1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Szárazföldi haditechnikai fejlesztések, beszerzések

Diskurzus a(z) 'Egyéb a szárazföldi erőkkel kapcsolatos témák, ele' témában - R0kaúr által indítva @ 2017. március 4..

1. Wilson

Wilson Well-Known Member

Feltéve ha a modern ifv nem izzítja be a ráintegrált Spike -t.

2. Negan

Negan Well-Known Member

Mintha direkt beleszőttem volna az APSek,szerelvények kiütését is a mesébe....
    Gá-t fel se emlitettem.De arra a 30(25) milis is jó,hogy megkerülés után szétlője a hadtáp teherautóit,meg a kebabos kocsikat.
    Egy db TR85ről se irtam,mert azok nehezzek.Azok közben a nehéz járműveknek is járható irányokbol lekötik a mi hk-inkat.Nem nyilt csatával,hanem halogató harcal,vagy pusztán a jelenlétükkel.Nem lesz nehéz.1 zl hk,az nem tud mindenüt ott lenni.
    És nyugodtan számolhatsz a saját hk megerősitéssel.Azt a megerősitő szakasz hk lesz az elsődleges célpont.Mivel azok elég messzire el tudnak lőni.

Mindig irogatom,hogy szerintem a tüzérség(csöves,rakétás,messzehordó,kisérő,mindegyik) fogja mifelénk eldönteni a csatát.Mifelénk nem lesznek nagy légierők,mindent elsöprő tankhadseregek.Itt az lesz a csatatér ura,akié a tüzérségi fölény.És ezzel csehül állunk,még akkor is,ha megjönnek a PzH-k.

LMzek 2.0 likes this.
  3. dudi

dudi Well-Known Member

Jajj hagyj már ezzel,mindenki védi a logisztikát.Felejtsd el amit írsz.

4. Rferi66

Rferi66 Member

Nem olvastad el a hozzászólásomat? Akkor újra: "mi minden nagyobb gyakorlaton kaptunk harckocsi támogatást". Szombathelyen voltam lövész. A BMP -s lövész század kapott 3 harckocsit. Azért mondom, hogy a harckocsi támogatta a lövészeket, mert a lövész század parancsnoka irányította a a harckocsi szakaszt is. És természetesen a harckocsik mentek elől.

5. megazez

megazez Well-Known Member

Előre leszögezem nem vagyok katona DE ezt komolyan mondod?
    Mondok egy példát, vegyünk egy ACSR 185/30-as szabadvezetéket, ezt ha felakarod rakni egy oszlopra akkor méretezned kell, meg kell állapítanod egy csomó mindent, de amire most kihegyezem a példát az ez: nem mindegy hogy kvázi sík talajfelületre számolod a belógást vagy egyenetlen talajra ferde belógással számolsz.
    A kérdésem a következő: mi változott a vezetőben? Semmi, a vezeték ugyan az az ACSR 185/30-as ami volt, a körülmények változtak amire számolsz.
    Na ezt a logikát felpakolva az ifv-re, szerinted egy IFV-vel csak 1 bizonyos dolgot lehet csinálni vagy lehet harceljárásokat kidolgozni vele a terep/környezeti viszonyok adottságainak megfelelően?
    Az IFV pont ugyan az mint a vezeték a képletben: állandó, a körülmények változnak amivel a mérnöknek/katonának kell számolnia!

dudi likes this.
  6. megazez

De olvastam, csak negan hozzászólásával összepárosítottam és abból a keveredésből jött ki nekem, hogy azt feltételezed, hogy mindezt már elfelejtették az MH-ban és simán mennek mint a majmok előre.
    Bocsánat még egyszer.

7. Negan

Negan Well-Known Member

Namármost én nem tudok semmit a villanyvezetékekről,de gyanitom,hogy nem ugyanolyan vezeték megy a távvezetékoszlopokra,mint a földbe fektetett vezeték.
    Ugyanez érvényes a lövészjárművekre is.Ilyen körülményekhez ez a jobb,olyanokhoz meg az a jobb.Van ahova meg amaz.
    Kérdés az,hogy nekünk mi a jó?
    Szerintem nekünk a nehéz dd-ba a hk-k mellé nehéz IFV kell.De szükségünk van könnyebb,mozgékonyabb és úszóképes tipusra is.Szerintem ennek a tipusnak kerekesnek kellene lennie,hogy a hadműveleti mozgékonysága valamelyest ellensúlyozni tudjaa kis seregméretet.Szerintem se a Boxer,se a kebaboskocsik nem felelnek meg a mi tömeges igényeinknek.
    többször leirtam már,hogy szerintem jelenleg a Pátria XP számunkra az ideális jelölt.Rugalmas,többcélú bázisjárműnek alkalmas.Úszóképes kivitelben is elég jó a védelme(persze nem annyira mint egy Lynx/Pumáé)Még az igényelt fegyverzetet is leirtam a lövészjárműre.(AHEAD képes 40mm TC gá,ATGM,40milis programozható lőszeres agv,opcionálisan MANPAD).
    Szóval nem,nem tud a legügyesebb katona sem mit kezdeni azzal,hogy a járműve nem alkalmas a feladatra.
    A hadsereget meg nem egy idealizált általános módszer szerint kell szerintem felszerelni,hanem a várható harckörülmények által igényeire kellene felszerelni.
    Mert a földrajzi körülményeket kicsit nehéz megváltoztatni.Némileg könnyebb a felszerelést igazitani a körűlményekhez

