1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Szárazföldi haditechnikai fejlesztések, beszerzések

Diskurzus a(z) 'Egyéb a szárazföldi erőkkel kapcsolatos témák, ele' témában - R0kaúr által indítva @ 2017. március 4..

1. luperator

luperator Active Member

2. luperator

luperator Active Member

https://www.janes.com/article/84925/latvia-seeks-medium-range-gbads-as-part-of-wider-military-revamp

Lettország közepes hatótávolságú légvédelmi rakétát keres meglévő MANPAD eszközei mellé. Noha a lehetséges típusokról nem nyilatkoztak (sem a kritériumokról), azonban azt már leszögezték, hogy az amerikai Patriot valószínűleg nem kerül beszerzésre (finoman utalva van rá a hírben, hogy nem kívánják az oroszok kedélyeit borzolni, valószínűleg politikai döntés a Patriot "kizárása").

3. luperator

luperator Active Member

Nem friss fejlesztés, de elég hatásos lehet. :D

4. Roni

Roni Well-Known Member

5. BiancoGasto

BiancoGasto Active Member

http://kitekinto.hu/2018/12/14/euro...ol-fejleszti-hadsereget-spanyolorszag/165871/
    7.3 milliárdos beszerzés következő 14 évben a spanyoloknál. 5 db. F-110 fregatt hazai gyártásban. Dragón harcjármű beszerzése(az mi?), EF program folytatása. Nem haditechnikai oldal szóval nem pontos megnevezéseket használ,plusz egy elírás miszerint 3 millió spanyol katona van külföldi szoliban( 3000 ezer):confused:

6. BiancoGasto

7. BiancoGasto

https://armyrecognition.com/decembe...ender_for_210_armoured_infantry_vehicles.html
    A csehek 210 páncélozott lövész járművet szeretnének beszerezni 50 milliárd kirona értékben. A 71. és 72. gépesített zászlóaljakhoz kerülnének,mindkettő a 7. dandárhoz tartizik ami a ,,nehéz" komponense a cseh hadseregnek.
    Hét féle verzióra van szükségük: harci,parancsnoki,felderítő,medevac,műszaki,tüzérségi megfigyellő,műszaki-mentő.
    A legutóbbi fejlesztések ellenére a cseh hadsereg gépesített egységeinek gerincét még mindig a BVP-2 adja.
    A csehek 120 BVP-2 lánctalpas GyHJ-vet és 102 kerekes Pandur 2 GyHJ-vet használnak.

Crusader likes this.
  8. Terminator

Terminator Well-Known Member

Slovakia buys 25 Zuzana 2 self-propelled howitzers

Deliveries of a first four 155 mm self-propelled howitzers for the Slovak armed forces are scheduled for the July 2020, another five by the end of the same year, eight more howitzer until the end of 2021 and the last eight artillery systems by the end of 2022.

The contract, announced by the Slovak MoD, is worth more than $206 million (EUR175 million) and includes crew training, spare parts, ammunition.

The Slovak armed forces currently field 16 ShKH Zuzana 155 mm SPHs with a 45 calibre-length barrel.

Beindult a fegyverkezési verseny? :hadonaszos:

arcas, antigonosz and gacsat like this.
  9. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Nem tudom, volt-e, de ez a világ legfejlettebb páncélozott csapatszállító járműve, Ghánából. Külön figyelmet érdemel a kísérő katonák exo-skeleton-ja is!

Lator, fishbed, BiancoGasto and 3 others like this.
  10. gacsat

gacsat Well-Known Member

Olyanok, mint a Bádogember, csak a tölcsér hiányzik a fejükről. Amúgy nem akkor a marhaság a járgány, mint amekkorának kinéz. Ez valami kórházszerűség lehet.

11. gacsat

gacsat Well-Known Member

Van a dél-afrikaiaknak is valami ilyesmijük.

12. Allesmor Obranna

Az autók műszerfalából készült légkondi és a színes tévé se erre utal. Kórházi alkalmazásnak nyoma sincs. Ez egy perverz afrikai újraötletelése annak, hogy hogyan kell teherautóból valami terepszínű marhaságot csinálni.

arcas, fishbed, Roni and 2 others like this.
  13. gacsat

gacsat Well-Known Member

Ez csak berendezés kérdése. Gyanítom, hogy nekünk ilyen sincs.

14. Allesmor Obranna

Hála az égnek valóban nincs.

15. anonim999

anonim999 Well-Known Member

Az ilyet még élvezném is kilőni RPG-vel...:)

16. Laci1970

Laci1970 Well-Known Member

Na ez a korrupció. Mi penzt elkölthettek erre az izére.

17. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Láttam én is, de inkább nem osztottam meg. Nem is tudom pontosan eldönteni, hogy mit látok?
    1. Valamilyen fegyverfejlesztés, amit valaki komolyan is gondolt?
    2. AGITPROP anyagot amit a lakosságnak találtak ki elsősorban, hogy a civileket lelkeítsék?
    3. Valami hasonló, mint az előbbi, de inkább a gyerekeket vették célba. Mint mondjuk az amerikaiak egy jobb videójátékkal.

18. gacsat

gacsat Well-Known Member

A Humorban már volt. Az RT Newson is.

19. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Nekem a zöldre festett motoros sisakok jöttek be leginkább, biztos jó védelmet adnak. Valami olyan feelingje van az egésznek mintha valami mexikói maszkabalos felvonulasonon lenne az ember. De egy mernokuk már lehet hogy van az orszagban, aki megtervezte ezt az egészet.

BiancoGasto and Laci1970 like this.
  20. Laci1970

Laci1970 Well-Known Member

Ahogy láttam van saját autó fejlesztésük is. Az itt-ott nyomokban valódi autót is tartalmaz.
    Egyébként jo lenne tudni, hogy a kommentátor közben mit mond.

Ezen oldal megosztása