1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Sz-400 Triumf (SA-21 "Growler")

Diskurzus a(z) 'Légvédelmi fegyverek, rendszerek' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. Szittya

Szittya Well-Known Member

Ha mar belekezdtem tovabbi kerdeseket tennek fel. Nem erne e meg a vityaz "nagy" aktiv radaros raketajat integralni az s 400 hoz? Igy elvileg kapna a 400 as egy reszben 360 fokos tuzivet. Nem a teljes javadalmazast lecserelni csak van hely a tubusba. Vagy a pancirok miatt folosleges esetleg gazdasagtalan lenne?

2. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Elvileg integrálva van (értsd exportálható), csak azokon a fránya állami teszteken még nem sikerült (tizen x éve) átmennie.
    Ha bele gondolsz hogy az amcsik mennyit sz*vtak egykoron az AMRAAM rendszerbe állításával, akkor kiderül, hogy csodák nincsenek...

wankel, fishbed and Szittya like this.
  3. Szittya

Szittya Well-Known Member

Bocsanat hogy ennyire vergodok itt az s 350 en csak valamiert nem tudom megerteni hogy az oroszok elso aktiv rafarvezerelt raketaval felszerelt komplexuma es enyhen szolva teljesen elhanyagolt rendszer. Mikozben szerintem hatalmas elorre lepes es kepesseg novekedest nyuljt az aktiv rafarvezerles legvedelmi raketaknal is. Persze a vegyes ir vezerles is hatalmas ekorrelepes de ilyen meg ritka. Essp azthiszem az oroszoknak meg nincs. Ennek okan is ertekesebbnek kellene kennie a vityaznak

4. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Amen. Tessék olvasni. Ha nem érthető valami, aztán kérdezni. :)

szpg9 likes this.
  5. molnibalage

Hát igen. Már a '80-as évek közepén voltak éleslövészetek oszt IOC 1991, az ODS végén.

6. molnibalage

360 fokos tűzíve legfeljebb akkor lehetne, ha minden feltételzés él, ami a HT összefoglalóban van. A-50 + data link + egyéb radarokkal. MCU/MCG adáshoz folyamatos track kell. Bár talán elég lehet a körkörös felderítő radar is ehhez, hiszen a NASAMS is ezt csinálja, de számomra nem derül ki, hogy tűzvezető radar a szűk km ezen a téren vagy sem.

7. dudi

dudi Well-Known Member

Tűzvezető radarból is lehet annyi,hogy kiadja a 360 fokot csak ahhoz a világ összes pénze nem lenne elég.

8. molnibalage

Nem így épül fel az osztály. Tehát elméletnek szép, de nem tudom, hogy egyáltalán fizikailag lehetséges-e több radart hozzá csapni.

szpg9 likes this.
  9. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Szinte már majdnem sikerült rendszerbe állítani az Sz-400-as 380km hatótávolságú 40N6 rakétáját, de mégsem, mer megbukott az állami átvételen.
    Pár hónap és némi módosítás után újra megpróbálják.

https://bmpd.livejournal.com/3145944.html

fishbed and szpg9 like this.
  10. molnibalage

Ezt nem egészen értem. Az, hogy mennyire húzok össze egy nyalábot az miért limitálja azt, hogy mekkora oldaszögig tudja a rács a nyalábot? A teljesítménynek mi köze az azimuthoz? Az imp. hosszúság meg pusztán a sinjel hosszát, tehát az effektív teljesítménykisugárzást befolyásolja. Ha jól éltem.

11. boki

boki Well-Known Member

12. dudi

dudi Well-Known Member

Mi a baj a rakétával?

13. wankel

wankel Well-Known Member

US animáció az Sz-400-as megsemmisítéséről.

14. zsolti

zsolti Well-Known Member

F-35 DAS promó, eddig ez volt a kedvencem:
    Seeing everything, everywhere, all the time!
    viszont mostantól ez amit beraktál az új TOP1 :D!

15. molnibalage

A láthatáron nincsenek azok az eszközök, amik a videóban vannak...

16. molnibalage

Csak a DAS promó az nem hülyeség. Milyen rohadt érdekes, hogy az orosz vagy EF IRST-től egyesek kis túlzással leszopják magukat, de bezzeg a gép, amin 6 db IRST + TGP van, ott ez a duma megfekszi a gyomrukat. Persze az all time sérül, mert időjárás van, de tiszta időben bizony a realitása 20-50 mérföldig adott cél ellen megvan.

17. Roni

Roni Well-Known Member

Szép napot! A video 6 éves ;)

És a az Avenger drónt mutassa be .
    Apró hiba .Ha a jövőben játszódik miért nem rakták oda a pantsir-SM-et?

18. oregbogaras

oregbogaras Well-Known Member

Nagy kérdés, hogy a konfliktus kitörése után (tehát a feltételezett S-400 elleni támadás előtt) lesz-e bármely országnak működőképes műholdja? És a műholdtalan (bocs a szóért!) idő a szuper modern nyugati vagy a "gagyi" orosz technikának kedvez-e?
    Biztos vagyok benne hogy egy konfliktus esetén, az oroszok (kínaiak) elsőként támadnák a nyugati műholdakat.

19. zsolti

zsolti Well-Known Member

Hasznos eszköz. Csak amit állítanak a promóban, egyszerűen nem igaz. Nem lát mindent, mindehol, és minden időben. Ami le van árnyékolva, álcázva, takarásban van, vagy szimplán ha szar az idő/hatótávon kívül van azt nem látja. Ők meg szerényen annyit állítanak, hogy látni mindent, mindenhol, mindíg. Pöppet túlzás.

20. molnibalage

Ez a cél, nem valódi képesség definiálása...

Ezen oldal megosztása