ezért nemigen lehet összehozni a dolgot. Az acélkockás képeken is úgy áll az új védőmellény (az is megérne egy misét) mint tehénen a gatya, mivel a kiképzők se nagyon tudják, hogy kell beállítani mivel a Szolnokiakan és azokon kívül akik vettek ilyet maguknak, nem találkoztak hasonlóval sem.

Loken, Parapitecus, tonyo and 7 others like this.
  7. Ocses

Ocses Well-Known Member

Ezt most nem tudom pontosan mire válaszolta. A bren kaliberváltására?
    És mit válaszolna amin meglepődnék?
    Csak mert pár hete beszéltem 1-el, aki máshogy adta elő a kalibercserét.

Ők is tartalékosok és bren van náluk.
    http://www.hadkiegeszites.hu/cikk/5293

Úgyhogy némelyiknek van köze hozzá.
    De ha nem is látott még brent akkor sem kell ekkora faszságot mondani. o_O

8. mindenen kívül

mindenen kívül Well-Known Member

9. Terminator

Terminator Well-Known Member

10. hollywood

hollywood Member

Megkérdezhetem hogy melyik német dandár a minta, mert elég sokféle szervezeti felépítést találtam?Úgy is kérdezhetném hogy te melyikről álmodozol?

11. Parapitecus

Gondolom, te vagy az álmodozós fajta, ha ilyen kijelentésed van, de amennyiben utána olvasnál, nem tetted volna fel a kérdést. Sehol nincs két egyforma dandár, csak az alapvető felépítés szintjén egyeznek.

SilvioD likes this.
  12. nyugger

nyugger Well-Known Member

13. comandante

comandante Well-Known Member

Szerintem nem rpg ellen kéne tesztelni.

fedett_mókus likes this.
  14. mindenen kívül

Szó szerint marketing, az ERA gyártójának cikke. A bemutatott problémák valósak, a jármű oldalán több száz kilogramm robbanóanyag lehet, a pct. gyújtó lövedékek, harci tűz, ütközéses baleset esetén milyen veszélyeket rejthet ez magában. A cikk szerint a németek sokáig fejlesztették a kellően strapabíró robbanóanyagot az ERA blokkokba, próbálták gyalogsági fegyverekkel, mechanikai úton beindítani a nem kívánt robbanást.

Firga bácsi likes this.
  15. Terminator

Terminator Well-Known Member

Most 3 nap alatt ért körbe az információ a világhálón... :)
    (3 hozzászólással előtte ott a német cikk, amiből kivették ezt a képet.)

svajcibeka, fishbed, nyugger and 2 others like this.
  16. dudi

dudi Well-Known Member

Ezrk az ERA blokkok nem tobbsnnsk frl csak azért mert rálősz.A gyújtó lőszer sem megoldás erre mert csak rlég tőle s fobbynóanyyg de fel nem fobbyn.

17. mindenen kívül

Igen. Erről szól a cikk. Kipróbálták. Igazolták, hogy nem. De ehhez fejlesztetek specko robbanoanyagot.

18. dudi

dudi Well-Known Member

Ki fogom dobni a fenébe a telefonom!

19. hollywood

hollywood Member

Nem értem ezt a kirohanást a válaszodban. Pár hsz. - el fentebb Dudival pont Ti beszéltetek hogy német minta alapján, ahhoz hasonlóan fog felépülni itthoni dandár (ok). Pont te írtad hogy ebben lehet reménykedni. ("álmodozni") Én erre kérdeztem rá hogy te melyikben reménykedsz mivel a németeknél is többféle van. Tehát nem én álmodoztam és még csak nem is kijelentettem, hanem kérdeztem. És ahogy "kedvesen" utaltál rá hogy olvassak többet a témában, jelentem már korábban is megtettem és tudom hogy nincs pont teljesen egyforma dandár. Én csak arra reflektáltam amit te írtál. Kíváncsi lettem volna hogy az aktív állomány (?) miben bízik, miről álmodik. Ez még talán nem is hadititok. De ha igen akkor ezt kellett volna írni és nem kioktatni. Azért további szép napot!

Loken, mindenen kívül and alfa74 like this.
  20. Parapitecus

Nem szántam kioktatásnak, mivel a te megjegyzésed volt az álmodozás, erre reagáltam. Amennyiben sértő voltam, elnézést kérek.

Ezen oldal megosztása