1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

SPz Puma

Diskurzus a(z) 'Páncélozott harc- és szállítójárművek' témában - boki által indítva @ 2014. január 26..

1. dudi

dudi Well-Known Member

Egy 100kg-s bomba meg egy harckocsit is széttép.A tüzérsegi lőszerek direkt találata is valószínűleg kukara vág egy tankot de annak eleg kicsi az esélye.

2. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

Urakok! Molni nem a jó isten, aki mindenhez is ért. Nem kell gondolkodás nékül elfogadnunk, az amúgy színvonalas írásait.

kamm and pöcshuszár like this.
  3. blogen

blogen Well-Known Member

Nem, ezt tesztelték. Teljesen harcképtelenné teszi, de nem kuka, javítható a gép:

4. dudi

dudi Well-Known Member

Nekünk nincs gyári nagyjavitó kapacitásunk.

5. blogen

blogen Well-Known Member

Hát igen. Ezt a Currus-nál csak lefestenék a lukakat meg nem akarom tudni, hogy mivel tömködnék be!

Amúgy ez egy nagy hiányosság, mert egy kis hadseregnél igen sok múlik azon, hogy milyen gyorsan tudja újra harcképes formába hozni a kevés járművét! Részben e célból is megtartanám a T-72 célanyagot, mert a szétlőtt járműveken a helyreállítást is gyakorolni lehetne! Másra nem jók, de "fémipari munkákat" kumulatív sugárral és heggesztővel egyformán jól lehet rajtuk gyakorolni!

6. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Az előbb magyaráztam el neked, hogy minden hálózati elem egyben "torony" is egyben.
    A telefonod pontosan ugyan úgy beamformingot használ, mint a katonai software based rádió is.

7. dudi

dudi Well-Known Member

Olvastam de irányított adáshoz tudnod kell,hogy hol van az akinek adni fogsz és az sem baj ha rálátsz.Na egy menetoszlopnál ez viszonylag könnyű de nem csak oszlopmenet létezik.Azért kell folyamatosan körkörösen adni,hogy biztosan megjapja az akinek küldöd.Nagyon egyszerű példa: közted meg a masik szakasz közt van egy erdő amin vagy keresztül tudsz adni vagy nem.Nem lehet azzal bobóckodni,hogy próbálkozol és vagy sikerül vagy nem.Egyszerűbb,gyorsabb és hatékonyabb körkörösen adni és majd valamelyik gépen keresztül aki biztosan tud adni majd megkapja a címzett.

8. Wilson

Wilson Well-Known Member

Nem kötekedésképpen de egy sima hegesztővel te nem nagyon fogod megjavítani egy Leo 2 tornyát úgy,hogy ennek a fémipari gyakorlásnak én nem sok hasznát látom a többivel egyetértek.

9. kamm

kamm Well-Known Member

En 20 eve angolul beszelek egesz nap, machine gun angolul, raadasul mindegy, mert szo nem volt kezihajtanyos fegyverrol, azt o hozta. :D

10. kamm

kamm Well-Known Member

Hat ez regi hulyeseg, mondjuk 30 eve meghaladtak ezt, plane ha zart mesh networkben gondolkodunk, akkor vegkepp ertelmetlen lenne.

11. Irsai Olivér

Irsai Olivér Active Member

Rendben, legyen ‘mesingan-mesingan, it’s all the same’, de én nem is erre akartam rámutatni, hanem, hogy (itt alapvetôen egy félreértés volt és) ôszerinte sem “mission impossible” a drónok elleni védekezés.

Máskülönben nem lenne benne ez a konkrét dolog a februári értekezésében sem:
    https://htka.hu/2020/02/27/legvedelmi-tuzerseg-szamokban/

12. kamm

kamm Well-Known Member

En azert nem is ertettem, mirol beszel, miert linkelt egy joembert, aki kezzel probalt dronokat leloni. :)

13. ravenlord

ravenlord Well-Known Member

Cannon angolul...
    A gépágyú.