kamm and tong djagbu like this.
  8. megazez

Kevered a szezont meg a fazont. Erre már nem tudok sajnos mit írni :(

9. zulu

zulu Well-Known Member

Igaz. Arra akartam rávilágítani, hogy hidak többet bírnak mint sokan gondolják. Valóban egy 20 t teherbírásún nem fog tudni átmenni egy hk zászlóalj, de egy szakasz igen. Aztán használhatatlan lesz.
    A könyebb, úszóképes technika szükségességével teljes mértékben egyet értek. Az IS kell

tong djagbu and Negan like this.
  10. Hortator

Hortator New Member

Nemerson likes this.
  11. kamm

kamm Well-Known Member

Beleszotted, csak eppen se fule, se farka, logikatlan az egesz sztorid.
    Mitol lenne ATGM egy harminceves BMP-n, de hianyozna a Spike-LR/Eurospike a vadonatuj, modern, nemet IFV-rol?
    Mitol lone a harminceves 30mm BMP messzebbre, mint mondjuk a Wotan35 a Lance 2.0 toronyban, az automatikus celzasrol akar 40-50km/h sebessegnel is (terepen!) mar nem is beszelve, no meg arrol sem, hogy a modern 35mm szembol atlovi a harminceves BMP-t azonnal...?
    Mindekozben a gyalogsagnal M4 van, amivel 1000 meterrol ki lehet szedni ezeket a harminceves BMP-ket, mig a vadonatuj IFV-t meg jol el kell hozza talalni...

...nem hulyek vannak a Honvedsegnel sem, nem veletlenul veszik a legujabb technikat.
    Minden kismeretu hadsereg a legujabb, legfejlettebb dolgokkal es rengeteg gyakorlassal meg taktikaval kombinalva egyensulyozza ki szambeli hatranyat - ez nalunk sem lesz maskepp.

12. Negan

Negan Well-Known Member

olvasd el még egyszer amit irtam,mert elsóre nem sikerűlt értelmezni

13. kamm

kamm Well-Known Member

Az teny, mert nincs mit. Arbitrary zoldsegek, logika nelkul. :)

14. papi

papi Well-Known Member

Ez egyébként nem egy rossz elképzelés. Szegény ember Titusa/Typhoona/Griffona. Miután a szerbeknél szinte minden a FAP teherautókra építkezik fillérekből üzemeltethető. Simán jó APC-nek. Lehet belőle egyszerűen kialakítani vezetési pontot, sebesültszállítót, NBC változatot stb...

vilmoci, LMzek 2.0 and Galthran like this.
  15. kamm

kamm Well-Known Member

16. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

tong djagbu likes this.
  17. exsorkatona

exsorkatona Member

Úgy gondolom a jelenlegi katonai beszerzések védelmi célokat szolgálnak elsősorban és nem a támadást. Nem hiszem, hogy a magyar hadvezetés rosszul döntene, ha Bundeswehr mintára fejleszti a magyar haderőt. Az pedig, hogy minden várható harckörülményre felszerelni, vagy ahhoz igazítani a hadsereget képtelenség. Szerintem az optimális lenne a megfelelő szó, mert minden feladatra nem lehet és nem is szabad vásárolni. Ez a többcélú, meg bázisjármű duma pedig csak mellébeszélés.

18. kamm

kamm Well-Known Member

Vegul is szarazfoldi: https://www.armadninoviny.cz/polske-servisni-centrum-pro-namorni-rakety-nsm.html

Lassan kesz a lengyel Naval Missile Center, ahol a licensz alapjan gyartjak a Kongsberg NMS raketait (185km hatotav), amivel vedik majd balti partvonalat. Az erdekessege, hogy ebbol fejlesztette a JSM-et a norveg ceg, ami az egyetlen flat flight path missile, ami bemegy a leendo lengyel F-35-osok belsejebe. :)

A tobbi a szokasos elszallt cseh okorseg, meg a legvedelmuket is ugy kepzelik beszerezni, hogy maguknak kellene legyartaniuk es hasonlok. :D

Eskuszom, a cseheknel jobban eltajolt szomszedot keresve sem lehetne talalni...

19. Mackensen

20. Mackensen

Ezen oldal megosztása