1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Sz-25 Berkut (SA-1 Guild")

Diskurzus a(z) 'Légvédelmi fegyverek, rendszerek' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. Tcat

Tcat Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

2. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

V-300 rakéta
    Yo-Yo Tűzvezető lokátor

gacsat likes this.
  3. ghostrider

Az Sz-25 Berkut honi légvédelmi rakéta rendszer V-300 rakétája

fishbed likes this.
  4. ghostrider

Az indító állványon

fishbed likes this.
  5. ghostrider

6. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

7. molnibalage

Közeledik, közeledik. ;)

fishbed, emel, Rotten878 and 2 others like this.
  8. molnibalage

Hölgyeim és uraim, íme, eljövé az nagy pillanat.

bel, anonim999, HAndrás and 16 others like this.
  9. Capslock27

Capslock27 Well-Known Member

.
    .
    Melyik nick hangja a narrátor?

10. molnibalage

A végén fel vannak sorolva a közreműködök.
    Hegyi György.

svajcibeka likes this.
  11. Kulso_54

Kulso_54 Well-Known Member

Egy újabb remekmű.
    Köszönet érte, remélem lesz folytatása.

12. molnibalage

Lesz, már készül a 2. rész.

anonim999, fip7, fishbed and 2 others like this.
  13. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

"Save him at all cost."

pöcshuszár and molnibalage like this.
  14. molnibalage

És soha a büdös életben nem tudtam volna ilyen hangot elérni. Akkor is, ha lenne hozzá technikám. Ami nincs...

15. ogretankHU

ogretankHU Well-Known Member

Gratula ! Már fel is iratkoztam várom a folytatást ! Sok sikert és kitartást kívánok !

svajcibeka and molnibalage like this.
  16. aquarell

aquarell Well-Known Member

Le a kalappal!

svajcibeka and molnibalage like this.
  17. Horizon

Horizon Well-Known Member

Hidegháborús hangulat:

Óvatos konstruktív kritika:

Nagyon jó a témaválasztás, érdekes az átadott információ, szuper a hang, de a fenti képek hiányoznak belőle. Valahol a 20. perc környékén állítottam meg a videót és kerestem rá, hogy hogyan is néz ki a valóságban az a furcsa sokszögletű radar, milyen lehetett a csöves analóg vezérlő vagy hogyan festhetett 60 indításra kész rakéta. A videóból még az ábra is kimaradt arról mi van a rakétatestben, nemhogy esetleg kép a modulokról, vagy érdekességek a fejlesztésükről. Ha már videó, érdemes kihasználni a formátumban rejlő lehetőségeket, a szöveg kék képernyőn kivonatolása helyett ezeknek, illetve oda illő videóknak kellene megjelennie, hogy teljes legyen az élmény. Te is nézed Curious Droidot, az jó példa, amíg beszél folyamatosan mennek alatta a válogatott videók a mondanivaló illusztrálásához, az egész olyan, mint egy TV dokumentumfilm, nem egy PowerPoint bemutató. Azt hiszem az a formátum és minőség lenne a cél, a műszaki információ átadása mellett. Jelenleg a videó még a pdf-nél is kevesebb, pedig sokkal több lehetne.
    Tudom, hogy ez jóval több munka, de én szívesen kiegyezem ritkább, viszont szemléletesebb, részletekbe menő, színesebb anyaggal ha utána nem kell belegugliznom magam a szikár tényeken túli kérdésekbe.
    *Fedezékbe vonulok.*

https://jetplanes.blog.hu/2019/12/04/az_elso_leloves

18. molnibalage

A Haditechnikai Összfoglaló topikban írtam, mert ott is megosztottam. Nem mertem képeket és videókat használni, a lírásban ott a link a galériához ezekhez.
    Azt is tessék megnézni. Ott van minden. ;)

A YT és szerzői jogok miatt nem használok olyan képet, amit nem CC licenszű. Ilyet viszont nem találtam sehol. Pech. A képeknél ezt még meg lehet állapítani, de videót aztán keressél free videót... A YT képes olyan videókat is levágni, ahol egy csatorna gazda a fekete háttérrel beszélt egy témáról.

A magyar videó lényegében az angol átmókolása. Az angolnál Binkovék közölték, hogy csak így mehet a videó. Hogy amikor ők betesznek új technikáról valamit, hogy mit csinálnak, az nem az én dolgom.

A HTKA-n megosztott szövegben ilyen buzerálással nem kell számolni, ott betettem és majd a web alapú megosztásnál lesz videó link .Csak ki akartuk már tolni ezt, a hétvégén Tcat-nak nem volt ideje már ezt megcsinálni, de majd jön a jövé héten. Abban lesz videó link a Yo-Yo-nál a lenti videóhoz, de csak link. A videóba máshonnan videóanyagot nem vágok be. Lehet, hogy más bátor és megteszi, de én nem akartam kockáztani. A másik csatornám kapott már strikot zene miatt...

Nem egyszerű ez a videós lét. Lehet kockáztatni és vele nagyot bukni. És a biztonságos, de nehezebb utat választottam. A 3D modellezéshez nem érek és nem éri meg a fáradságot a téma. Soha a büdös életbe nem készülne le akkor egy videó sem...

Valójában máshonnan képet és videót betenni rohadt egyszerű lenne, akkor nem kéne semmit rajzolgatnom.
    Csak veszélyes. Hosszútávra tervezek. A franc sem akarja, hogy valami "jóakaró" majd bemószerolja a csatornát. Mert láttam már ilyet sajnos... Az egészet én rajzoltam a kis kezemmel. Cserébe az egész videónak egységes kinézete van és sokszor nem borzalmas minőségű szkennelt anyag az eredmény. Az az alapján készült rajz szebb. Sokkal.

A Yo-Yo forgás animálgatása helyett be tudtam vágni volna videót. De a fentiek miatt ez nem volt opció.
    Indítás előtt a hangot kapcsold le...

A jövőben a BMS4 repszim használhat lesz talán ez-az bemutatására, de annak is meg vannak az igen erős korlátai. Más témánál lesz majd jó, ha valaha eljut oda a csatorna.

A rakéta metszetre. A videó így is 34 perc hosszú lett, amikor az angol "csak" 28 perc volt. Nem akartam már a rakéta belsejéről beszélni, amikor műszaki paraméter a metszetrajzhoz annyira nem tudtam volna adni. A rendszer képességei szempontjából nem annyira lényeges az. Ezzel a hosszal is sokak idegein táncolhattam már... :)

A következő angol videó pl. max. 25 perces lehet. Viszont a magyar videó emiatt sokkal bővebb is lehet, mert az angolba pl. nem fér bele az arab-izraeli használat, csak vietnám. Nagyon röviden. De ezt majd november táján látjátok meg angoul. A magyar csak utána jön.

Persze nagyon sok mindent meg lehetne csinálni, ha ez lenne a főállásom és lenen havi 1500 USD patreon support. Erre az esély 0. A terv az, hogy a videón talán több emert érek el, de egyelőre még ez sem látszik.

19. molnibalage

A Curious Driod és nagy csatornák mögött egész stáb áll akik kinyomozzák és lezongorázzák ezt...
    Evvan.

20. ghostrider

A 50/90 km-es dupla gyűrű Moszkva körül
    Az arányok
    5Ja24 rakéta
    Az ergonómikus munkahelyek

Rotten878, fishbed, fip7 and 4 others like this.

Ezen oldal megosztása