1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Szárazföldi haditechnikai fejlesztések, beszerzések

Diskurzus a(z) 'Egyéb a szárazföldi erőkkel kapcsolatos témák, ele' témában - R0kaúr által indítva @ 2017. március 4..

1. nyugger

nyugger Well-Known Member

Részben pont a drónok megjelenésével a tervek szerint 2022-ben tér vissza sorozatgyártásba az 57 mm-es kaliber a 2Sz38 Gyerivacija-PVO révén. Az AU-220M "Bajkál" modult kapja meg a BMP-3 alváz, de ez az 57 milliméteres modul nem egyenlő a Kurganyec és a T-15 Kinzsaljával az azonos űrméret ellenére. Percenkénti 120 lövéses tűzgyorsaság és 148 skulós lőszerkészlet valamint gyaníthatóan programozható lövedékek

fip7, fishbed and Pogány like this.
  2. Nemerson

Nemerson Well-Known Member

Pogány and kamm like this.
  3. kamm

kamm Well-Known Member

Hat, a kebabosoknal ez sem szebb...

4. kamm

kamm Well-Known Member

5. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

Köszönöm, ezt magyaráztam a Lynx beszerzéssel kapcsolatban, és jól le lettem ugatva, hogy akik döntöttek értenek hozzá.

Amúgy a jenkiknél egydarabik mentek a KE energiás páncéltörő rakéta fegyverek

Pl. Raytheon HATM, LOSAT.

Szvsz páncéltörő ágyúk helyett inkább ezek lesznk. Egy hátrányuk van, hogy baromira nagy lánggal indultak, viszont ahogy olvastam a kinetikai energiájuk 30-40MJ volt, ami a duplája annak, amit pl. az új L55-ös RM ágyú tud

Luthero likes this.
  6. Fennek

Fennek Well-Known Member

Ugye nem erre gondolsz? :) :p

svajcibeka and krisss like this.
  7. dudi

dudi Well-Known Member

Nem.

8. dudi

dudi Well-Known Member

Ezt hogy viszi magával a gyalogság?Ezek nagyon nagy rakétál.

9. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Légvédelmi ágyúk elég sokáig rendszerben voltak ezzel az űrmérettel.

10. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Nálunk is...

Mackensen likes this.
  11. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

Szeritnem vagy valami távirányítású pod-ra telepítenék, amit egy lövés után akár el is lehet felejteni, vagya HH vége felé prototípus szinten létező teleszkópos indítókra (a németek csináltak iyleneket pl. a HOT rakétáknak egy MAN teherautón.

A gyalogságnak meg vagy dupla lövető cuccai lesznek,vagy beépítenek valami elektronikus zavarást.

12. megazez

megazez Well-Known Member

Erre gondol szerintem, ez a löveg van modernizálva BM57 néven, viszont ahogy olvastam a lőszert nem piszkálták benne, ugyan úgy ubr281-ubr281/u.

Ezen oldal megosztása