Puma IFV / SPz (Németország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 791
113
Eleve megvágták a 2.tétel mennyiségét 200-ról 50-re. És most felhasználják ezt a krízist arra hogy gyakorlatilag visszamondják a 2.tételt.
kekw-emote.jpg

Igen, valszeg erre ment ki a szivárogtatás. Az SPD-n belül egy lobbi ellenzi a védelmi kiadások 2%-ra emelését. Nagyon szívták a foguk amikor Scholz bejelentette. A jövő évi 1,5%-ot sem akarták benyelni.( Vicces de ott is az oktatás, egészségügy a sláger, miért nem arra, amikor az alulfinanszírozott. - Itt keleten mki a seggét a földhöz verné ilyen alulfinanszírozotságon, de ezt hagyjuk.)
A Spiegel szivárogtatott, aki pedig full balos. mint a kormány. Az SPD-s védelmi miniszter nagyi ma ugye a felezett PUMA updgrade-et is visszamondta. Gyorsan, határozottan reagált senki sem kérdőjelezi meg.

Mi lehet az eredmény? Le tudnak csípni még egy szeletet a jövő évi 1,5%-os védelmi büdzséből is és a cégeken részben jogosan verik el a port. Az hogy mekkorát rombolták a német hadiipar imidzsén az most nem számít.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 504
54 459
113
Nem pénz kérdése. Amikor a Pumát rendelték, a politika, a 10000fős beszerzési hivatal és a sereg összeirt minden igényt, ami szép és jó és drága, hogy a világ legjobb IVF-je legyen az övék. A gyártók megigértek fűt-fát, függetlenül a müszaki megvalósithatóságtól, csak hogy megkapják a megbizást, mert akkor igen sovány idők jártak a fegyveriparra.Aztán kisült a fejesztés folyamán, hogy a sok igény nehezen illeszthető össze. Egyszerüen túl nagy lett a müszaki ugrás a Marderhez képest. Ezt sem a gyártók, sem a sereg nem tudta még feldolgozni.A költségek a tervezett 3 mrd euróról 6 mrdra ugrottak.
Hozzá jött az, hogy a Puma meg kell feleljen a békebeli előirásoknak is:A levegő minősége benne olyan kell legyen, mint egy irodaházban, a torony nem foroghat, ha nyitva van egy kiszálló nyilás, nehogy az ágyú beverje valaki fejét, a jármű nem lehet képes nyilt hátsó kiszállóajtóval elindulni a balesetveszély miatt stb.
Mibel ezek háborúban nem relevánsak, van egy harci kapcsoló, amivel a pllgári funkciókat ki lehet kapcsolni. :)
A most felmerült hibák a túlzotta összetett elektronikára, de fogaskerékkoszorú kopására is visszavezethetők.
Most az RM szóba hozta Lynxet, hogy a Puma hibáiból üzletet kovácsoljon magának, remélve, hogy a maradék, betervezett 300db Puma helyett azt tudja a BWre rásózni.
(Die Welt)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 340
113
Amikor írtam hogy hatalmas problémák vannak a pumával.
ezért vólt nállunk is esélytelen és ezért nem lessz sohasem exportálva és ezért bukik direkt minden tenderen.
mindenki ellenem vólt. akkor sokakkal fogadtam.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 989
113
Amikor írtam hogy hatalmas problémák vannak a pumával.
ezért vólt nállunk is esélytelen és ezért nem lessz sohasem exportálva és ezért bukik direkt minden tenderen.
mindenki ellenem vólt. akkor sokakkal fogadtam.
Mintha azt mondtad volna, hogy azért nem exportálják mert annyira jó, hogy senkinek sem akarják tényleg odaadni.
Vagy én emlékszem rosszul?
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
4 998
13 301
113
Mi volt ez az upgrade? Nem lehet, hogy a chiphiány miatt vmi hitványabb beszállítóval helyettesítették az eredetit és ez lett az eredmény??
https://www.rheinmetall.com/en/rheinmetall_ag/press/news/latest_news/index_26048.php

