Puma IFV / SPz (Németország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 823
113
Hála az égnek, hogy nem ezt az egyfeladatos, túlárazott hibahalmot vettük meg. Egy paraszthajszálon múlt. Pont ezt az "upgrade" verziót kaptuk volna ami most így leszerepelt, ez van most gyártásban. Emlékszem itt is a többség hogy csodálta és soha nem tette fel azt a kérdést, hogyha olyan egyedülállóan kiváló harcjármű akkor hogy nem sikerült eladni senkinek a BW-n kívül? A tegnapi nappal a PUMA története lezárult, ezek után meg pláne nem fogja a kutya sem megvenni. Nem lennék meglepve ha inkább Lynx-et rendelne a BW.
Nem fognak Lynxet rendelni. Rendbetetetik a PUMA-kat, csak oda ként tudniuk taposni a saját cégeik torkára. Ugyanezt a tornyot veszik a Boxerekhez, tehát olyan nagy baj nem lehet vele.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 824
4 748
113
Nem fognak Lynxet rendelni. Rendbetetetik a PUMA-kat, csak oda ként tudniuk taposni a saját cégeik torkára. Ugyanezt a tornyot veszik a Boxerekhez, tehát olyan nagy baj nem lehet vele.
Khhh MOST tették rendbe a PUMA-kat. Ez a 18 db-on most fejezték be a teljes upgrade-t. Ezt nem lehet az alkatrészhiányra fogni. Nagyon úgy néz ki, hogy a toronynak konstrukciós hibája van.
Konteo: Én végig a Lynx mellett voltam, de ennyire szarnak nem gondoltam a PUMA-t. Itt el kell gondolkozni a szabotázson is, olyan nincs hogy 18-ból 18 harcjármű elromoljon. A RM-nak nyilvánvalóan a Lynx eladása az érdeke, szabadulna a PUMA-tól, az upgrade során be tud építeni olyan hibás alkatrészeket ami ilyen eredménnyel járnak. Mondjuk nagy kockázat, ha kiderül akkor kizárják az összes tenderből, de ez tényleg konteo.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 823
113
Khhh MOST tették rendbe a PUMA-kat. Ez a 18 db-on most fejezték be a teljes upgrade-t. Ezt nem lehet az alkatrészhiányra fogni. Nagyon úgy néz ki, hogy a toronynak konstrukciós hibája van.
Konteo: Én végig a Lynx mellett voltam, de ennyire szarnak nem gondoltam a PUMA-t. Itt el kell gondolkozni a szabotázson is, olyan nincs hogy 18-ból 18 harcjármű elromoljon. A RM-nak nyilvánvalóan a Lynx eladása az érdeke, szabadulna a PUMA-tól, az upgrade során be tud építeni olyan hibás alkatrészeket ami ilyen eredménnyel járnak. Mondjuk nagy kockázat, ha kiderül akkor kizárják az összes tenderből, de ez tényleg konteo.
Igen nekem is eszembe jutott, hogy az RM szabotálja a PUMA-t. Ha nekem kellett volna rendbetenni a PUMA-t akkor is legalább 1 a 18-ból működött volna...
Ennyire balfasz nem tud lenni a KMW és az RM véletlen.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 975
113
Khhh MOST tették rendbe a PUMA-kat. Ez a 18 db-on most fejezték be a teljes upgrade-t. Ezt nem lehet az alkatrészhiányra fogni. Nagyon úgy néz ki, hogy a toronynak konstrukciós hibája van.
Konteo: Én végig a Lynx mellett voltam, de ennyire szarnak nem gondoltam a PUMA-t. Itt el kell gondolkozni a szabotázson is, olyan nincs hogy 18-ból 18 harcjármű elromoljon. A RM-nak nyilvánvalóan a Lynx eladása az érdeke, szabadulna a PUMA-tól, az upgrade során be tud építeni olyan hibás alkatrészeket ami ilyen eredménnyel járnak. Mondjuk nagy kockázat, ha kiderül akkor kizárják az összes tenderből, de ez tényleg konteo.
azért szerintem ennek is van köze ahhoz, hogy nem lett exportsiker

During the Bundeswehr's maneuvers, 18 Puma armored personnel carriers failed, which caused great concern among politicians. They emphasize that the division planned as part of NATO becomes a "farce" in this situation, writes the portal of the "Welt" daily. Costing around EUR 17 million, the Puma is the most expensive infantry fighting vehicle in the world.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 587
5 190
113
Hála az égnek, hogy nem ezt az egyfeladatos, túlárazott hibahalmot vettük meg. Egy paraszthajszálon múlt. Pont ezt az "upgrade" verziót kaptuk volna ami most így leszerepelt, ez van most gyártásban. Emlékszem itt is a többség hogy csodálta és soha nem tette fel azt a kérdést, hogyha olyan egyedülállóan kiváló harcjármű akkor hogy nem sikerült eladni senkinek a BW-n kívül? A tegnapi nappal a PUMA története lezárult, ezek után meg pláne nem fogja a kutya sem megvenni. Nem lennék meglepve ha inkább Lynx-et rendelne a BW.