14. L.O.B

L.O.B Active Member

kijavítottam neked.....ha már grammar nácizkodol akkor korrektük csináld

15. L.O.B

L.O.B Active Member

erre elbaszom a korrektül szót:rolleyes:

16. Cifu

Cifu Well-Known Member

A légvédelmi gépágyúknál a csőhajlást, a lövedék kezdősebességét és még mindenféle egyebet precízen mérnek, hogy csökkentsék a gépágyú szórását és növeljék a találat esélyét. Erre most olyanról beszélsz, ahol fél méteres pontosság sem igazán garantálható. Pláne ha még mozog is a jármű. Szóval nem, hogy az elképzelésed működjön, a tüzelő járművön kell legyen a tűzvezető radarnak. A célfelderítésben persze besegíthet a többi jármű, az egy más történet...

Mindkét említett APS hard-kill rendszer rövid távú, tehát a járműtől pár méterre aktiválódik. Ez teljesen más történet.

A GPS gyakorlati pontossága nagyjából fél méter körüli. Tűzvezetésénél szerinted megengedhető ilyen eltérés?
    A rádiós-radaros dolgot nem értem. A pontosság ott sem elfogadható ilyen célra.

Persze, pusztán helyszög adatokból, precíz távolság adatok nélkül pompásan lehet légvédelmi tüzet vezetni...
    Én eddig az általad (általatok) felvázolt megoldást csak telepített rendszernél láttam, mint pl. a SkyGuard. De ott a gépágyúk tűzvezető radarhoz viszonyított helyzetét precízen megállapítják. Ezt mobil járműveknél finoman szólva is kétlem, hogy megvalósítható harctéri szinten.

A CIWS egy feladatkör. Ebből van nagy tűzgyorsaságú, nem repeszhatású és vannak repeszhatásúak. A 35mm-es Oerlikon Millenium is CIWS 35mm-es AHEAD lőszerrel és 1000 RPM tűzgyorsasággal.

17. Cifu

Cifu Well-Known Member

A dolog megint kicsit az, hogy egy jármű adott, és hirtelen mindenre is képessé akarnád tenni. Ez egy lövészpáncélos, nem az a dolga, hogy légvédelmet, sőt, C-RAM képességet biztosítson. Hanem az, hogy a benne ülő gyalogos egységeket biztonságosan szállítsa a hadszíntéren, és a ha szükséges, akkor akkor tűztámogatást tudjon nyújtani nekik.

18. pöcshuszár

Ez nagyon nem így működik.
    Van egy keresési fázis, amikor a 2 eszköz "összefütyül". Ez történik meg a telefonoddal is, amikor bekapcsolod, és az pár másodperc alatt felépíti a kapcsolatot
    Ha felépült a kapcsolat, akkor egy szűk sávban (beam) folyik a kommunikáció, és mivel digitális adatkapcsolatról van szó, így az adatátvitel impulzusokban történik.
    Ez nem csak zavarvédettebb, de nagyobb hatótávolságú is lesz.

19. pöcshuszár

Nem értetted meg.
    Egy drón leszedéséhez még radar sem kell. Elég egy stabilizált gépágyú, és egy precíz EO érzékelő.
    A tracking megoldott. A lőelemképzést balisztikai számítógép végzi.
    Egy Apache sem csinal mast, amikor az EO toronnyal tüzet vezet egy felszíni cél ellen.
    Ott is az EO trackeli a célt, a fegyverzet kezelőnek meg csak rögzítenie kell a célt. A többit a célzó automatika megoldja.
    Ott sincs célkövető radar!

20. dudi

dudi Well-Known Member

Ha egymásra látnak de ez nem mindig van így(a telefonnak sincs mindenhol térereje) nézd meg,hogy egy zászlóalj milyen szélességben és milyen mélységben támad...Itt nincs semminek fix helye minden mozgásban van.Ebben a képletben nincs egy torony ami jó magasan minden eszköz számára elérhető helyen van.

Ezen oldal megosztása