1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

SPz Puma

Diskurzus a(z) 'Páncélozott harc- és szállítójárművek' témában - boki által indítva @ 2014. január 26..

1. Sharid

Sharid Well-Known Member

Harapós cicus...
    Ha jól emlékszem, 2018-ra tervezik a rendszer felpakolászását ezekre a vasakra (szerződés 2015)
    MELLS rendszer (aka Spike LR) a Pumán.

endre, svajcibeka, Nagy Csaba and 4 others like this.
  2. aquarell

aquarell Well-Known Member

Csúszik a Puma leszàllitàsa a Bundeswehrnek. 5 éves csúszàssal, mostmàr 2020ra tervezik a 350. Puma átadàsának hatàridejét.
    A bevethetőseget 2024-re tervezik.
    Ezert 200 Mardert a tervezettnél sokkal hosszabb ideig, 2025-ig tartanak üzemben.

endre likes this.
  3. Kulso_54

Kulso_54 Well-Known Member

A valós harci alkalmazás alatt a harci helikről meg szuhojokról is sok minden kiderül, leálltak rendszerek, kijelzők meg miegymás. Gondolom PR on kívűl az is cél, hogy megtapasztalják PAK-FA val kapcsolatban, hogy mennyire szar, hogy mennyire le vannak maradva a konkurenciától.
    Nekem tetszik a PAK-FA mint repülő, fantáziát is látok benne, de lássuk be inkább vennénak J-20-at 30-at.

4. aquarell

aquarell Well-Known Member

Ezt valószinüleg nem ide szàntad :)

5. Cifu

Cifu Well-Known Member

A PUMA páncélzata:

6. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Innen egyedül a teknő elején lévő rész esetében hihető, hogy kibír egy harckocsitalálatot.

Pogány and Kurfürst like this.
  7. comandante

comandante Well-Known Member

Azon hosszában is keresztül megy! Ha a motor meg nem fogja!

8. Celebra

Celebra Well-Known Member

Kellően nagy távolságbol.De az eurpai valszinű harctávrol már nemhiszem.Hacsak le nem pattan

9. fip7

fip7 Well-Known Member

Ha a felső ív dőlésszöge 10 fok, a páncélzat rajta meg 50 mm vastag akkor az 0 fokos becsapódási szög esetén 288 mm RHA. Ha erősebb az acél akkor többet is tudhat, illetve nem mellékes, hogy ilyen meredek páncélzatba nem igen tud bele fúródni semmi. (nyíl lövedék se mindig)
    Az alsó ív szemre 500 mm-s, szép vastag. A tankokon se szokott vastagabb lenni. Itt az egyetlen egy kérdés az, hogy mivel töltik fel...:rolleyes:

Pogány and endre like this.
  10. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

Én ott se nagyon hiszem. A glacis láthatóan papírvékony (nem is lehet ekkora felületen anyagot dolgozni bele, arra jó, hogy a 30/as gépágyút megfogja - egyébként a tetőpáncélon jópofák a tömegtakarékos tüskék), minek csinálna valaki combosabb védettséget a test alján elől, mint a legnagyobb felületen...? Az viszonylag a legjobban elrejthető, legkevésbé látszó pont. Esetleg valamivel (üzemanyag pl. fel van töltve, talán, de tippem szerint ott vagy valamilyen rétegelt páncél lehet, vagy valamilyen ballaszt anyag, esetleg csak az aknavédelmet szolgálja.

Pláne MBT ellen minek méricskélni, azzal nem szabad szemtől szembe bevetni, mert szinte garantált ki fog nyerni.. egy ilyen IFV-nél maga az is védelem, hogy a szállított gyalogság jóval hátrább van elhelyzetve, így a szemből betaláló kumulatív fejek stb. elműködnek az előtérben.

endre likes this.
  11. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Én is üzemanyagra tippeltem, vagy valamilyen más felszerelés, mondjuk akkumlátorok, ilyesmik.

endre likes this.
  12. kopoltyu

kopoltyu Active Member

valami olyasmit olvastam (lehet regi adat ) hogy szembol a 30mm-lovedekeket birja oldalrol 14.5 mm, kiegeszito pancelzattal meg oldalrol+ a torony is birja a 30 mm-est es akkor mar 40t +a tomege. harckocsiagyu elleni vedelemrol sehol nem olvastam , meg annyi volt hogy integralnak hozza 2 vagy 2+2 harckocsielharito raketat a torony oldalara szerelve.
    https://htka.hu/2010/12/07/atadtak-az-elso-sorozatgyartott-puma-harcjarmuveket/

endre and fip7 like this.
  13. dudi

dudi Well-Known Member

Ez a páncél max a kumulatív sugarat fogja meg(ott is csak a motortér miatt).Ezt egy közepesen modern harckocsiágyú+APFSDS átlövi simán.Persze nem is arra van,hogy harckocsik ellen szemtől szembe állja a sarat.

endre likes this.
  14. dudi

dudi Well-Known Member

Igen ez a hivatalos védettsége.

15. krisss

krisss Well-Known Member

Tudom nem teljesen vág témába, de a Marder A5A1 verzión miért nem fejlesztettek még ? Még elbírta volna rendszer. Illetve, a Marder miért nem lett sikeres az exportpiacon ?

16. dudi

dudi Well-Known Member

Azért nem fejlesztik mert ott a Puma és az kell a német seregnek épp csak nem lehetne megindokolni ha lenne nekik modern Marderjük...
    Miért nem lett exportsiker?Szerintem azért mert drága volt.Inkább vett mindenki töredék áron M113-at.Ha megnézed akkor a BMP-ket leszámítva egy IFV sem lett exportsiker,a BMP-1 is azért lett exportsiker mert amikor megjelent még nem létezett csak ez az egy IFV és gyorsan olcsóvá vált a BMP-2 megjelenésével.No meg ugye szétesett a SZU így egy halom ország örökölt BMP-ket ami azt eredményezi,hogy export nélkül lett egy rakat külföldi rendszeresítő,ezen kívül ott a VSZ akiknek nem volt választásuk venniük kellett IFV-t ha akartak ha nem.

17. krisss

krisss Well-Known Member

Én még mindig elfogadnám egy 30-as gépágyúval meg egy kis + armor packege-el, illetve egy Spike-al :D.

18. ms07

ms07 Well-Known Member

19. Nemerson

Nemerson Well-Known Member

A rosseb ott egye meg a Pumát. A német hadseregnek leszállított példányok majd kétharmadával problémák voltak vannak és valami iszonyat drága, majd 9 millió euroba került néhány évvel ezelőtt

fip7 and antigonosz like this.
  20. krisss

krisss Well-Known Member

Hát még gyerekbetetgségek akadnak.

Ezen oldal megosztása