1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Szállítógépek váltása a MH-nél

Diskurzus a(z) 'Szállító repülőgépek' témában - Batka által indítva @ 2013. február 17..

1. Zapp Brannigan

Zapp Brannigan Well-Known Member

Nem valószínű, mert biztos èszrevette volna már valaki a madarat. Meg aztán a festés is meg kell előbb ejteni, de milyen köntöst kap majd a külügy tulajdon, de a Wizz kötelékében.? Egy sima fehérre tippelek.

2. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

11 nap és lejár a hataridő. Most már nagyon ketyeg az óra.

3. AGRESSOR88

AGRESSOR88 Active Member

Emlékezünk vissza mit írtam a szentkirályszabadja új logisztikai bázis hoz...
    Mekkora és milyen gép kell nekünk oda..

4. ms07

ms07 Well-Known Member

Az a kongresszusi jóváhagyott Amraam/Raytheon biznisz... K.Atti63 nem erre gondolt. Talán Viktor volt kint, amikor az amerikai nagykövet bedobott egy olyat, hogy 1+1 milliárd dolláros üzletet csinálunk, amiben Raytheon-Lockheed lesz. De azóta semmi hír, pletyka nincs róla

SilvioD likes this.
  5. Terminator

Terminator Well-Known Member

Ezt nem a Pompeo látogatáskor mondták, 2019 februárjában?

6. ms07

ms07 Well-Known Member

Lehetséges, az a biztos, hogy régebben volt :D

7. ms07

ms07 Well-Known Member

SilvioD and Terminator like this.
  8. SilvioD

9. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Majd este felrobbantom a fórumot valami marhasággal. :):D

svajcibeka and SilvioD like this.
  10. SilvioD

dkes likes this.
  11. arcas

arcas Well-Known Member

formosa1 likes this.
  12. dkes

dkes Well-Known Member

blogen likes this.
  13. SilvioD

14. dkes

dkes Well-Known Member

15. K.Atti63

K.Atti63 Active Member

Nekem ez a szállítógép beszerzés egyszerűen már követhetetlen. Azt is nehezen tudom elképzelni,hogy semmilyet ne vegyünk. Például, ha valamit sűrgősen kell szállítani, csak pár tonnát, azzal fog majd egy C17-es repkedni? Vagy pedig egy A 400-as iderepül Németországból? Most a közutat hagyjuk ki. Még egy dolog: oké a közösködés, hogy nem kell nekünk nagy gép de még a legkisebb államoknak is lásd :Szlovákia, Litvánia: C27-est üzemeltetnek. A pár tonnás fuvart persze Európán belül értettem, de épp úgy lehet pl Közel- Kelet vagy miegymás. Az az állítólagos 1 milliárd dollár,amiről nem tudunk semmit,ha egyáltalán létezik az USA-ban az LM-nél,abból mondjuk játszva kijön 3 C130-as meg egyéb. Ja, a cseheket ki is felejtettem a 6 db 295-kel, na meg a szupergazdak bolgárokat a 3 db C27-kel. Nem más, be kell nyalni Quatar-nak csontig, koldulni tőlük egyet. :):):p:p:D:D

16. formosa1

formosa1 Active Member

Az egykor katari A332F nem katonai szállítógép, hanem civil cargogép, mely katonai feladatokra csak korlátozottan alkalmas... :(

17. Terminator

Terminator Well-Known Member

Vagy Kamm írt már megint valamit a Wikipediára? :D

Pocok75, Blitz97, svajcibeka and 5 others like this.
  18. SilvioD

A hvg is átvette.
    Ott egy kommentelő ennyit értett meg a cikkből. :eek:
    "Van akkora repterünk, ahova elfér ez a 40 db baszott nagy gép? Vagy építünk azt is nekik 500 milliárdból?"

Szal átvesszük a németek mind a 40 A400M gépet. :rolleyes:

19. arcas

arcas Well-Known Member

20. honved

honved Well-Known Member

Több vasat tartunk a tűzben szerintem és a Miniszterelnök jó szokásához híven, megversenyezteti a résztvevőket, a magyar üzletért. Helyes. Az ilyen kiszivárogtatások is ezt a célt szolgálják.

megazez, tindalos and svajcibeka like this.

Ezen oldal megosztása