Ott az angoloknál az Ajax, az is problémás sz@rkupac, mégis marad, nem vesznek helyette pl Lynxet. Németeknél is az lesz, hogy lejátszák a politikai kakasviadalt, bejelentik, hogy rálocsolnak még x milliárdot, és hirtelen szép és jó lesz a Puma...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 348
35 195
113
Ott az angoloknál az Ajax, az is problémás sz@rkupac, mégis marad, nem vesznek helyette pl Lynxet. Németeknél is az lesz, hogy lejátszák a politikai kakasviadalt, bejelentik, hogy rálocsolnak még x milliárdot, és hirtelen szép és jó lesz a Puma...
Ez is too big too fail.

Akár milyen lesz a Lynx, nálunk sem fogják dobni, mert már túl sokat invesztáltak bele...inkább megvárják míg kikalapálja az RM olyanra amilyenre ígérte...
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 824
4 748
113
Ott az angoloknál az Ajax, az is problémás sz@rkupac, mégis marad, nem vesznek helyette pl Lynxet. Németeknél is az lesz, hogy lejátszák a politikai kakasviadalt, bejelentik, hogy rálocsolnak még x milliárdot, és hirtelen szép és jó lesz a Puma...
A jelenlegi járműállomány nyilván marad. Próbálják majd javítgatni. A nagy kérdés, hogy további PUMA-t vesznek-e még? Erre azért nem fogadnék túl nagy tétben.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and aquarell

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 023
3 901
113
Legyen meg magyarul is:

 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 687
90 781
113
Nah, most volt a nagyival interjú a ZDF-en.

Keménykedett nagyon.
Nem hónapokat, hanem pár hetet adott a cégeknek a hibák kijavítására. Tényleg a KMW-RM már hivatalosan nyilatkozott???

A riporter többször visszakérdezett, mi van ha nem tudják kijavítani? Terveznek más beszerzést?. De öreganyám kerülte a választ. Mindig azt mondta, a legfontosabb schnellstmöglich a hibák kijavítása, ha nem megy, akkor hoznak majd más döntést.

Más. Kifogytak a Pzh lőszerekből, mert Ukrajnának leszállították.(nekünk van?? :eek: )
A cégek itt is tetűlassan pótolják.
Viszont most nem erre, hanem a Gepardra és a Gepardhoz a lőszerekre koncentrálnak, nah nem maguknak, az ukránoknak próbálnak küldeni az iráni drónok ellen.
Érdekes mit hangsúlyoz a ZDF a riportjából

Lambrecht a gyalogsági harcjármű végével fenyegetőzik


Mégegyszer.
Csak megérzés, de ezt a PUMAt vki nagyon ki akarja csinálni. A riporter folyamatosan azt akarta hallani, hogy más beszerzés kell, a nagyi ezt nem akarta kimondani. Adott egy bullshit választ, ha nem a hibák kijavítása akkora más döntést kell hozni.

Ebből hozták ki a fenti címet. Lehet előbb kész volt a cím, mint az interjú.
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 221
3 565
113
Érdekes mit hangsúlyoz a ZDF a riportjából

Lambrecht a gyalogsági harcjármű végével fenyegetőzik


Mégegyszer.
Csak megérzés, de ezt a PUMAt vki nagyon ki akarja csinálni. A riporter folyamatosan azt akarta hallani, hogy más beszerzés kell, a nagyi ezt nem akarta kimondani. Adott egy bullshit választ, ha nem a hibák kijavítása akkora más döntést kell hozni.

Ebből hozták ki a fenti címet. Lehet előbb kész volt a cím, mint az interjú.

Legvalószínűbb, hogy ott már mindenki ki szeretné csinálni. :D

Politikusok, mert a világ legdrágább IFV-je nemrégiben újabb ~7 millió euro/darab rálocsolása után is még mindig szar. Egyszerűen elfogyott a türelmük.

És a gyártók maguk is gyűlnek a dögszagra, mert ott a Lynx vagy a Tracked Boxer is alternatívaként és nem kell többet közösködni a másikkal.

A sajtó meg csak sajtó...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 952
113
Érdekes mit hangsúlyoz a ZDF a riportjából

Lambrecht a gyalogsági harcjármű végével fenyegetőzik


Mégegyszer.
Csak megérzés, de ezt a PUMAt vki nagyon ki akarja csinálni. A riporter folyamatosan azt akarta hallani, hogy más beszerzés kell, a nagyi ezt nem akarta kimondani. Adott egy bullshit választ, ha nem a hibák kijavítása akkora más döntést kell hozni.

