1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

SPz Puma

Diskurzus a(z) 'Páncélozott harc- és szállítójárművek' témában - boki által indítva @ 2014. január 26..

1. ravenlord

ravenlord Well-Known Member

Elsősorban a toronyra és a fegyverzetre fókuszáltam, nem a típusra
    Szerintem egy IFV-nek legalább 50 mm-es főfegyverzettel kell rendelkeznie.
    Ezek az opciók.

Nemerson and LMzek 2.0 like this.
  2. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

Érdekes ez a tűzgyorsaság dolog. Egy 50-es elvileg elég erős és pontos ahhoz, hogy ne keljen vele sorozatot lőni.

endre likes this.
  3. tarzaan

Bofors 57mm-es ágyú.

Ahogy azt írták előttem, ez nem egy IFV, hanem tulajdonképp egy könnyű gyalogsági harckocsi

Még a hátulját is átalakították, tehát eleve nincs is deszanttere.

Viszont egyértelmű, hogy már ekkor megvolt az igény egy oylan járműre, aminek a főfegyvere kérdés nélkül kilő mindent, ami MBT-nél kisebb.

endre likes this.
  4. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

minek akarsz te 50-est egy ifv-re? ágyu meg légvédelmi rakéta nem kéne ? :D

5. dudi

dudi Well-Known Member

Azért,higy átlője az ellenség IFV-jét.

ravenlord likes this.
  6. fedett_mókus

minek arra 50-es???

7. tarzaan

A 30-as már nem elég, a 35-ös épphogy elég, tehát vélhetően 10-15 év múlva már kevés lesz.

endre and ravenlord like this.
  8. fedett_mókus

miről beszélsz? már 35-ös ellen is harkocsi védettség kell , az 50 olyan overkill mint a fene, bőven elég a 40-es , amúgy is, az IFV-n a csúzli az arra van hogy a dismounted gyalogságot támogassa, nem arra hogy más IFV-re meg harkocsira lőjj vele, arra amúgy is ott van normális IFV-n az ATGM

Rotten878, kamm and pöcshuszár like this.
  9. dudi

dudi Well-Known Member

Mert nem 2 évre vesz az ember ilyet hanem 30-ra...

endre, ravenlord and Ocses like this.
  10. fedett_mókus

az oké, nem is mondom hogy elég manapság a 30-as de az 50-es bőven túlzás

11. dudi

dudi Well-Known Member

Az IFV arra van,hogy mindennel szemben tudjon harcolni ami jöhet amiben benne van az ellen harckocsija meg IFV-je is.De ha ellövöd az ATGM-et az IFV-re akkor mit csinálsz a harckocsival?Az IFV ellen lehet gépágyút beépíteni ezért be is kell,hogy az ATGM-et ne pocsékold.

endre, Ocses and Anti like this.
  12. fedett_mókus

az IFV arra van hogy a benne ülő majd kiszálló rajt ideális esetben támogassa , 40-el átlősz minden IFV-t, harkocsira ott az ATGM ,mégegyszer, minek az 50-es? most nem tudom eldöteni hogy szivatsz vagy komolyan gondolod ezt az 50-es dolgot

kamm likes this.
  13. dudi

dudi Well-Known Member

Nem csak én gondolom komolyan,konkrétan az oroszok 57-est rendszeresítenek...
    Honnan tudod,hogy 20 év múlva milyen IFV-k lesznek.
    Amúgy az IFV-nek pont nem a támogatás a feladata(az az APC)hanem az,hogy együtt harcoljon a harckocsikkal és a gyalogsággal.

fip7, endre, Ocses and 1 other person like this.
  14. fedett_mókus

foggggalmam sincs milyen IFV-k lesznek a jövőben
    ja, nagyon nagy siker is lett náluk az 57-es mit ne mondjak....
    jó, harcoljon együtt engem aztán nem érdekel de jelen pillanatban (amit Te is mindig mondasz hogy nem a jövőből indulunk ki....) egy 40-es átlő kb mindent, 35 felett már harckocsi védettség kell, harkocsira meg ott van az ATGM, az 50-es kevesebb skulót visz,lassabb és felesleges,a jövő meg kérdéses még így is úgy is

15. dudi

dudi Well-Known Member

Nem értedhogy nem a ma jármű ei ellen van?Kit érdekel,hogy mi van ma hisz ezt 30 év múlva is használni fogják?Nagyon szűklátókörűség csak mára gondooni.

16. Anti

Anti Well-Known Member

https://defence-blog.com/army/north...for-armys-next-generation-combat-vehicle.html

Amerika se 30mm-ben gondolkodik hosszútávon.

17. fedett_mókus

hasznáják oké, de az is érdekes gondolkodásmód hogy feltételezünk olyat mindössze egy rendszeresítésből hogy aztán ez lesz a jövő
    értem hogy amit MAJD veszünk itt lesz kb 30 évig ha nem tovább de ettől függetlenül tartom hogy felesleges az 50-es és azt is hogy a 30 nem elég és a 40-es egy oké választás lenne ATGM-el kiegészítve

18. fedett_mókus

19. Anti

Anti Well-Known Member

Bocs,úgy értettem hogy a környéken nem tudok róla hogy valaki vett volna nagyobbat. Szerintem is a 40+ lehetne majd a realitás.

fedett_mókus likes this.
  20. Szittya

Szittya Well-Known Member

Az 50 szerintem is sok foleg ha joltudom azok cak felautomatat tudnak ergo gsorstuzelo agyuk. Puha celpontra over kill.
    A 35 mm es szerintem boven eleg. Es van egy nagy elonye az hogy van hozza bevalt mar letezo nagy memmyisegben gyartott programozhato loszer igy megfelelo felderito rendszerekkel az ifvkonallo legvedelme is megoldott bizonyos szinten akar kismeretu dronok ellen is.

Amire a 35 nem eleg arra ott az atgm. Esetleg a 40 es johetne szoba de ott mar a loszerjavadalom jocskan visszaesik 50 esnel ez fokozottan igaz. 35 os mar roppant eros ahogy a 40 es is. De viszont ezek meg valodi gepagyuk es nem gyorstuzelo agyuk. Es a loszerjavadalmazas meg elfogadhato mennyiseg. Pontossag is valoszinuleg a 35-40 fele megy mertt 50 hez mar joval hosszabb cso kellene.

Rotten878 and kamm like this.

Ezen oldal megosztása