1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Szárazföldi haditechnikai fejlesztések, beszerzések

Diskurzus a(z) 'Egyéb a szárazföldi erőkkel kapcsolatos témák, ele' témában - R0kaúr által indítva @ 2017. március 4..

1. nyugger

nyugger Well-Known Member

Részben pont a drónok megjelenésével a tervek szerint 2022-ben tér vissza sorozatgyártásba az 57 mm-es kaliber a 2Sz38 Gyerivacija-PVO révén. Az AU-220M "Bajkál" modult kapja meg a BMP-3 alváz, de ez az 57 milliméteres modul nem egyenlő a Kurganyec és a T-15 Kinzsaljával az azonos űrméret ellenére. Percenkénti 120 lövéses tűzgyorsaság és 148 skulós lőszerkészlet valamint gyaníthatóan programozható lövedékek

fip7, fishbed and Pogány like this.
  2. Nemerson

Nemerson Well-Known Member

Pogány and kamm like this.
  3. kamm

kamm Well-Known Member

Hat, a kebabosoknal ez sem szebb...

4. kamm

kamm Well-Known Member

5. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

Köszönöm, ezt magyaráztam a Lynx beszerzéssel kapcsolatban, és jól le lettem ugatva, hogy akik döntöttek értenek hozzá.

Amúgy a jenkiknél egydarabik mentek a KE energiás páncéltörő rakéta fegyverek

Pl. Raytheon HATM, LOSAT.

Szvsz páncéltörő ágyúk helyett inkább ezek lesznk. Egy hátrányuk van, hogy baromira nagy lánggal indultak, viszont ahogy olvastam a kinetikai energiájuk 30-40MJ volt, ami a duplája annak, amit pl. az új L55-ös RM ágyú tud

Luthero likes this.
  6. Fennek

Fennek Well-Known Member

Ugye nem erre gondolsz? :) :p

svajcibeka and krisss like this.
  7. dudi

dudi Well-Known Member

Nem.

8. dudi

dudi Well-Known Member

Ezt hogy viszi magával a gyalogság?Ezek nagyon nagy rakétál.

9. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Légvédelmi ágyúk elég sokáig rendszerben voltak ezzel az űrmérettel.

10. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Nálunk is...

Mackensen likes this.
  11. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

Szeritnem vagy valami távirányítású pod-ra telepítenék, amit egy lövés után akár el is lehet felejteni, vagya HH vége felé prototípus szinten létező teleszkópos indítókra (a németek csináltak iyleneket pl. a HOT rakétáknak egy MAN teherautón.

A gyalogságnak meg vagy dupla lövető cuccai lesznek,vagy beépítenek valami elektronikus zavarást.

12. megazez

megazez Well-Known Member

Erre gondol szerintem, ez a löveg van modernizálva BM57 néven, viszont ahogy olvastam a lőszert nem piszkálták benne, ugyan úgy ubr281-ubr281/u.

13. Roni

Roni Well-Known Member

o_Oo_O

Észak korea

fip7, alfa74, tacticool and 2 others like this.
  14. krisss

krisss Well-Known Member

Kissé műanyagosan hatnak nem?

15. Chima3ra

Chima3ra Active Member

Legelőször is szeretném leszögezni,hogy ez a hozzászólás véletlenül sem ellened szól,hanem nagy álltalánoságban a Lynx topicban kialakult kaliber vitához. Ott nem a 30mm vs 50mm volt a vita tárgya,hanem a 35mm-es ágyú. Nem akarom előről kezdeni a dolgot én sem,át lett rágva pro és kontra. Nem vagyok a 35mm-es kaliber ellen,sőt! De a jelentős előnyök mellett(pl. nagyobb átütőképesség,rombolóerő,hatékony lőtáv...csak így nagyon sarkítva és álltalánosságban...) a 30mm-nek is megvannak a maga előnyei(tűzgyorsaság,lőszerkapacitás...). Bár jelentős a különbség,de egyszerűen nem akkora,hogy a kardomba dőljek,mert a kisebb kaliber mellett döntöttünk. Reálisan nézve amit a 30 mm ellen megfelelően páncélozni tudsz,az menni fog 35mm ellen is,ésszerű súlyhatáron belül maradva. A valódi szakadék az az 50/57mm lesz(ha valóban),és ennek az oka ahogy @dudi is írta az aktív védelmi remdszerek háttérbe szoríthatják az atgm-eket. De azért ez még nem 1-2 év. Ha valóban ilyen irányt vesznek a fejlesztések,mire valóban sorozatgyártásban,jelentős darabszámban megjennek ilyen eszközök,az már a 30as évek lesznek. Én is örültem volna a 35mm-es ágyúnak a Lynx-en,de a valódi hatalmas ugrást ezek az igazán nagy kaliberű gépágyúk jelenthetik majd,akkor viszont az az 5mm különbség már olyan sokat nem oszt nem szoroz... 50es ágýúval meg ha akartuk volna se rendelhettük a Lynxet jelenleg,a lényeg,hogy egy olyan platformunk legyen amiben van fejlesztési potenciál,és ha a jövöben úgy adódik,átfegyverezhető,modernizálható legyen(meg persze itthon ehhez meg legyen az akarat,meg az üzemeltetési kultúra...).

16. Chima3ra

Chima3ra Active Member

Persze ez csak az én személyes meglátásom...

17. tacticool

tacticool Well-Known Member

Azért szerettünk volna sokan 35mm-es ágyút, mert a Wotan 35 egy cső és pár alkatrész cseréjével átalakítható 50mm Supershot-ra. Így ha esetleg szélesebb körben elterjedne (lásd usa tender) és szükség is úgy hozná a jövőben, nem kellene egy komplett új fegyvert vásárolni és ne adj isten a tornyot is átalakítani emiatt.

Tulajdonképpen egy ágyúról beszélünk 35 és 50mm alatt. Ahogy a Bushmaster II / III-ok is átalakíthatók ilyen módon 40, illetve 50mm-es Supershotra. Érdekes, hogy a Rheinmetall MK30–2 tervezésénél nem számoltak ezzel a lehetőséggel... Vagy csak nem tudunk róla. Amúgy a Rheinmetall állt elő az 50mm Supershot ötletével még a hidegháború végén.

fip7, Luthero and mindenen kívül like this.
  18. Negan

Negan Well-Known Member

35milis lövedéktömege jóval nagyobb,mint a 30milisé.Vagyis a robbanó/romboló ereje is jóval nagyobb.Ez azt jelenti,hogy a HIFV alatt egyszerűen képtelenség olyan járgányt csinálni,ami állja a 35milis tüzét.Azonkivűl mint támogató fegyver is jóval hatásosabb.(a BMP-3ra azért került a 1000milis löveg,mert a 30milis gá-t a szovjetek kevésnek találták Afganisztánban).
    Ugyanakkor van már az angol-francia vonalon rendszerbe kerülő 40TCA gá,ami egy igen figyelemre méltó fejlesztés.

fip7 likes this.
  19. Kulso_54

Kulso_54 Well-Known Member

No Comment

20. tacticool

tacticool Well-Known Member

Remélem ez csak az ellenerő század a szegény ember BTR-MGS-vel, meg a M-14 Armabramsky-vel. :D

Ezen oldal megosztása