1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Szállítógépek váltása a MH-nél

Diskurzus a(z) 'Szállító repülőgépek' témában - Batka által indítva @ 2013. február 17..

1. arbalest

arbalest Well-Known Member

Kinek tudnánk ezeket eladni?

2. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Hát elég sok helyen van még rendszerben, de igen az is opció, hogy privát értékesítés lesz belőle. Ezek sokkal piacképesebbek, mint a Mig-29-esek.

3. Blitz97

Blitz97 Well-Known Member

Gondolom az 5 régebben kivont An-26-os is porosodik valahol..

4. arbalest

arbalest Well-Known Member

Bízzunk benne.

5. Terminator

Terminator Well-Known Member

De hol?

6. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

120%, hogy minden le van már zsírozva! Nem véletlenül lett az orosz felújítási vonal sztornózva. Ez az üzlet elég magas polcon volt tárgyalva. Ha jól emlékszem a tavalyi utolsó Putyin látogatás után lett bejelentve. Ott meg ok nélkül nincs kecmec! :)
    Biztos vagyok benne, hogy mindennek megvan az ütemterve már.
    Mind a pilóták átképzésének, mind az érkező utódtípusnak. Ha tippelnem kellene, akkor vagy már el is kezdték az átképzést, vagy a bejelentéssel egy időben el fogják indítani. A gépek különben is ütemezve fognak jönni. Az elején elegendő lesz 2-3 teljes személyzet a géphez/gépekhez.

7. Blitz97

8. kamm

kamm Well-Known Member

100, bocsanat, gepenkent 2-3, attol fuggoen, hany valtasban stb adnak szolgalatot.

9. fenntartható fejlövés

fenntartható fejlövés Well-Known Member

vilmoci and emel like this.
  10. kamm

kamm Well-Known Member

Rakerestem a live streamre es pont elcsiptem a Hiradoban a bucsut - szamomra most lett vilagos, hogy mar tutira megvan a tipus: Korom a 21. szazadi technológiarol beszelt az uj gepek kapcsan, hogy oda tart a sereg, Benko a teljes legteret lefedo legvedelem mellett az egyre novekvo kulfoldi missziós reszvetelnek megfelelo szallitogepek beszerzeset hangsulyozta, utobbit a riporter emelte ki tole a vegen.

Egyértelmű, hogy ez már eldolt, csak alkudoznak ra.

Sot, a missziós kitetel nekem azt is megerősítette, hogy bizony nagyobb kapacitasuak kozul valasztottak, nem C-295/C-27-ben gondolkodtak, pont ugy, ahogy tippeltuk.

alfa74 likes this.
  11. Terminator

Terminator Well-Known Member

borisz likes this.
  12. Laci1970

Laci1970 Well-Known Member

Annyira titokban tartanák, hogy egy minimalis infos sem jelenik meg róla sehol?

13. Wilson

Wilson Well-Known Member

Reméljük nem úgy porosodnak mint a 29-k,mert ha igen,akkor csak maximum csirkeólnak lehet őket eladni.

14. Laci1970

Laci1970 Well-Known Member

Es mi lesz a most kivont gepekkel? 1 db legalabb megy Szolnokra vagy elpusztul valahol?

15. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Az nyikatkozták, eladják.

16. Wilson

Wilson Well-Known Member

Akkor megint el lehet kezdeni találgatni,hogy ez vajon mit jelenthet.

"egyre novekvo kulfoldi missziós reszvetelnek megfelelo szallitogepek beszerzeset hangsulyozta"

Komolyan már kezd fárasztani,hogy semmi konkrétumot nem mondanak, csak a virágnyelven való süketelés megy.

Terminator likes this.
  17. kamm

kamm Well-Known Member

Üzleti standard, teljesen mindennapos. Ha alkudozol, akkor azt sosem egy ajánlattal teszed, egyik a másik ellen harcol, ehhez teljes diszkrecio kell.
    En nagyobb beszerzeseknel, miutan megirtam es kikuldtem az RFPt, altalaban tudom elore, melyik gyártó ill solution az ideális, de az árak ill az egymásra gyakorolt hatásuk dontoen befolyásol minden beszerzést. Nemegyszer fordult meg minden az utolsó pillanatban, mert hirtelen az ár akkorát esett, hogy már megérte az esetleg hiányzó extra funkciót vagy supportot másképpen pótolni, annyival olcsóbba valt az egyik megoldás avagy modernebb volt, csak varni kellett még a másiknál már meglevő featurre, volt emberem megoldani valami spéci funkciot addig hazon belül stb.
    Ehhez persze végtelenül nyitottnak kell maradnod, ami sok évvel ezelőtti tapasztalataim szerint nem erőssége az otthoni gondolkodásmódnak, de lehet, hogy ma már általános... :)

18. Blitz97

19. Wilson

Wilson Well-Known Member

Mondjuk úgy az óhazában (saját munkahelyi tapasztalataim alapján)az unortodox gondolkodásmód a jellemző.

kamm likes this.
  20. borisz

borisz Well-Known Member

Szerintem a helikopterek és a szállító repülők között átfedés is lehet.

Ezen oldal megosztása