1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Sz-400 Triumf (SA-21 "Growler")

Diskurzus a(z) 'Légvédelmi fegyverek, rendszerek' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. gacsat

gacsat Well-Known Member

2. gacsat

gacsat Well-Known Member

borisz likes this.
  3. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

92N6A lokátor állomás

fishbed and arbalest like this.
  4. ghostrider

5. ghostrider

Vostok 2018 gyakorlaton

fishbed and Rotten878 like this.
  6. Roni

Roni Well-Known Member

7. Capslock27

Capslock27 Well-Known Member

Mit láthatunk a képernyőn? Pl miért van a kép közepére az orosz ABC felirva?

8. Capslock27

.
    .
    Off. Egy másik fórum másik topicja kapcsán volt szerencsénk élőben is látni gacsatot, hát ő hogy is mondjam, sokminden, csak nem hétköznapi, hogy finoman fogalmazzak. Egyébként jószándékú és barátságos, biztos vagyok benne, hogy nem szándékosan rombol.

waterloo and ogretankHU like this.
  9. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Szerintem vagy bootol a rendszer vagy pedig valamilyen teszt fut rajta.

10. Capslock27

.
    .
    Szerintem biztos nem bootol, mert akkor a kezelök inkabb ulnenek es varnanak, de a kepen a kezeik aktivan dolgoznak a kezelöeszközökön.
    .
    Nezve ezt a fotot is, dilemma szamomra, hogy tenylegesen mennyire digitalis ez az egesz. Mert vannak kepernyök, oke, de minden mas kezelöszerv körulötte annyira 60-70-es evek

11. ghostrider

Minden indításnál a rendszer lefuttat egy működési tesztet. Valószínűleg ennek egyik pillanatát fotózták le. A nyomógombok ne tévesztjenek meg. Attól még digitális a rendszer.

12. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Nem allitom hogy biztosan boot vagy rendszer teszt de tovabbra is valoszinunek tartom. Egy rendszertesztnel vannak muveletek amit a berendezes emberi beavatkozas nelkul vegez es vannak ahol igenyel t az emberi beavatkozas pl a machine user interfacek ellenorzese beallitas ( pl eger mas kezeloszervek mukodokepesseg mozgasi ratio stb stb) vagy eppen mas mas uzemmodok kozotti valtas igenyelhet emberi beavatkozast.

Csak tippelek mert 400 as sem 300 ast nem lattam eloben de nellunk igy megy a dolog. Amugy szerintem full digitalis a dolog mert az oroszokis mr evtizedek ota digitalisban utaznak a kapcsolok az interfacek minosege kivitele az mar mas kerdes. Mi is hasznalunk olyan kapcsolokat amelyeket nem hogy a HH de meg a II. VH ban fejlesztettek ki.
    Ettol elvonatkoztatva tenyleg kicsit primitiv a kezelofelulet.

13. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Ez az en tippem is.

14. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Nekem meg az jon le a fotorol hogy ket azonos konzol (azonos feladat) kezeloje pontosan ugyanazt a mozdulatot ugyanakkor vegzi. Mint egy rendszertesztnel "most kapcsolja K213 "B" allasba"

15. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Az Sz-400 pont attól tér el mind a mai napig a Patriot koncepciótól, hogy radar alatt ott ül a kezelő. Viszont emiatt nem csak a digitális céljeleket kaphatja meg, hanem, ha szükségét érzik, akkor a nyers vagy majdnem nyers adatra is rá tudnak nézni.

16. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Ezt barmely radarkezelo megkapja. Valaszthatsz mi jelenjen meg a kepernyodon

RAW
    SYNTHETIC
    MTI
    COMBO
    stb
    stb

Az hogy hul ul a kezelo az uzemmod es annak megjeleniteseben semmit nem jelent.

17. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

De, mert tápvonal hossza nagyon beleszól abba, hogy mit veszt el és milyen zajt szed össze rendszer. Kérdezd erről @Hpasp ot.

18. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

19. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

A tapvonal vagy tapcsatorna csak az antenna es a radar jelfeldolgozo egysege kozott van telepitve. ( illetve z adovonalon de most ez nem jatszik) amint a jel bejutott a radar jelfeldolgozojaba onnan a RAW kap egy alap erositest es megy egy distributor egyseghez. Innen kerul a jel elosztasra oda ahol szukseg van ra.

20. Capslock27

.
    .
    Szerintem viszont egy tényleg full digitális rendszernél nem kéne a K213-at B állásba kapcsolni régi analóg módon, mert a rendszer magától lefuttatná az egészet. Sőt egy igazán digitális rendszernél nem is igazán lennének régi analóg kapcsolók, csak képernyők és menüpontok....

Ezen oldal megosztása