Sz-400 Triumf / S-400 Triumf / SA-21 Growler (Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1945

Guest
Nem derül ki, mivel semmilyen részlet(detail) nincs a rakétával kapcsolatban.

Orosz nyelvtudás...
;)
Благодаря новой головке самонаведения она может уничтожать самолеты за пределами радиовидимости наземных локаторов.

HMZ
BWgyBGx.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and fip7
M

molnibalage

Guest
Orosz nyelvtudás...
;)
Благодаря новой головке самонаведения она может уничтожать самолеты за пределами радиовидимости наземных локаторов.

HMZ
BWgyBGx.jpg
Ez alapján akkor ez bizony aktív radaros.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 678
80 127
113
Orosz nyelvtudás...
;)
Благодаря новой головке самонаведения она может уничтожать самолеты за пределами радиовидимости наземных локаторов.

HMZ
BWgyBGx.jpg

Ez mind rendben és ismerem is. Én a mai hírre-linkre értettem. :)
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Ez mind rendben és ismerem is. Én a mai hírre-linkre értettem. :)

A te általad belinkelt cikk egyik mondata ez...
Благодаря новой головке самонаведения она может уничтожать самолеты за пределами радиовидимости наземных локаторов.

Ezután írtad: Nem derül ki, mivel semmilyen részlet(detail) nincs a rakétával kapcsolatban.

Erre válaszoltam; Orosz nyelvtudás...
:cool:
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 678
80 127
113
A te általad belinkelt cikk egyik mondata ez...
Благодаря новой головке самонаведения она может уничтожать самолеты за пределами радиовидимости наземных локаторов.

Ezután írtad: Nem derül ki, mivel semmilyen részlet(detail) nincs a rakétával kapcsolatban.

Erre válaszoltam; Orosz nyelvtudás...
:cool:


Bevallom nem olvastam ezt a részt, mivel az orosz írásoknál a Fő hír alatt mindig ott van a hírben szereplő haditechnikai eszköz ismertetése, ami számomra unalmas állandóan olvasni. Így már érthető és jogos amit írtál. :)


Новая ракета
40Н6 - зенитная управляемая ракета сверхбольшой дальности, предназначена для поражения самолетов ДРЛО и РЭБ, воздушных командных пунктов, стратегических бомбардировщиков, гиперзвуковых крылатых и баллистических ракет. По официальным данным, дальность поражения - до 380 км для аэродинамических целей и до 15 км для баллистических, высота - от 10 м до 35 км. Средняя скорость полета - 1190 м/с. Благодаря новой головке самонаведения она может уничтожать самолеты за пределами радиовидимости наземных локаторов.

Ракета разработана МКБ "Факел", серийное производство ведет ММЗ "Авангард". Принятие ее на вооружение ожидалось еще в начале 2010-х годов, однако испытания затянулись.

Стоявшие ранее на вооружении зенитные ракеты комплекса С-400 (9М96, 48Н6, 48Н6ДМ) обеспечивали поражение целей на дальности до 250 км.

Самая дальнобойная зенитно-ракетная система США - Patriot PAC-3 - может уничтожать цели на удалении до 80-100 км.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Inkább a láthatár alá belátó radar kellene. Bár az se hátrány, hogy a támogató gépeknek már 380 kmre kell a láthatár alá húzódni.
Tud ez a cucc A-50esektől céladatokat kapni?
 
M

molnibalage

Guest
Inkább a láthatár alá belátó radar kellene.
A fizika az fizika...

Bár az se hátrány, hogy a támogató gépeknek már 380 kmre kell a láthatár alá húzódni.
Ez sem igaz és nem láthatár, hanem radarhorizont. A kettő közötti összefüggés ott van a HÖT-ben.
A radarhorizont 250 km távolságban is 4,5 km, 380 km-nél 8 ezer méteren van és mivel a rakéta repülési ideje ekkora távolságba úgy 6 perc...

Tud ez a cucc A-50esektől céladatokat kapni?
Igen, máshogy nem megy a horizont alá tüzelés. Tehát így tessék ezt értelmezni. Az egész téma ott van a HÖT Sz-300/400 fejezetében és legalább még egy másik helyen is.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Ha jól értem, akkor az Indiaiak 5.43mrd$ -ért öt Sz-400E komplexumot kapnak (öt ezred vezetési ponttal).
A jelenlegi tervek szerint 2020 végén kezdődik a szállítás.
Mindegyik komplexum egyedül a 40N6E (380km hatótávolságú) rakétatípussal lesz felszerelve, más rakéta típust nem is rendszeresítenek.

Az öt megalakított (egykomplexumos) ezred tervezett díszlokációja;
- Barnala (Punjab)
- Wadsar (Gujarat)
- Aya Nagar (Delhi)
- Jodhpur (Rajasthan)
- Ambala (Haryana)

Távlatilag tervezik az ezredek felbővítését 2 komplexumosra.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Ha jól értem, akkor az Indiaiak 5.43mrd$ -ért öt Sz-400E komplexumot kapnak (öt ezred vezetési ponttal).
A jelenlegi tervek szerint 2020 végén kezdődik a szállítás.
Mindegyik komplexum egyedül a 40N6E (380km hatótávolságú) rakétatípussal lesz felszerelve, más rakéta típust nem is rendszeresítenek.

Az öt megalakított (egykomplexumos) ezred tervezett díszlokációja;
- Barnala (Punjab)
- Wadsar (Gujarat)
- Aya Nagar (Delhi)
- Jodhpur (Rajasthan)
- Ambala (Haryana)

Távlatilag tervezik az ezredek felbővítését 2 komplexumosra.

Nagy ország - nagy lérak...

2018-10-24-18-17-00-Window.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 670
75 495
113
Hát azt pontosan én se tudom. Nem vagyok tisztában ezeknek a rakétáknak a paramétereivel, de gyanítom, hogy egy három tonnás AWACS lövő nem manőverezik túl jól. Főleg, ha 8E méteren érzi jól magát.

Ez egy nagyon rakéta nagyon nagy harci résszel nincs szükség közvetlen találatra de ahogy fentebb is írták védeni fogják őket mert bár képes közeli célokat támadni közel sem ez a feladata.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Bárki bármit mond, a radarhorizont kiküszöbölhetetlen hátrány. Van aki ezt felháborítónak tartja, de szerintem az ilyen hosszútávú védelemnél az akusztikus területvédelem a megoldás. Csak olcsó műholdas mobiltelefonok kellenek hozzá repülőgéphangra kihegyezett mikrofonnal. Pont az alacsony behatolókkal szemben a leghatásosabb. Szerintem már mindenki megcsinálta, és bölcsen hallgat róla.
Csapatlégvédelemnél ugyanez kiszórással telepítve.