Egész egyszerűen az RM-nek nem érdeke, hogy jó legyen a PUMA. Mert az azért elég furcsa, hogy a toronyhibák ellenére PUMA tornyos Boxert tendszeresít a BW...
Tovabbi Pumákat is simán rendelnének még, ha nem buknának most ki enyire ... :oops:
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 340
113
Mintha azt mondtad volna, hogy azért nem exportálják mert annyira jó, hogy senkinek sem akarják tényleg odaadni.
Vagy én emlékszem rosszul?
ha ezt viccnek szántad akkor vicces.
Nem én tudtam hogy a pumákkal komoly problémák vannak (rájöttem...amikor sorolták mi a helyzet velük...)
(kB KF41 demoig egyébként imádtam a pumát)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 989
113
ha ezt viccnek szántad akkor vicces.
Nem én tudtam hogy a pumákkal komoly problémák vannak (rájöttem...amikor sorolták mi a helyzet velük...)
(kB KF41 demoig egyébként imádtam a pumát)
Nem nekem konkrétan a cseh tesztek környékéről ez maradt meg, hogy direkt elbuktatták a pumát mert hogy meg akarják tartani maguknak. De régen volt szóval nem tudom már. Lehet, hogy simán rosszul emlékszem vagy keverlek valakivel ebben a kérdésben.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 340
113
Nem nekem konkrétan a cseh tesztek környékéről ez maradt meg, hogy direkt elbuktatták a pumát mert hogy meg akarják tartani maguknak. De régen volt szóval nem tudom már. Lehet, hogy simán rosszul emlékszem vagy keverlek valakivel ebben a kérdésben.
biztos keversz ilyet hogy megtartani maguknak valami szuperfegyver terén jelentenék csak ki. mint pl atomtengeralatjáró vagy atom meghajtású repüllőgép hordozó vagy valami csúcs rakéta. ami lépéselőnyt bíztosít a puma nem ez a kategória.
én azt írtam azért nem lessz exportálva mert nem akarják hogy kiderüljenek a hibái ezzel lerántva a leplet a pumáról. és békében elevickélnének a géppel mint sok korábbi eszközzel ami háborút nem látott úgy vonták ki (még azt is írtam többször hogy nem fog nekik összejönni)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 340
113
amikor megtudtam hogy milyen meghibásodások vannak a géppel egyből összeált hogy ez egy láncmeghibásodás de nem egy hibás komponens okozza. hanem össze vissza futnak benne a hibás láncok.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 791
113
Nah, most volt a nagyival interjú a ZDF-en.

Keménykedett nagyon.
Nem hónapokat, hanem pár hetet adott a cégeknek a hibák kijavítására. Tényleg a KMW-RM már hivatalosan nyilatkozott???

A riporter többször visszakérdezett, mi van ha nem tudják kijavítani? Terveznek más beszerzést?. De öreganyám kerülte a választ. Mindig azt mondta, a legfontosabb schnellstmöglich a hibák kijavítása, ha nem megy, akkor hoznak majd más döntést.

Más. Kifogytak a Pzh lőszerekből, mert Ukrajnának leszállították.(nekünk van?? :eek: )
A cégek itt is tetűlassan pótolják.
Viszont most nem erre, hanem a Gepardra és a Gepardhoz a lőszerekre koncentrálnak, nah nem maguknak, az ukránoknak próbálnak küldeni az iráni drónok ellen.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 349
35 204
113
Más. Kifogytak a Pzh lőszerekből, mert Ukrajnának leszállították.(nekünk van?? :eek: )
A cégek itt is tetűlassan pótolják.
Viszont most nem erre, hanem a Gepardra és a Gepardhoz a lőszerekre koncentrálnak, nah nem maguknak, az ukránoknak próbálnak küldeni az iráni drónok ellen.
A RM saját gyárátása 80ezer 155mm-es évente - ez kb. 2-3 hét alatt elfogy Ukrajnában. EXPAL tud évi 300ezret - nem hiába lett megvéve. Mai hír hogy RM Denel gyár is kapott egy nagyobb, többszáz milliós lőszer rendelést.
Szerintem maxon pörög az európai lőszergyártás, de így is kevés...Várpalota is pörögni fog az biztos! :D
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 830
4 750
113
Hála az égnek, hogy nem ezt az egyfeladatos, túlárazott hibahalmot vettük meg. Egy paraszthajszálon múlt. Pont ezt az "upgrade" verziót kaptuk volna ami most így leszerepelt, ez van most gyártásban. Emlékszem itt is a többség hogy csodálta és soha nem tette fel azt a kérdést, hogyha olyan egyedülállóan kiváló harcjármű akkor hogy nem sikerült eladni senkinek a BW-n kívül? A tegnapi nappal a PUMA története lezárult, ezek után meg pláne nem fogja a kutya sem megvenni. Nem lennék meglepve ha inkább Lynx-et rendelne a BW.