1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Szállítógépek váltása a MH-nél

Diskurzus a(z) 'Szállító repülőgépek' témában - Batka által indítva @ 2013. február 17..

1. Terminator

Terminator Well-Known Member

https://htka.hu/2012/09/18/ujra-beszallt-az-a400m-gyartasaba-del-afrika/

A belgák 12-13 C-130-as gépet vettek 1972-73-ban és azokat 50 év alatt lenullázták.

Az létezik, hogy a hollandoknak sosem volt több 5 db C-130-asnál? Persze volt mellette nekik több KDC-10 és a saját gyártású Fokkerek. De ma már se KDC10 (egy még repül valameddig), se Fokker, csak 4 db legalább 25 éves C-130H. Ők nem akarnak venni semmit? Vagy a benelux államok együttműködnek a szállításban, így nem is kell nekik venni semmit.? Azért csatlakoztak a közös európai tanker flottához és a pápai C-17 flottához is.

2. Wilson

Wilson Well-Known Member

Jó kérdés az biztos,hogy jelenleg 4 db C-130H van náluk szolgálatban és úgy néz ki korszerűsítik őket,így 2030-ig lecserélésükig szolgálatban maradnak.
    https://www.defensie.nl/organisatie...helikopters/c-130-hercules-transportvliegtuig

3. Wilson

Wilson Well-Known Member

Kicsit utána nézve szerintem igen jelenleg 4 db C-130 van náluk szolgálatban,mindenhol azt találtam,hogy 1993-n vettek 2db C-130H-30-t majd 2004-n még 2 db rendeltek amelyeket 2010-n kaptak meg.Érdekes,hogy amíg a vele szomszédos Belgium gyakorlatilag 8 db C-130-s 7 db A400-a cserélésével majdhogynem megduplázta a szállítási kapacitását,addig a hollandoknál maradt a 4 db C-130-s.Érdekes ez a felvetés a Benelux államok együttmüködéséről,kézenfekvő lenne az együttműködés,de én erről nem találtam semmit.

4. formosa1

formosa1 Active Member

De nekem gondot okoz, mert bárhogy számolom, nincs belga szinten a fizetésem...!!! :(

5. svajcibeka

svajcibeka Well-Known Member

A belga fizu mellé tedd légyszíves a belga árakat is. A pontosság kedvéért.

alfa74, kamm, LMzek 2.0 and 3 others like this.
  6. kamm

kamm Well-Known Member

Igen, ezert nem is valaszolok ilyen egybites demagog hulyesegekre mar... (no meg kit tehet arrol a HM-nel, hogy o nem tanult es rosszul keres? :p)

svajcibeka likes this.
  7. ZRÍNYI 20!026

ZRÍNYI 20!026 Well-Known Member

Én tanult vagyok, jól keresek, de azért nyitott szemmel járok, és rosszul esik, hogy a többség ezt nem mondhatja el magáról!
    De a tanulás, tudás sajnos nem jár együtt a gondolkodással, empátiával!
    És tudom, hogy sokan tehetnek róla, hogy nem jutottak semmire, de a gyárakban, a sor végén, a földeken.... dolgozó emberekre is szükség van! Nem kellene lenézni őket sem!
    Nélkülük a többájtos emberek is megnézhetnék magukat! Azok is, akiknek csak megszületni volt nehéz!
    Szerintem nem lehet mindenhol diplomás embereket foglalkoztatni, főleg akkor, amikor még egy szakmunkást, közalkalmazottat... sem tudnak, akarnak normálisan megfizetni!

Ocses, formosa1, vilmoci and 2 others like this.
  8. Gaudi

Gaudi Well-Known Member

A segédmunkások az építőiparban napi 15 rugót kapnak zsebbe. Meg lehet élni, aki akar.

Heim and AGRESSOR88 like this.
  9. ZRÍNYI 20!026

ZRÍNYI 20!026 Well-Known Member

Lehet hogy van olyan is, de ez nem jellemző!
    Nyugat-Magyarországon, Budapesten napi 16 órával, bejelentés nélkül! Ki lehet próbálni!
    De részemről befejeztem, mert ez nem ide tartozik!

Gaudi likes this.
  10. Gaudi

Gaudi Well-Known Member

Ok.

11. formosa1

formosa1 Active Member

Hozzátettem, melyből megkapom az életszínvonalat. - A "pontosság kedvéért" a "belgák" úgy is sokkal jobban állnak...!!! :(

fedett_mókus likes this.
  12. arcas

arcas Well-Known Member

tonyo, Denomation, kamm and 4 others like this.
  13. kamm

kamm Well-Known Member

Igen, ebbol szamomra egyertelmu, hogy mar megvan az uj, csak meg valoszinuleg nem irtak ala...

arcas and pöcshuszár like this.
  14. AGRESSOR88

AGRESSOR88 Member

A gép típus száma 390 és 400 közé fog esni..

Nemerson, KoviUbi, LMzek 2.0 and 7 others like this.
  15. kamm

kamm Well-Known Member

Akkor egyik sem lesz? ;)

16. megazez

megazez Well-Known Member

17. emel

emel Well-Known Member

Egyikből egy, a másikból kettő, aztán lehet az átlagot számolgatni, így tökéletesen igazad is lehet?!!:D:p

KoviUbi and AGRESSOR88 like this.
  18. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Az is lehet, hogy lesz még An-26-os a Magyar Honvédség kötelékében...

vilmoci likes this.
  19. borisz

borisz Well-Known Member

Mennyire valószínű?

20. megazez

megazez Well-Known Member

Pedig most búcsúzott el :)

Ezen oldal megosztása