Ebből hozták ki a fenti címet. Lehet előbb kész volt a cím, mint az interjú.
Azt hiszem van, legalabbis lattam egy kepet a loszereivel, de lehet csak kolcsonkertek a Bundeswehrtol.
Mondjuk Sarah Lesedi szerint csak 2023-tol fognak szallitani hozzajuk:

 
W

Wilson

Guest
Khhh MOST tették rendbe a PUMA-kat. Ez a 18 db-on most fejezték be a teljes upgrade-t. Ezt nem lehet az alkatrészhiányra fogni. Nagyon úgy néz ki, hogy a toronynak konstrukciós hibája van.
Konteo: Én végig a Lynx mellett voltam, de ennyire szarnak nem gondoltam a PUMA-t. Itt el kell gondolkozni a szabotázson is, olyan nincs hogy 18-ból 18 harcjármű elromoljon. A RM-nak nyilvánvalóan a Lynx eladása az érdeke, szabadulna a PUMA-tól, az upgrade során be tud építeni olyan hibás alkatrészeket ami ilyen eredménnyel járnak. Mondjuk nagy kockázat, ha kiderül akkor kizárják az összes tenderből, de ez tényleg konteo.
Szerintem felesleges temetni a Pumákat a krautok kifogják javítani a hibáit, viszont a sajtó és a konkurencia nagyon "rárepült" a Puma problémáira úgyhogy én mindenkit nyugalomra intek...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 493
113
Azt hiszem van, legalabbis lattam egy kepet a loszereivel, de lehet csak kolcsonkertek a Bundeswehrtol.
Mondjuk Sarah Lesedi szerint csak 2023-tol fognak szallitani hozzajuk:

Itt valami keveredés van vagy nem értem... a linkelt cikk a 2022 márciusában bejelentett magyar keretszerződésről szól.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 952
113
Itt valami keveredés van vagy nem értem... a linkelt cikk a 2022 márciusában bejelentett magyar keretszerződésről szól.
Igen, azt irja 23-tol lesz loszer a mi Pzh 2000 - hez.

(Más. Kifogytak a Pzh lőszerekből, mert Ukrajnának leszállították.(nekünk van?? :eek: )
A cégek itt is tetűlassan pótolják.
Viszont most nem erre, hanem a Gepardra és a Gepardhoz a lőszerekre koncentrálnak, nah nem maguknak, az ukránoknak próbálnak küldeni az iráni drónok ellen.)
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 221
3 565
113
Szerintem felesleges temetni a Pumákat a krautok kifogják javítani a hibáit, viszont a sajtó és a konkurencia nagyon "rárepült" a Puma problémáira úgyhogy én mindenkit nyugalomra intek...

Persze, hogy ki fogják javítani, kénytelenek lesznek. A valódi kérdés az, hogy ez még mennyi pénzbe fog kerülni és mennyire negatívan befolyásolja a típus további megrendelését...

Lesz-e végül valami a márciusban megrendelt második adagból (229db). Vagy jó részére keresztet vethetnek és már megy a sakkozás a háttérben a megoldásra, legyen az Boxer, vagy valami más.
 
W

Wilson

Guest
Persze, hogy ki fogják javítani, kénytelenek lesznek. A valódi kérdés az, hogy ez még mennyi pénzbe fog kerülni és mennyire negatívan befolyásolja a típus további megrendelését...

Lesz-e végül valami a márciusban megrendelt második adagból (229db). Vagy jó részére keresztet vethetnek és már megy a sakkozás a háttérben a megoldásra, legyen az Boxer, vagy valami más.
Nem lehet tudni mik azok a hibák amely miatt nem a várakozásnak megfelelően teljesítettek a Pumák.. A németeket ismerve simán lehet, hogy nem konstrukciós hibákról van szó...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 823
113
Nem lehet tudni mik azok a hibák amely miatt nem a várakozásnak megfelelően teljesítettek a Pumák.. A németeket ismerve simán lehet, hogy nem konstrukciós hibákról van szó...
Nem. Erről soha nem beszélnek. Csak annyit közölnek, hogy a torony és elektronikai. Az sem elképzelhetetlen, hogy van egy halom blődség is a hibalistán (a tényleges működést befolyásoló hibák mellett), ami ugyan hiba de nah. Nagyon jól fogalmazott valaki aki azt írta, hogyha a német katonának 3 pár bakancs van előírva és csak 2 van neki, akkor nincs felszerelve, ami tényszerűen igaz is, de a gyakorlatban meg mi az amit nem lehet 2 bakanccsal megcsinálni?