1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

SPz Puma

Diskurzus a(z) 'Páncélozott harc- és szállítójárművek' témában - boki által indítva @ 2014. január 26..

1. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

én aztán semmilyen 57-est nem vizionálok , én is csak azon kaptam a topicot hogy valamiért megint ott tartunk hogy indokolt e az 57mm-es csúzli IFV-n/APC-n
    jó akkor pontosítok , azért kell a 40-es hogy akárhonnan átlődd a mai IFV-ket , nagyrészüket szemből nem lövöd át a 30-al , ellenben 40-est már nagyon nehéz megfogni , felette meg ott van az ATGM, ezért nem értem miért is képezi még vita tárgyát a dolog amikor elég jól lehetne látni meddig van értelme a nagy csúzlira rejszolni...

pöcshuszár and Centurio like this.
  2. Szittya

Szittya Well-Known Member

En amondo vagyok 35 mm +atgm szerintem mar a 40 es is nagy... Alig tud loszert vinni magaval a harcjarmu 57 bol meg plane.

fip7 likes this.
  3. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Dehogyis! A német rendszerben ez értelmetlen lenne, a Leo-k miatt.
    Exportra lenne értelme, mert pl. egy közepes dandárt (Mint amilyen nekünk is van Debredenben :rolleyes:) össze tudnál rakni harckocsik nélkül is, pusztán ilyen tűztámogató századokkal a zászlóaljakban.
    Erre tervezték pl. a lengyelek a Rosomak 105mm-es toronnyal ellátott Wolf tűztámogató járművet (a finnek is összerakták ezt csak ők lehetőségként demóztak vele.)
    A lengyeleknél végül: "ez nem jött át gecó" felkiáltással passzoltak, de ott komoly teszteket végeztek a járművel. Náluk is a rendes MBT-k megléte miatt maradt csak opció.
    Mondjuk a teljesítménye rendben volt: 2km-ről 560mm-t vitt át 60 fokos döntés mellett.

4. pöcshuszár

Hát figyelj, a STANAG 4, amivel maximum a legtöbb IFV rendelkezik (felpáncélozva), az 14,5mm-er ellen véd, és slussz. A STANAG 5 meg csak 25mm-ig.
    Pár példa:
    BMP-3M: 12,5mm
    A CV90 elvileg: 30mm
    Tulpar szemből 25mm különben 14,5
    Kurganets-25 szerintem 30mm alatt van (inkább 25mm)

A kerekesek közül a Boxer talán a legjobb védettségben, az eléri, sőt meg is haladja a 30mm-ert.
    Az AMV csak 14,5 ellen véd alapból, de az XP felpáncélozva a 30-at is kibírja a főbb részein.
    Piranha V alapból szintén 14,5mm ellen véd, de egyedileg módosítható 20mm-re egyes részein.
    VBCI modulárisan 30mm-ig.
    Bumerang IFV 14,5mm-ig
    ATOM IFV: 25mm

fedett_mókus likes this.
  5. dudi

dudi Well-Known Member

A Boomerang miért IFV?Mit tudsz a páncéljáról amit mi nem?

6. Celebra

Celebra Well-Known Member

És még árnyaljuk a képet.Melik 30milis ellen?Milyen lövedékkel szemben?

Python and Ocses like this.
  7. pöcshuszár

Mert az van a neve mellé írva,
    (meg itt is)
    , meg sok helyen.
    Tudom, hogy képlékeny dolog, mert ugye néha még APC-ről AFV-ről és IFV-ről is beszélnek (általában).
    Alapvetően a besorolás nem igazán számít jelen esetben szerintem.
    Valamelyik rosszul írtam?

8. dudi

dudi Well-Known Member

Már az meglepő,hogy írtál bármit is a Boomerang páncéljáról.

fedett_mókus likes this.
  9. pöcshuszár

Tehát rosszul írtam valamelyiket?
    Mert simán lehet.
    Nekem nem derogál belátni, ha rosszul írok valamit. ( semmiféle személyeskedő felhang sincs ebben a mondatban!)

10. dudi

dudi Well-Known Member

Nincs adat a Boomerang páncélzatáról,nem lehet azt mondani,hogy véd a 14,5-ös ellen mert nem tudjuk.Már eleve nem arra készülnek fel az oroszok,hogy saját kaliberük ellen védjen a saját járművük így a 14,5-ös kaliber elég valószínűtlen.

fedett_mókus likes this.
  11. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

