Szárazföldi haditechnikai eszközök közbeszerzései, fejlesztési programok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 433
4 785
113
Nem igazán tudtam hova tegyem...Valamilyen szinten ez is egy állandóan változó fejlődés része. A forrás minőségéről nem tudok mit mondani, de nem állhat messze a valóságtól.
Sokszor szóba került a mi lenne ha az összeomló szövetségi rendszerek vagy kiéleződött konfliktus miatt valamelyik ország hadserege megindulna...?
Vagy egy adott konfliktusban mekkora emberi erőforrásokkal rendelkező hadseregek vesznek/vennének részt. Most azt is kiderül hol állomásozik a legtöbb katona a környékünkön. Érdekes, az EU-s országok egyike sem került bele a 25-be...
http://toochee.reblog.hu/vilag-25-legnagyobb-hadserege

Zavar az Erőben. A wiki szerin
Fehéroroszország haderejének néhány összefoglaló adata[szerkesztés]
  • Katonai költségvetés: 450 millió USD, a GDP 1,4%-a.
  • Teljes személyi állomány: 79 800 fő (30 000 fő sorozott, 4000 nő)
A cikk szerint
Fehéroroszország - 447,500

A különbség túl van a hibahatáron. Egy kicsit.....
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 060
1 640
113
https://www.janes.com/article/84925/latvia-seeks-medium-range-gbads-as-part-of-wider-military-revamp

Lettország közepes hatótávolságú légvédelmi rakétát keres meglévő MANPAD eszközei mellé. Noha a lehetséges típusokról nem nyilatkoztak (sem a kritériumokról), azonban azt már leszögezték, hogy az amerikai Patriot valószínűleg nem kerül beszerzésre (finoman utalva van rá a hírben, hogy nem kívánják az oroszok kedélyeit borzolni, valószínűleg politikai döntés a Patriot "kizárása").
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 430
18 856
113
:oops:
https://www.armyrecognition.com/ede..._air_defense_system_based_on_8x8_armored.html
New_Hanwha_Biho_II_mobile_air_defense_system_based_on_8x8_armored_925_001.jpg

New_Hanwha_Biho_II_mobile_air_defense_system_based_on_tracked_chassis_AS21_Redback_925_001.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: luperator

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Nem tudom, volt-e, de ez a világ legfejlettebb páncélozott csapatszállító járműve, Ghánából. Külön figyelmet érdemel a kísérő katonák exo-skeleton-ja is!

Olyanok, mint a Bádogember, csak a tölcsér hiányzik a fejükről. Amúgy nem akkor a marhaság a járgány, mint amekkorának kinéz. Ez valami kórházszerűség lehet.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 085
60 169
113
Olyanok, mint a Bádogember, csak a tölcsér hiányzik a fejükről. Amúgy nem akkor a marhaság a járgány, mint amekkorának kinéz. Ez valami kórházszerűség lehet.
Az autók műszerfalából készült légkondi és a színes tévé se erre utal. Kórházi alkalmazásnak nyoma sincs. Ez egy perverz afrikai újraötletelése annak, hogy hogyan kell teherautóból valami terepszínű marhaságot csinálni.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Az autók műszerfalából készült légkondi és a színes tévé se erre utal. Kórházi alkalmazásnak nyoma sincs. Ez egy perverz afrikai újraötletelése annak, hogy hogyan kell teherautóból valami terepszínű marhaságot csinálni.
Ez csak berendezés kérdése. Gyanítom, hogy nekünk ilyen sincs.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 466
113
Nem tudom, volt-e, de ez a világ legfejlettebb páncélozott csapatszállító járműve, Ghánából. Külön figyelmet érdemel a kísérő katonák exo-skeleton-ja is!

Láttam én is, de inkább nem osztottam meg. Nem is tudom pontosan eldönteni, hogy mit látok?
1. Valamilyen fegyverfejlesztés, amit valaki komolyan is gondolt?
2. AGITPROP anyagot amit a lakosságnak találtak ki elsősorban, hogy a civileket lelkeítsék?
3. Valami hasonló, mint az előbbi, de inkább a gyerekeket vették célba. Mint mondjuk az amerikaiak egy jobb videójátékkal.
 
Status
Not open for further replies.