jó rendben , bár picit nem értem amit Dudi is mondd hogy a Boomerangról honnan szedtél adatot de oké , elfogadom mert most nincs időm rendesen belemenni , annyi kiegészítést had tegyek hogy a CV nem csak elvileg fogja meg a 30-ast , a Boxert írtad hogy megfogja , a Piranhat még elvileg fejlesztik illetve ne felejtsük ki a mázli faktort se , tudom hülyeségnek hangzik de láttam már RPG gránátot lepattanni csupasz T72-esről.(kicsit se néztünk nagyot ...) Én azért vagyok a nagyobb kaliber mellett (MAX 40-es + ATGM) mert :
    1.)felette már felesleges és nem éri meg
    2.) ki tudja az 57mm-es csúzli után már mivel rukkolnak elő a ruszkik (vagy akárki más egyébként) , lehet hogy eljutnak odáig a tervezéssel VAGY upgraddel hogy akár körkörösen 30-as ellen védhetővé fogják tenni az eszközöket , na erre az esetre gondolok már én és ezért mondom hogy inkább menjünk biztosra és már most tegyünk rá 35-40-est ATGM-el megtoldva , igen , nehezebb , igen nagyobb és igen elfogadom azt is hogy lehet hogy tökre felesleges + azt a mázli faktort a lehető legkisebbre csökkentsük az ellenfélnek ( most pls ne menjünk bele hogy a szomszédban ez mennyire realitás , általánosságokról beszélünk most)
    3.) azért azt ne felejtsük el azt a megoldást se ami nekem a legszínpatikusabb a másik oldalról hogy mi van ha az lesz az elgondolás hogy körkörösen 30mm ellen fogjon + ráraknak valami Trophy félét , ilyenkor is tökéletesen megfelelő lenne a 35-40-es , mert ha csak a30-as van rajta akkor sok sikert és ott már az ATGM se segítene

A Puma ilyen téren az egyik legkorszerűbb és legmodernebb megoldást kínálja , ha ennyire a 40-es ellen vagyunk akkor oké de ha tényleg a 30-asban gondolkodnak sokan lehet nem olyan jó dolog, ezért mondanám hogyha esetleg 35-40-est lehetne rárakni + SPIKE ééés esetleg nem 6 fő deszant lenne , maga lenne a tökéletes IFV.
    Ugyan nem tudunk sokat a Lynx páncélzatáról hivatalosan te feltételezhetjük hogy ugyanaz minimum megvan mint a felpáncélozott pumánál akkor a fentiek kb mindenhogy ráillenek a Lynx-re , 1000hp + , Spike LR2 , 8 fő deszant , körkörösen 30mm és ki tudja lehet e rá rakni Trophy félét ( ;) ) , nyilván ami előjön azaz ár.

Centurio likes this.
  12. fip7

fip7 Well-Known Member

pöcshuszár

Kicsit pontosítanálak.
    A BMP-3M szemből kibírja a 30X165 mm-s lövedékek találatát. Oldalról pedig a 12.7 mm-s lövedékekét.

13. pöcshuszár

Erre tennél be egy linket, mert én a legtöbb helyen azt találtam, hogy a 20 milis is kihívás neki. 1 helyen olvastam csak ezt az infót.

14. fip7

fip7 Well-Known Member

15. pöcshuszár

Ismeretterjesztés (németesek előnyben :():

fedett_mókus likes this.
  16. megazez

megazez Well-Known Member

nem is tudtam, hogy már integrálták hozzá a spike lr-t

17. ravenlord

ravenlord Well-Known Member

3:45-nél ilyet ír: Sekundärwaffenanlage (Kaliber 76- und 40 mm)
    Azaz, másodlagos fegyverzet platform. A 40 mm nyilván egy 40 mm-es gránátvetőre vonatkozik.
    De mi lehet a 76 mm? Ködgránát-vető?
    (vágyvezérelt gondolatom az OTO Melara-ra céloz, bár annak főfegyverzetnek kellene lennie)

Bónusz: 22:00-nél egy Rákosi nevű főtörzsőrmester (hauptfeldwebel) beszél.

18. pöcshuszár

Igen azok lesznek azok.
    Teljességgel felesleges lenne nem német ágyúval próbálkozni.
    Az a helyzet, hogy a Mauser készre fejlesztett egy 35/50mm-es platformot az elkaszált Marder II-re . (Nekem meggyőződésem, hogy a Lynx az ennek az átdobozolásából született) pár kép még róla.
    Szóval ez az ágyú rendelkezésre áll. A kérdés az, hogy hogyan tudnák rátenni. Elvileg a stabilizátor elve a Leoból van, így azt fogják tudni implementálni egy köztes kaliberre is. A hely lesz kérdéses, de szerintem azért az is megoldható!
    A TS 503 ágyú 10 perc alatt átszerelhető (azaz még bevetés előtti felkészítés alatt is) 35-ről 50mm-esre. Mondjuk ehhez a lőszer szállító rendszert is hozzá kell tudni állítani, de elvileg megoldották. Szóval, ha igény lesz rá, akkor felpakolják.
    A Diehl fejlesztett hozzá lőszereket:

anonim999 and fapp_supervisor like this.
  19. ravenlord

ravenlord Well-Known Member

Azt gondolom, hogy legalább szakasz szinten kellene egy OTO Melarás harcjármű.
    Közeli légvédelem, közvetlen tűztámogatás, közvetett tűztámogatás.
    50 mm alá semmiképpen nem mennék, mert egyelőre az a minimális űrméter, ahol már irányított lövedékek rendelkezésre állnak:
    https://en.wikipedia.org/wiki/Bushmaster_III#50_mm_version
    Tehát így épülne fel egy szakasz:
    3x50-57 mm + 1x76 mm

20. tonyo

tonyo Well-Known Member

Már most ott vagyunk hogy egy modernebb ifv ek nagyobb lesz a tűzereje mint egy régebbi hidegháborús tanknak.
    Egyébként egy 200-500 méterren repkedő dront v dronokat hogyan veszik észre?

Ezen oldal megosztása